Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
46 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Brit Care: Prevence výživou

Vydáno dne 01. 04. 2016 (689 přečtení)

Nově vyšší obsah masa a grain-free varianty pro spokojená psí bříška.


Superprémiová krmiva značky Brit Care jsou už 9 let oblíbenou výživovou prevencí profesionálních chovatelů i všech psích milovníků. Nově je řada hypoalergenních krmiv v návaznosti na dynamicky měnící se potřeby psů rozšířena o grain-free receptury. Ty předcházejí potravní přecitlivělosti i alergiím a pro svůj nízký glykemický index snižují riziko jedné z nejčastějších civilizačních chorob – obezity. Zároveň receptury obsahují ještě vyšší procento masa. Stálou součástí receptur jsou funkční složky na podporu imunitního systému a celkové kondice. Alfou a omegou krmiv je nejen vyvážený poměr všech ingrediencí, ale i kvalitní suroviny od lokálních i přímých světových dodavatelů. A výsledkem je strava předcházející nejčastějším výživovým problémům.

Přecitlivělost a potravní alergie se u psů vyvinuly dlouhodobým používáním určitých proteinů a obilovin. Jde především o přenici, kukuřici, sóju a kuřecí, hovězí či vepřové maso. Výjimku tvoří tuky a oleje, které nejsou nositeli žádných alergií. Řada Brit Care proto nabízí dvě jedno-proteinové varianty receptur z jehněčího a rýže, či z lososa a brambor. A navíc speciální krmiva na míru specifickým nutričním potřebám z králičího a kachního masa, zvěřiny, lososa a sledě. Všechny varianty na sebe navazují pro splnění výživových nároků vzhledem k hmotnosti a věku psa a jejich cílem je jediné: preventivní výživa.

Jehněčí maso, základna receptur s rýží, vyniká vysokou stravitelností a využitelností bez potravních alergií. Zároveň obsahuje vysoký podíl nenasycených tuků se značnou mírou využitelnosti v organismu a kompletní řadu aminokyselin pro optimální výživu svalů, tkání a dlouhodobě znamenitou kondici.

Grain-free receptury, tedy krmiva bez obsahu obilovin včetně rýže na bázi masa z lososa, jsou dalším krokem k zajištění výborné kondice psů. Jejich hlavním benefitem je nízký glykemický index, jenž přispívá ke snížení rizika obezity. Zároveň je krmivo bez obilovin řešením pro hypersenzitivní psí jedlíky bez navýšení cholesterolu. Losos navíc obsahuje všechny důležité aminokyseliny v optimálním poměru a vysokou hladinu omega-3 nenasycených mastných kyselin důležitých pro kvalitu kůže, srsti, rozvoj smyslových i mentálních schopností, zdraví srdce a kardiovaskulární soustavy.

Kromě toho je Brit Care odpovědí i na výživu pro specifické nutriční potřeby psů. Těm nemusí vzhledem k energetickému výdeji či kondici běžné krmivo stačit. Proto řada disponuje variantami pro snížení nadváhy (králičí maso a rýže), aktivní život (kachní maso s rýží), ve jménu výstavní kondice (maso z lososa a sledě s rýží), nebo pro psy s citlivým zažíváním (zvěřina s bramborami).

Všechny receptury obsahují extrakt ze semen ostropestřce mariánského, který má protizánětlivé účinky, podporuje imunitu a ochraňuje játra. Dále vitamín C, účinnou ochranu membrán, buněčné imunity a kloubních chrupavek. Jen nejvyspělejší technologie dokáže do krmiv zapracovat vitamín C a zároveň nezničit jeho účinnost tepelnou úpravou. Růst pozitivní střevní mikroflóry, respektive optimální trávicí procesy, zajišťují prebiotika (fruktooligosacharidy a mannanoligosacharidy) doplněná inulinem, který zlepšuje funkci prebiotik a podporuje imunitu.

 

 
Brit Care: Optimální výživa psa v průběhu jeho života

Při odstavení štěněte od mateřského mléka, dochází k zásadní fázi růstu a budování přirozené imunity. Zároveň jde o klíčové období rozvíjení osobnosti a mentálních schopností. Krmivo Brit Care pro štěňata tak obsahuje vyvážený poměr prebiotik, inulinu pro modulaci střevní mikroflóry a podporu přirozené imunity. Dále chondroprotektiva, vápník a fosfor pro správný vývoj kostí, kloubů, chrupavek a zubů. Zvýšený obsah omega-3 mastných kyselin z lososového oleje rozvíjí učenlivost a mentální funkce.

 

Kritická je pak pro štěňata velkých a obřích plemen fáze překotného růstu. Během prvních týdnů dochází až ke zdvojnásobení původní hmotnosti, proto je nutný dostatek minerálů a optimální obsah energie tak, aby se kostra, chrupavky a šlachy stihly před zásadním zvýšením váhy vyvinout. Dochází ke klíčovému rozvoji svalové tkáně, imunity a mentálního aparátu. Krmivo Brit Care pro psí juniory velkých a obřích plemen proto obsahuje vyvážený poměr proteinů, tuků a minerálů pro zajištění zdravého vývoje, či prebiotika podporující modulaci střevní mikroflóry a přirozené imunity. Dále chondroprotektiva a vápník s fosforem pro správný vývoj kostí, kloubů, chrupavek a zubu. Rozvoj mentálních funkcí a učenlivost posiluje zvýšený obsah omega-3 mastných kyselin.

U trpasličích a malých plemen psů je vzhledem k dlouhověkosti důležitá zubní hygiena, tedy prevence ukládání zubního plaku a kamene. Tím se ochraňuje i celkové zdraví a posiluje zdravotní systém. Imunitní systém psů ovlivňuje zejména střídání ročních období, výměna srsti, období reprodukce a další stresové situace. Proto Brit Care pro malá plemena obsahuje důležitý příjem přírodních látek, vitamínů a imunomodulační prvky. Základním ukazatelem vnitřní rovnováhy je kvalita, hustota a lesk srsti. Kromě toho omega-3 mastné kyseliny působí na nervový systém a zlepšují odolnost organismu. Psi malých plemen mají rychlý metabolismus, proto strava musí být navržena tak, aby nezatěžovala trávicí trakt a přitom pokryla zvýšené energetické nároky. Krmivo tak disponuje i vysokým obsahem proteinů a tuků. Podporu střevní mikroflóry, potažmo přirozené imunity, zaručují probiotika v kombinaci s inulinem. Přídavek vitamínu C, rozmarýnu a hřebíčku podporuje zdravé zuby a dásně.

Základním ukazatelem vnitřní rovnováhy každého psa je kvalita, hustota a lesk srsti bez lupů a viditelného podráždění. Kromě toho omega-3 mastné kyseliny působí na nervový systém a zlepšují odolnost organismu. Brit Care pro dospělé se vykazuje vysokou stravitelností s vyváženým obsahem proteinů, tuků a živit pro obnovu svalstva a podporu kondice. Důležitý je i vysoký podíl PUFA – nenasycených tuků.

Kosti a klouby velkých plemen psů jsou i v dospělosti vystaveny velké zátěži a celoživotně by se o ně mělo pečovat stravou bohatou na chondropotektiva. Imunitní systém psů ovlivňuje zejména střídání ročních období, výměna srsti, období reprodukce a další stresové situace. Proto je důležitý příjem přírodních látek, vitamínů a imunomodulačních prvků, které obsahuje Brit Care pro velká i obří plemena.

Příznaky seniorského věku jsou snížená aktivita, ztížená pohyblivost, změny v zabarvení srsti a nárůst váhy. Ke kondici vede Brit Care pro psí seniory prostřednictvím chondroprotektiv pro silné a pružné klouby, chrupavky, vazy a šlachy. V kombinaci s omega-3 mastnými kyselinami navíc chondroprotektiva také zmírňují záněty. Zároveň je potřeba dbát na zdraví srdce a kardiovaskulárního systému. Omega-3 mastné kyseliny a další složky snižují cholesterol a zvyšují kondici srdce a tepen. Klíčem k prevenci obezity v seniorském věku psů je pak nižší přísun energie a každodenní pohyb.

Speciální krmiva řady Brit Care řeší specifické nutriční požadavky psů, kteří jsou v jiném denním režimu a kondici. Jde o recepturu pro psy s nadváhou (Brit Care Weight Loos Rabbit & Rice), která – stejně jako u lidí – musí zajišťovat snížení příjmu cukrů, tuku a nahradit je snadno stravitelnými proteiny. Zároveň zajistit nasycení psa prostřednictvím kombinace rozpustných a nerozpustných vláknin prodlužujících pocit sytosti mezi intervaly krmení. Součástí jsou i účinné látky jako L-carnitin. Ty pomáhají nastartovat proces úbytku váhy a v kombinaci s pravidelným pohybem si tu novou udržet.

Do speciální výživy patří i krmivo pro psy ve vyšší fyzické zátěži (Brit Care Endurance Duck & Rice). Kromě kloubů, šlach a vazů, které podporují chondroprotektiva, vitamín C a zvýšený obsah omega-3 mastných kyselin, je nutná i rychlá regenerace kloubů. Tomu přispívají mimo jiné i kvalitní proteiny z kachního masa. Účinné využití energie zaručuje zvýšený obsah tuků. A vysoký obsah nenasycených tuků v krmivu spolu s vysoce stravitelnými proteiny zaručují i doplnění energie po výkonu.  

O špičkové kondici ví své každý chovatel, který se se svými psy věnuje výstavnictví. Výstavní kondice znamená udržení exteriéru i charakteru psa v nejvyšších parametrech chovu a standardech plemen. Základním kamenem této péče je na míru připravená výživa (Brit Care Dog Show Champion Salmon & Herring), dostatek pohybu a péče o psychiku psa po celý jeho život. Průběh výstavy je spojen se zvýšeným stresem, který zmírňuje zvýšený obsah omega-3 nenasycených mastných kyselin, kyseliny listové a vitamínů skupiny B. Kromě živočišných olejů je do krmiva pro hustou, lesklou a hedvábnou srst přidávaný i pupalkový olej. Výživou balancovanou na míru lze podpořit celkovou kondici, postoj, svalstvo, srst, chrup i povahové vlastnosti psa typické pro dané plemeno.

Vzhledem ke zvyšujícím se případům průjmů, nechutenství či zvracení, jež jsou způsobeny extrémní citlivostí na krmivo, Brit Care Sensitive Venison & Potato nabízí i speciální variantu pro psy s citlivým trávením a potravními intolerancemi. Řešením je krmivo s omezeným počtem vstupních surovin a jejich výběrem s maximálním omezením rizik problémů. Jde o recepturu na bázi masa ze zvěřiny v grain-free kombinaci s brambory, která šetří organismus a nevyvolává podráždění trávicího traktu.

Prostřednictvím receptur Brit Care můžete vybrat výživovou variantu na míru věku, plemeni a kondici psa. Superprémiové krmivo jej pak bude po celý život podporovat v dobrém zdraví a znamenité duševní i fyzické formě.

---------------------------------------------------------------

 

Brit - VAFO PRAHA s.r.o. | Web: www.krmivo-brit.cz  │ Facebook: www.fb.com/britcare 

Brit - VAFO PRAHA s.r.o. je český výrobce krmiv - rodinná společnost zabývající se výrobou, vývojem a distribucí krmiv od roku 1994. Krmiva značky Brit se vyváží do 54 zemí Evropy a světa. Na domácím trhu zaujímá Brit pozici lídra v oblasti pet food na neorganizovaném trhu. Vývoj a výroba krmiv Brit probíhají na základě dlouholeté zkušenosti a znalosti zdravé výživy psů a koček s maximálním ohledem na jejich zdraví a prospěch. Profesionálové, kteří zodpovídají za vývoj krmiv Brit, jsou chovateli či majiteli psů. Brit úzce spolupracuje s odborníky z oboru s cílem vyrábět krmiva, již splňují i ty nejnáročnější požadavky na kvalitu. 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.

05.01.2018: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: ZRUŠENO

19.12.2017: Tip na dárek
Darujte výcvikové lekce u HAFBO. Předplaťte kredity jako vánoční dárek. Dostanete kredit v dárkové podobě. Případně můžeme zaslat elektronicky. Pište na michaela.k@hafbezobav.cz.

07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
753  (753 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
524  (524 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
459  (459 hl.)
Odčervuji nepravidelně
468  (468 hl.)
Neřeším to
468  (468 hl.)

Celkem hlasovalo: 2672


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie