Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
53 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Jak krmit březí a kojící fenu

Vydáno dne 12. 01. 2016 (1547 přečtení)

Období březosti trvá u psů průměrně 63 dní, tedy štěňata rostou poměrně rychle. V době porodu tvoří štěňata asi 16% z hmotnosti feny. Těhotenství a kojení představuje pro organismus zátěž, proto bychom krmení během tohoto období měli věnovat zvýšenou pozornost a připouštět pouze dospělé zdravé feny s optimální hmotností.


 

Kdy přejít z běžného krmiva pro dospělé psy na granule pro březí a kojící fenu?

Běžným krmivem pro dospělé psy můžeme fenu krmit do 4. týdne březosti, protože až po tomto období dochází k výraznému růstu plodů. Denní dávku je vhodné postupně dělit na více porcí denně, protože růstem plodů v děloze je utlačován trávicí trakt. Od 5. týdne bychom měli krmit výživnějším krmivem s vyšším obsahem bílkovin a energie, určeným pro březí a kojící feny. Objem přijaté potravy by se měl postupně zvyšovat, před porodem by měl být vyšší o 25-50%, podle počtu štěňat. V období kojení je potřeba živin nejvyšší. V 3. - 5. týdnu po porodu představuje dvoj až čtyřnásobek záchovné potřeby dospělého psa.

 
Jaké krmivo pro březí a kojící fenu můžete doporučit?

Dnes je na trhu dostupných mnoho druhů krmiva pro březí a kojící feny. Vybírat lze podle velikosti psa, preference značky či složení. Z kvalitnějších mohu doporučit: Brit Premium Dog Puppies, krmivo Brit Care Puppy All Breed Lamb & Rice, ONTARIO Puppy, Hill 's Canine Puppy, Specific CPD-S Puppy Small Breed, N & D Low Grain DOG Puppy Mini Chicken & Pomegranate, Eminent Dog Puppy Large, native Dog Puppy, First Mate High Performance nebo Pacific Ocean Fish Puppy, Royal Canin STARTER M & B MINI, Pro Pac Dog Puppy Lamb & Rice, Arden Grange Dog Weaning / Puppy,…

 
Co dělat když fena nemůže produkovat dost mléka?

Pokud fenka nemůže produkovat dost mléka, je třeba zajistit štěňatům výživu z jiných zdrojů. Vhodné je mléko pro psy od firmy Waltham, Brit Care, Royal Canin, Bosch nebo Fitmin.

 
Kdy lze štěňata odstavit?

Štěňata jsou na mateřském mléce zcela závislá asi do tří týdnů věku. Od tohoto období se mohou začít postupně přivykat na pevnou potravu, ale kojena by měly zůstat nejméně do 6. týdnů. Úplný odstav štěňat se doporučuje mezi 6-8 týdnem, kdy jsou schopna  přijímat pevnou potravu.

 
Kdy a jak může fena opět přejít na běžnou stravu?

Fenu začínáme krmit běžnou stravou postupně s odstavováním štěňat. Pokud fena při kojení zhubla, přechod na běžné krmení odsuňte na dobu, dokud se jí nenavrátí původní kondice.

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1444  (1444 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1140  (1140 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
907  (907 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1016  (1016 hl.)
Neřeším to
1002  (1002 hl.)

Celkem hlasovalo: 5509


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie