Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
6 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Flanderský bouvier
Český název: Flanderský bouvier
 
Originální název: Bouvier des Flandres
 
Oficiální zkratka: FBO
 
Pořadí popularity: 132. místo [1753.7b]
 
Číslo standardu FCI: 191
 
Skupina FCI: Skupina 1 - Pastevečtí a honáčtí psi kromě švýcarských salašnických psů
 
Sekce FCI: Sekce 2 - Honáčtí psi
 
Země původu: belgicko-francouzský
 
 
Použití: Původně byl flanderský bouvier používán jako průvodce stád, pes k tahu a k pohonu máselnic. Modernizace zemědělství změnila jeho prvotní využití a dnes slouží flanderský bouvier zejména k hlídání nemovitostí a zemědělských usedlostí, jako pes obranný a policejní. Jeho fyzické a povahové vlastnosti, jeho velké čichové kvality, samostatnost a inteligence jej předurčují k využívání jeho práce na stopách, jako spojky a proti pytláctví.
 
Celkový vzhled: Kompaktní. Tělo krátké a zavalité, končetiny silné a dobře ovalené. Flanderský bouvier budí dojem mohutnosti, ale není těžkopádný. Při posuzování musí flanderský bouvier ukazovat svůj přirozený postoj aniž by mu v tom vystavovatel jakkoli pomáhal.
 
Povaha: Flanderský bouvier má klidnou a rozvážnou povahu, je velmi ovladatelný. Jiskra v oku ukazuje na jeho inteligenci, energii a odvahu. Flanderský bouvier si musí udržet své pracovní schopnosti.
 
Výška: 62 - 68 cm u psů , 59 až 65 u fen s tolerancí +/- 1 cm
 
Váha: přibližně od 35 do 40 kg u psů, od 27 do 35 kg u fen.
 
Osrstění: osrstění je velmi husté, krycí srst s podsadou tvoří dokonalou ochranu výborně přizpůsobenou náhlým klimatickým změnám v oblasti původu rasy. Srst musí být hrubá na dotek, suchá a matná, ani příliš dlouhá, ani příliš krátká (asi 6 cm) mírně rozcuchaná, nikdy zvlněná ani zkadeřená. Je kratší na hlavě a téměř dohola ostříhaná na vnější straně uší. Vnitřek uší je chráněn přiměřeně dlouhou srstí. Horní pysky mají knír, brada má drsný vous, dodávající odstrašující výraz, tak charakteristický pro toto plemeno. Obočí je tvořeno zvednutými chlupy, zvýrazňujícími tvar nadočnicových oblouků aniž by zakrývalo oči. Srst je zvláště drsná a šustivá na vrchní partii hřbetu. Stává se pozvolna kratší na končetinách, ale stále je drsná. Podsada je tvořená jemnými a hustými chlupy, které vytvářejí spolu s krycí srstí nepromokavý plášť jako ochranu proti vlhku.
 
Barva srsti: barva srsti flanderského bouviera je převážně šedá, žíhaná nebo barvy dřevěného uhlí. Srst celá černá je rovnocenná aniž by se upřednostnila. Srst světlá, jako by zředěná, není žádoucí. Bílá hvězda na předhrudí je tolerována.
 
Historie plemene: Flanderský bouvier, jak naznačuje jeho jméno, je původem z Flander, jak belgických tak francouzských, tyto dvě krajiny nejsou odděleny žádnou přirozenou hranicí. Honáci nebo pohaněči dobytka z Flander, kteří potřebovali dobré psy pro vodění stád, vybírali ve své okolí jen ty psy, kteří měli odpovídající povahové a tělesné kvality, jež jsou zachovány i u dnešního flanderského bouviera.
 
Poměr velikosti psa k dospělému člověku.
 
 
Chovatelské kluby:
Bouvier des Flandres Club Bohemia - Iveta Nováková, Malovice 46, Netolice 384 11 tel.338 325 330,ivetanovakova@quick.cz
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1215  (1215 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
919  (919 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
695  (695 hl.)
Odčervuji nepravidelně
804  (804 hl.)
Neřeším to
783  (783 hl.)

Celkem hlasovalo: 4416


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie