Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
43 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Představujeme vám instruktorku Báru

Vydáno dne 24. 08. 2015 (734 přečtení)

Znáte už naši novou instruktorku Báru?

Reklama


Nedávno jsme mezi námi námi přivítali novou instruktorku Báru Bára se věnuje výcviku formou pozitivní motivace a má lekce na Stodůlkách vždy v pondělí.

Báru jsme pro vás trochu vyzpovídali...


Jaké psy máš, měla jsi, či jaké plánuješ? 
Svého prvního psa jsem si pořídila až v dospělosti po tom, co jsem se odstěhovala od rodičů a byl jím parson russell teriér Žeryk. Tento zprvu nenápadný a přátelský pejsek se mi posléze stal největším učitelem a trenérem. Žeryk je pes s opravdu silným loveckým pudem, je to typický představitel svého plemene – nebojácný, ostrý, sebevědomý, což dal pocítit jak mně, tak i ostatním psům. Postupem času se z Žeryka stal samostatný pes, který mě měl maximálně jako házeče míčků, protože i něco k jídlu si je schopný obstarat sám. Rozhodla jsem se s ním NEbojovat, ale táhnout za jeden provaz. Žeryka jsem přesvědčila, že cvičení je jedna velká psina a dodržování daných pravidel je situace pro něj prospěšná. Dnes už jsme se Žerykem na stejné vlně, jsme tým, ve kterém si on sám o cvičení „říká“. Můj druhý pes, kterého jsem si pořídila, je border kolie Oušík (Ocean Wind), s ním už byla cesta mnohem jednodušší. Je stále připraven na jakoukoliv aktivitu, dobře motivovatelný a ovladatelný. Je to velmi veselý pes s trochu submisivnější povahou, proto jeho výcvik byl pro mě opět výzvou, poněvadž se od výcviku Žeryka, hodně lišil.
Jelikož mám mladé psy a rozšiřovat smečku nyní neplánuji, tak výběr dalšího psa je ve hvězdách, ale určitě si mě nějaký najde. 

 

Od jakého roku se zabýváš kynologií a výcvikem psů, jako takovým? Výcvikem psů se zabývám od doby, kdy jsem si pořídila prvního psa Žeryka, to je asi od roku 2011. Jelikož naše začátky nebyly valné a chtěla jsem Žerykovi „přijít na kloub“, tak jsem se začala o výcvik a jeho možnosti více a více zajímat.

 

Jaké jsou tvoje aktivity se psy? 
S oběma psy se věnuji dogdancingu, zatím jsme „jen“ skládali zkoušky, ale letos se těšíme i na první závody. Další sport, kterému se hodně věnujeme je dogfrisbee, s Oušíkem trénujeme distanční i freestylové prvky a nějaký ten závod už je za námi. V neposlední řadě se také věnujeme výcviku poslušnosti a trikům k protažení a posílení psů. 

 

Jaké jsou tvoje dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)? 
Největším úspěchem pro mě je, že jsem nedala Žeryka k myslivcům a že jsme našli společnou řeč. Za úspěch považuji, když se nám daří hlavně v tréninku, když pejsci pochopí nový cvik a dělají ho s radostí a hlavně, když vidím, že se mnou cvičit chtějí. Se Žerykem zatím máme splěné ZOP, Dogdancingové zkoušky (F1, HtM1 a DwD1) a zkoušky norování.  S Oušíkem máme ZOP a splněn titul Master of Dogdancing 1 (F1, HtM1, DwD1 a MD1).

 

A něco málo z nepejskařského života...
Pokud zrovna nevenčím, netrénuji a nechystám se na nějakou psí akci, tak ráda čtu, hraju beach volejbal, vyrábím šperky z fima anebo jen posedím u něčeho dobrého s partou kamarádů


 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
21.01.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 28.01.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.

05.01.2018: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: ZRUŠENO

19.12.2017: Tip na dárek
Darujte výcvikové lekce u HAFBO. Předplaťte kredity jako vánoční dárek. Dostanete kredit v dárkové podobě. Případně můžeme zaslat elektronicky. Pište na michaela.k@hafbezobav.cz.

07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
758  (758 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
530  (530 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
463  (463 hl.)
Odčervuji nepravidelně
476  (476 hl.)
Neřeším to
477  (477 hl.)

Celkem hlasovalo: 2704


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie