Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
69 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Sussex španěl
Český název: Sussex španěl
 
Originální název: Sussex Spaniel
 
Oficiální zkratka: SS
 
Pořadí popularity: 332. místo [394.0b]
 
Číslo standardu FCI: 127
 
Skupina FCI: Skupina 8 - Retrívři, slídiči a vodní psi
 
Sekce FCI: Sekce 2 - Slidiči
 
 
Celkový vzhled: Masivní, silné konstrukce, aktivní, energický pes, jehož charakteristickým pohybem je výrazné kolébání na rozdíl od všech ostatních španělů.
Hlava a lebka: Lebka je široká, mírně zaoblená, od ucha k uchu téměř rovná, případně mírně klenutá s výrazně utvářeným stopem. Obočí je svraštělé, týlní hrbolek je znatelný, avšak nevybíhá do špičky. Hlava je dobře vyvážena.
Oči: Mají barvu lískových oříšků, jsou přiměřeně velké, ne plné, mají však mírný výraz a neukazují příliš mžurku.
Uši: Tlusté, poměrně velké a lalůčkovité, poněkud nízko nasazené, těsně nad úrovní očí. Visí dolů podél hlavy.
Morda: Nosní otvory jsou dobře vyvinuty a mají červenohnědé zbarvení. Čelisti silné s dokonalým, pravidelným a úplným chrupem a nůžkovým skusem.
Krk: Dlouhý, silný a lehce klenutý. Nenese hlavu příliš vysoko nad úroveň zádě. Je suchý, avšak s dobře patrným límcem chlupů.
Trup: Hluboký hrudník, dobře vyvinutý, nepříliš sudovitý a široký. Záda a bedra jsou dobře vyvinuta a osvalena. Poslední žebra jsou výrazně klenutá. Celé tělo je silné, od kohoutku k bokům nepůsobí dojmem štíhlosti.
Hrudní končetiny: Ramena jsou šikmá a volná, hrudní končetiny mají dobré kosti a jsou svalnaté. Lokty jsou velké a silné, spěnky jsou krátké a pevné. Končetiny jsou poněkud krátké a silné.
Pánevní končetiny: Stehna mají silný kostěný podklad a jsou dobře osvalena. Kolena jsou výrazná a silná. Končetiny jsou krátké a silné s dobře kostěným podkladem. Zadní končetiny se nesmí zdát kratší než přední. Záď nesmí být přestavěná.
Tlapy: Kulaté, dobře sevřené, mezi prsty dobře osrstěné.
Ocas: Níže nasazený, nikdy není nesen nad úrovní zádě. Při pohybu s ním pes vesele pohybuje. Je kupírován na délku 13-18 cm.
Pohyb: Přímo vpřed s charakteristickým kolébáním.
 
Povaha: Vrozená chuť k stopování, při kterém vyplazuje jazyk. Má laskavou povahu, agresivita je vysoce nežádoucí.
 
Osrstění: Husté a přiléhavé bez náznaků kadeření, s vyvinutou podsadou, která chrání proti nepohodě.
 
Historie plemene: O původu Sussex spaniela se neví nic jistého, protože je na stopě hlasitý, může se předpokládat, že mezi jeho předky můžeme vystopovat hlasitě lovící honiče. Pravděpodobný je výsledek křížení mezi starým dlouhosrstým "ptačím psem" a "Houndem", možné také je, že ztělesňuje nejstarší a původní typ starého "Landšpaněla". "Zlatý španěl ze Sussexu" byl čas od času lovci dosti oblíben, jak bylo tvrzeno v jednom článku z roku 1830 avšak chovatelé, kteří chovali výstavní psy, se mnoho o tyto játrově hnědé psi nezajímali. Tak nenašel Sussex spaniel nikdy většího rozšíření, občas stál na pokraji vymření. Sussex spaniel je prokazatelně chován jako čistokrevný už asi 150 let.
 
 
 
Chovatelské kluby:
KLUB CHOVATELŮ LOVECKÝCH SLÍDIČŮ - Ing. Zdeněk Antonovič, Kamenná 570, 763 26 Luhačovice, tel: 577 132 555, 777 122 451, email: z.antonovic@seznam.cz
KCHLS sekce Clumber spaniel a Sussex spaniel - Klub chovatelů loveckých slídičů - sekce Clumber spaniel a Sussex spaniel
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1210  (1210 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
917  (917 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
693  (693 hl.)
Odčervuji nepravidelně
801  (801 hl.)
Neřeším to
780  (780 hl.)

Celkem hlasovalo: 4401


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie