Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
32 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Nachlazení psa

Vydáno dne 15. 03. 2016 (3066 přečtení)

Jaké jsou příznaky nachlazení?

Příznaky nachlazení u psa jsou podobné jako u lidí... 


Jaké jsou příznaky nachlazení?

Příznaky nachlazení u psa jsou podobné jako u lidí. Můžeme pozorovat únavu, výtok z nosu a očí, kýchání a kašel. Pokud pes přijímá potravu a vodu a nemá zvýšenou teplotu, dostane se z toho sám. Dobré je ho nechat v teple, dodržet klidový režim, utírat mu oči a čenich od výtoku a přidat mu vitamíny. Zhoršení příznaků bychom neměli podceňovat, neboť i obyčejné nachlazení se může rozvinout do zápalu plic.

 
Kdy je vhodné navštívit veterináře?

Navštívit veterináře bychom měli se psem, který je již příliš starý a má oslabený imunitní systém, nebo se psem, kterému se zvyšuje teplota, zhoršuje kašel a odmítá krmivo. Veterinář dá psovi většinou antibiotika, které mu pomohou v boji s infekcí.

 
Jaká je prevence nachlazení u psů?

Pro zdravou imunitu psa je důležitá správná péče. To znamená kvalitní granule pro psy, pravidelné procházky a každoroční návštěva veterináře. Pokud pes bývá venku, potřebuje v mrazech kvalitní oblečky pro psy. Bytoví psi by si měli dávat pozor na náhlé přechody z tepla do zimy. Vlhkou srst bychom měli co nejdříve osušit.

 
Co je psí chřipka?

Psí chřipka, psincový kašel jsou lidové označení pro infekční laryngotracheitidu nebo jinak parainfluenzu. Je to velmi nakažlivý zánět hrtanu, průdušnice a průdušek způsobený virem. Šíří se jako kapénková infekce přímým kontaktem, vzduchem, sekrety a močí. Inkubační doba je dlouhá 2-9 dní. Může probíhat v mírné formě projevující se kašlem, výtokem z očí a nosu, nechutenstvím, apatií a ztrátou hmotnosti zejména u mladých psů. Někdy se objevuje atypická forma charakteristická nekoordinovanými pohyby a ochrnutím zadní části těla.

 
Doporučuje se rutinní očkování proti chřipce u psů?

 

Proti chřipce by se měli očkovat zejména psi, kteří se pohybují na místech s vyšší koncentrací psů (velké chovy, útulky, výstavy, psí hotely,…). Vakcinace účinně sníží riziko nakažení, případně zlehčí průběh onemocnění. Provádí se intranazálně (aplikace na nosní sliznici přes nosní otvory). Imunita nastoupí do 72 hodin a trvá 9 měsíců.

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1136  (1136 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
900  (900 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1014  (1014 hl.)
Neřeším to
996  (996 hl.)

Celkem hlasovalo: 5486


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie