Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
64 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Landseer
Český název: Landseer
 
Originální název: Landseer
 
Oficiální zkratka: LS
 
Pořadí popularity: 137. místo [1695.6b]
 
Číslo standardu FCI: 226
 
Skupina FCI: Skupina 2 - Pinčové a knírači, molossové a švýcarští salašničtí psi
 
Sekce FCI: Sekce 2 - Molossové a horští psi
 
Země původu: Německo / Švýcarsko
 
 
Použití: hlídací a společenský pes.
 
Celkový vzhled: Landseer by měl budit dojem velkého, silného, harmonicky stavěného psa. Stojí - zvláště pokud jde o psy - na vyšších končetinách než černí novofoundlandští psi.
Kůže na hlavě bez vrásek, krátká a jemně osrstěná. Modelace hlavy markantně vyjádřená, ušlechtilého výrazu. Stop výrazný, ale není tak strmý a vyjádřený jako u svatobernardského psa. Nosní houba černě pigmentovaná. Pysky suché, černě pigmentované. Pokud možno pevně přiléhající a horní pysk, po kterém nestékají příliš sliny, by měl lehce překrývat spodní pysk. Oči středně velké, přiměřeně hluboko uložené, hnědé až tmavě hnědé; světle hnědá se může tolerovat; s přátelským pohledem.
Uši středně velké; přiložíme-li je k hlavě, dosahují až k vnitřnímu koutku oka; trojúhelníkového tvaru, dole poněkud zaoblené; nasazené vysoko na temeni, těsně a hladce přiléhají ke stranám hlavy; s krátkým a jemným osrstěním; delší třásně srsti jen na zadní části nasazení ucha.
Délka od kohoutku ke kořeni ocasu odpovídá přibližně dvojnásobku délky hlavy. Od plecí až k zádi široký a silný. Hřbet pevný, rovný. Záď široká, dobře zaoblená směrem do stran a dozadu silnými plasticky modelovanými svaly. Mezi velmi svalnatými plecemi je hrudník hluboký a široký s odpovídajícím silným klenutím žeber hrudníku. Břicho málo vtažené. Mezi břichem a bedry by měla být zřetelně patrná plochá prohlubeň v oblasti slabin.
Ocas silný, dosahující až trochu pod hlezno, velmi hustě a huňatě osrstěný, ale bez vlajky. V klidu by měl pes v postoji nést ocas volně svěšený, eventuálně na konci lehce zahnutý směrem nahoru. Při vzrušení a za pohybu smí být ocas nesen rovně, na konci lehce zahnutý směrem nahoru. Zahnutý ocas nebo ocas nesený stočený nad hřbetem je třeba odmítnout.
Hrudní končetiny silné, mohutné svalstvo vycházející z plecí obaluje silné kosti nadloktí, na které navazují běhy se správným zaúhlením mohutných kostí; běhy jsou při pohledu zepředu zcela rovné a dobře osvalené.
Pánevní končetiny musí být silné, zcela volně pohyblivé a musí mít silné kosti obalené mohutnými svaly. Stehna vyvinutá do mimořádné šířky.
 
Výška: U psů: v průměru mezi 72 a 80 cm
U fen: v průměru mezi 67 a 72 cm
 
Osrstění: Osrstění by mělo být s výjimkou hlavy dlouhé, pokud možno hladké a husté a na omak jemné. Krycí srstí prorůstá podsada, ale ne tak hustě jako u černého novofoundlandského psa. Lehce zvlněná krycí srst na hřbetě a na stehnech není vadou. Srst, kterou kartáčujeme proti směru růstu chlupů, musí opět sama spadnout do správné polohy.
 
Barva srsti: Základní barva srsti je jasná bílá s roztrhanými černými plotnami na trupu a zádi. Krk, předhrudí, břicho, běhy a ocas musí být bílé. Hlava je černá. Za žádoucí znak k upevnění chovem se považuje bílá oblast tlamy s bílou, symetrickou, nepříliš širokou, protaženou lysinou. Šedavé skvrny na bílém pozadí, které se dosud vyskytují, nejsou vadou, ale je třeba je chovem omezovat.
 
Poměr velikosti psa k dospělému člověku.
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1200  (1200 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
906  (906 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
686  (686 hl.)
Odčervuji nepravidelně
794  (794 hl.)
Neřeším to
774  (774 hl.)

Celkem hlasovalo: 4360


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie