Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
39 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

Informace o plemeni
 
Irský setr
Český název: Irský setr
 
Originální název: Irish Red Setter
 
Oficiální zkratka: IS
 
Pořadí popularity: 253. místo [663.5b]
 
Číslo standardu FCI: 120
 
Skupina FCI: Skupina 7 - Ohaři
 
Sekce FCI: Sekce 2 - Britští a irští ohaři
 
Země původu: IRSKO
 
 
Použití: Lovecký a rodinný pes
 
Celkový vzhled: Ušlechtilý a atletický plnokrevný pes přátelského výrazu. Harmonicky vyvážený a souměrný.
Hlava dlouhá a štíhlá, nikoli hrubá ve výši zavěšení slechů. Morda a čelo stejné délky, jejich horní linie jsou rovnoběžné. Lebbka oválná mezi slechy s velkým prostorem pro mozek, s výrazným temenním hrbolem, zdůrazněné nadočnicové oblouky. Barva nosní houby je tmavě mahagonová, tmavě ořechově hnědá nebo černá. Morda středně hluboká a na konci téměř hranatá. Od stopu ke špičce nosu dlouhá, pysky nikoli volně převislé. Oči tmavě oříškově hnědé nebo tmavě hnědé. Uši středně velké, jemné. Nízko a daleko vzadu zavěšené, v úhledném záhybu těsně přiléhají k hlavě. Krk přiměřené délky, velice svalnatý, nikoli však příliš tlustý, s lehce klenutou šíjí, bez tendence k volné kůži pod hrdlem.
Tělo přiměřené velikosti psa. Hrudní koš hluboký, zpředu spíše úzký s dobře klenutými žebry, zajišťujícími hodně prostoru pro plíce. Oháňka přiměřené délky, odpovídající velikosti psa , dosti nízko nasazená, silná u kořene a postupně se zužující ke špičce. Nesená ve výši hřbetu nebo níže. Tlapy malé a velmi kompaktní. Drápy silné, klenuté a sevřené pevně blízko u sebe.
 
Povaha: Živý a pozorný, inteligentní, velice temperamentní, láskyplný a oddaný pes.
 
Výška: psy: 58 až 67 cm,
feny: 55 až 62 cm.
 
Osrstění: Na hlavě, na přední straně běhů a na špičkách uší krátké a jemná. Na ostatních částech těla a na bězích středně dlouhá, splývavě přiléhá a pokud možno bez zvlnění a zkadeření. Na horní části uší je srst dlouhá a hedvábná, na zadní straně předních i zadních končetin tvoří dlouhé a jemné praporce. Na břiše dostatečně hustá srst tvoří lem, který pokračuje přes hruď k hrdlu. Tlapy jsou mezi prsty dobře osrstěné. Oháňka je porostlá dlouhou srstí, tvořící pěknou vlajku, která se směrem ke špičce postupně zkracuje. Celkově je srst hladce přilehlá a splývavá.
 
Barva srsti: Sytá hněď čerstvě vyloupnutého kaštanu bez jakékoli stopy po černé. Bílá barva na hrudi, pod hrdlem nebo na prstech nebo jako malá hvězdička na čele nebo jako úzký plamínek nebo proužek na nose nebo na líci psa nediskvalifikuje.
 
Historie plemene: Irský červený setr byl vyšlechtěn v Irsku jako pracovní lovecký pes. Pochází z irských červeno-bílých setrů a neznámých jednobarevných červených psů a již v 18. století byl typově ustálen. V roce 1882 byl v Británii založen Klub irských červených setrů za účelem podpory chovu tohoto plemene. Tento klub v roce 1886 vydal standard tohoto plemene a současně organizoval polní lovecké zkoušky jakož i výstavy za účelem uvedení tohoto standardu do života. V roce 1898 klub uveřejnil směrnice o loveckém využití irského červeného setra, které v kombinaci se standardem podrobně popisují plemeno s ohledem na jeho exteriér a pracovní vlastnosti.
Irský červený setr se během let vyvinul v silného, zdravého a inteligentního psa, vyznačující se vynikající pracovní způsobilostí a velkou vytrvalostí.
 
 
 
Chovatelské kluby:
ČESKÝ POINTER A SETTER KLUB - Josef Němec, U Výtopny 5, 410 02 Lovosice, tel: +420 416 532 829, +420 776 390 133
 
 
Fóra o plemeni:
 
 


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
680  (680 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
429  (429 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
395  (395 hl.)
Odčervuji nepravidelně
392  (392 hl.)
Neřeším to
378  (378 hl.)

Celkem hlasovalo: 2274


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie