Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
55 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Oblečení pro psy a moderní materiály

Vydáno dne 16. 02. 2016 (1703 přečtení)

Oblečení pro psy je stále běžnější součástí kynologické výbavy. Pro jeho výrobu se stále častěji používají moderní materiály...

Reklama


 

Oblečení pro psy je stále běžnější součástí kynologické výbavy. Pro jeho výrobu se stále častěji používají moderní materiály shodné s těmi, které naleznete v konfekci určené lidem, a to především v kolekcích sportovního oblečení a oblečení pro volný čas. Jedním z velmi frekventovaných pojmů v této oblasti je pojem softshell.

Mnohdy je mylně považován za zcela nepromokavý a často sami prodejci oblečení (nejen pro psy) nepopisují jeho vlastnosti dostatečně přesně a správně.

 

Víme, co je softshell?

Softhell je označení pro širokou kategorii různých materiálů různé kvality.

Jako Softshell je obyčejně označován sendvičový materiál složený ze dvou nebo tří vrstev, spojených laminací. Prostřední nebo spodní vrstvu tvoří tak zvaná membrána. Je většinou vyrobena z polyuretanu a její kvalita (poměr voděodolnosti a propustnosti) zásadně určuje kvalitu celého sendvičového materiálu.

 

Tato membrána má sloužit tak, že nepropustí vodu z povrchu dovnitř (kapka vody je až 2000 krát vetší než póry této membrány), ale zároveň je prodyšná (molekula páry naopak 700 menší než póry v tkanině).

 

Membrána může být nalaminována na nejrůznější nosné materiály, nejčastěji je používána v kombinaci s polyesterem.


Je softshell „nepromokavý“?

Nepromokavost znamená, že látka nepropustí vodu ani pod vyšším tlakem. Nepromokavost se měří natažením látky na dno válce a přiléváním vody.  Hodnoty (v mm) jsou odečteny ve chvíli, kdy látka propustí první tři kapky. Aby mohl být materiál označen za nepromokavý, musí mít dle norem alespoň 2000 mm vodní sloupec.

Pro outdoorové aktivity se běžně používají materiály s vodním sloupcem kolem 10 000 mm které již snesou delší pobyt venku a silnější tlak na materiál, který vzniká při pohybu.

Drahé high-tech materiály dosahují vysokých vodních sloupců, ale nikdy nejsou stoprocentně nepromokavé.

Hodnoty prodyšnosti bývají uvedeny společně s nepromokavostí. Jsou měřeny jako váha vody propuštěné ve formě vodní páry 1m2 materiálu za 24 hodin.

Celkovou voděodolnost konkrétního výrobku určují nejen vlastnosti použitého materiálu, ale také kvalita a technologie spojů (švů).

 

Proč používáme softshell pro výrobu psích oblečků?
… protože má řadu výborných vlastností a mezi nimi nás oslovila:

Variabilita. Jako už bylo řečeno, škála materiálů nazývaných jako softshell je široká. Materiály se dají většinou používat samostatně i kombinovat s dalším vrstvami (podšívky, zateplovací výplně atp.).

Vzhled. Softhell je materiál především pro sportovní konfekci, ale jeho vzhled nebrání jeho použití ani u vycházkových  a každodenních modelů. Může být v jakýchkoliv barvách včetně fluorescentních, s potiskem, s různými strukturami povrchu atp.

Odolnost. Laminované materiály je velice odolné proti oděru i proti protržení.
Větruodolnost. Ani tenké softshelly neprofouknou a výborně slouží.

Nepromokavost. Jak jsme výše uvedli, absolutní nepromokavost je v podstatě nedosažitelná, přesto softhelly prokazují vysokou míru nepromokavosti v závislosti na jejich membráně.

Snadná údržba. Softshelly se nemačkají a je možné bez problémů prát v pračce. Pouze není doporučeno používat aviváž.

Univerzálnost. Oblečení ze softshellu je ideální do nejistého a proměnlivého počasí.
 
 
SOFA Dog Wear Outdoorová kolekce

Oblečení pro psy nejen ze softshellu se vyrábí pod značkou SOFA Dog Wear již 8 let. Pro výrobky této značky je charakteristická vysoká kvalita zpracování a dobře padnoucí střihy.

Modely s membránou jsou obvykle soustředěny do Outdoorové kolekce. Naleznete v ní širokou nabídku různých variant softshellu a způsobů jeho použití. Základ celé kolekce tvořily z počátku modely pro chrty, postupem času přibývalo oblečení pro velká nechrtí plemena (RR, ohaři, …), pro malá plemena (basenji, čínský chocholatý pes, …) a během posledního roku byla kolekce rozšířena o modely pro „bull“ rasy (AST, APBT, ABT, SBT, …). Další modely budou nadále přibývat, vývojové oddělení SOFA Dog Wear má rozsáhlé plány a nebude v létě zaháletJ

Oblékáme psy s láskou. Jsme SOFA Dog Wear.

 
 
 
 
  

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1136  (1136 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
900  (900 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1014  (1014 hl.)
Neřeším to
996  (996 hl.)

Celkem hlasovalo: 5486


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie