Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
13 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Oblečení pro psy a moderní materiály II.

Vydáno dne 22. 03. 2016 (1413 přečtení)

V našem minulém článku jsme psali o přednostech a limitech materiálů nazývaných souhrnně softshell a také o tom, kdy je materiál označovaný jako nepromokavý.  Jaké jsou ale ty další používané „nesoftshellové“ materiály?Zátěrové materiály

Pro běžné zimní a podzimní oblečení a také pro pláštěnky jsou hojně používány materiály, které mohou mít různý základ (polyesterový, nylonový, lněný, …). Nemají membránu, ale jejich odolnost proti vodě je dosažena tenkou vodoodpudivou vrstvou, „zatřenou“ do tkaniny.  Odtud označení „zátěrové“ materiály. Zátěr bývá nejčastěji z polyestreu nebo polyuretanu a může být jak z lícové, tak rubové strany materiálu.

Jaké jsou vlastnosti zátěru aneb: Potí se pes?

Opotřebitelnost.  Bohužel s každým praním se vodoodpudivý zátěr tenčí a tenčí a mohou v něm vznikat drobné prasklinky. Také mechanické opotřebení (odření, zlomy, …) mohou zátěr poškodit. S narušení zátěru samozřejmě klesá voděodolnost celého materiálu.

Neprodyšnost. Zátěr je kompaktní a brání prostupu vody v obou směrech. Může se tedy stát, že se na spodní straně oblečku objeví sražená (kondenzovaná) vlhkost. Tyto drobné kapičky jistě nejsou pot psa, ale jde o efekt, který můžete sledovat třeba na skle auta: na studeném povrchu se srazí vlhkost z teplejšího prostředí. Spojení „potí se mi pes“ můžeme tedy používat asi ve stejném smyslu jako „potí se mi okna (auta)“ – tj. dá se to použít, rozumíme tomu, ale není to tak úplně správně.

Nepromokavost, schnutí. Kvalitní a nepoškozené zátěry poskytují velice dobrou ochranu proti vodě (dešti). Díky zátěru voda nepronikne k nosné tkanině a její většina stéká po povrchu látky. Díky tomu je také velice krátká doba schnutí.

Ekonomičnost. Při porovnání vlastností zátěrových a membránových materiálů (softshellu) by se mohlo zdát, že zátěrové materiály nemají šanci. Jejich nevýhody jsou však bohatě vyváženy relativně nízkou cenou.

 

Zátěrové materiály a kolekce DOFA Dog Wear

V kolekci SOFA Dog Wear mají zátěrové materiály své neohrozitelné místo. Je to jednak díky jejich příznivé ceně, jednak díky době schnutí. Tato vlastnost je často opomíjena a přehlížena, ale my jsme přesvědčeni, že pro všechny, kteří se se svým psem účastní nejrůznějších venkovních aktivit a sportů, je to vlastnost velice důležitá. A když navíc víme, jak eliminovat ty méně vhodné vlastnosti, nemůže použitíi zátěrových materiálů v SOFA Dog Wear kolekci nic ohrozit J

Jak eliminovat nepříznivé vlastnosti zátěrových materiálů?

Podšívka. Ano, správný podklad dělá zázraky. SOFA Dog Wear používá pro pláštěnky tenké podšívky s vysokým obsahem bambusu, který pomáhá odvést vlhkost z uzavřenějších částí oblečku do těch více otevřených, kde se bez problémů vysuší. Dalším druhem podšívek jsou ty, které díky své struktuře nebo profilaci dokážou vytvořit vrstvu natolik prodyšnou, že přebytečnou vlhkost „odvětrá“.  U zimních bund ke kondenzaci nedochází tolik. Jednak ve skladbě materiálů se jen stěží objeví hranice tak výrazně rozdílných teplot aby ke kondenzaci par došlo, a pokud přece jen ano, úlohu odvětrávací vrstvy převezme zateplovací výplň.

Podvlek. Vlastnosti podšívky může suplovat či podpořit i vhodný podvlek. Pod pláštěnku doporučujeme použít naše podvleky z funkčních materiálů, které rovněž vytvoří „odvětrávací vrstvu“ a navíc si udrží dobré termoizolační vlastnosti i pokud jsou vlhké.

Kolekce SOFA Dog Wear je stále doplňována o nové typy pláštěnek pro nejrůznější plemena psů a stále se snažíme lépe a lépe splňovat náročné požadavky majitelů psů na nepromokavost oblečení. U většiny produktů jsou již švy řešeny použitím speciálních nití a lepením. Vlastnosti materiálů a jejich zpracování nepřetržitě zkoumáme a poznatky zapracováváme do nových výrobků i do upgradů výrobků stávajících. Spokojenost zákazníků je náš prvořadý cíl.

Oblékáme psy s láskou. Jsme SOFA Dog Wear. www.sofadogwear.eu

 

 

 

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1136  (1136 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
900  (900 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1014  (1014 hl.)
Neřeším to
996  (996 hl.)

Celkem hlasovalo: 5486


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie