Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
78 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Vánoční pamlsky pro čtyřnohého mazlíka? Ano, ale…

Vydáno dne 19. 12. 2014 (1434 přečtení)

Pro většinu chovatelů je při výběru krmiv důležitý pozitivní vliv na zdraví zvířete. Dobré úmysly dopřát kočce nebo psovi to nejlepší ale bývají porušovány svátečním mlsáním, kterým chovatelé svým domácím mazlíčkům bezděky mohou škodit. Kde je zlatá střední cesta mezi tím, aby mohli naši čtyřnozí parťáci slavit Vánoce s námi a jejich zdravím?

Reklama


O nevhodných pochoutkách pro domácí mazlíčky hovoří uznávaný odborník na výživu domácích zvířat, Ing. Martin Kváš: „Nejrozšířenějším zlozvykem majitelů psů a koček je krmení různými delikatesami, které nejsou určeny pro zvířata, nejčastěji zbytky lidského jídla.  Zvířecímu organismu nedělají dobře ani v malém množství, protože není na příjem podobných potravin připraven, obzvláště při výživě jednodruhovým typem krmiva.“ V případě, že tedy krmíte svého miláčka suchými granulemi a čas od času mu jeho menu ochutíte masem z konzervy, mohou kusy syrového masa, kosti od kuřete, jogurt a jiné lidské jídlo zvířeti skutečně uškodit.

Některé potraviny jsou pro domácí zvířata vyloženě nežádoucí. Nejzásadnější stopku má kakao respektive čokoláda, která zvířeti může způsobit i smrtící otravu. Toxické účinky v organismu zvířete však způsobují i cibule a česnek, ořechy, hroznové víno, káva aj. Mezi méně závažné následky nevhodného přikrmování navíc patří problémy se zubním kazem, zažíváním, střevní mikroflórou a nadměrnou hmotností. „Než chodit se zvířetem po veterinářích a platit drahá vyšetření a léky, je lepší myslet na prevenci a zvolit speciální pochoutky pro kočky a psy. Některé dokonce obsahují důležité vitamíny, minerály a další zdraví prospěšné složky,“ doplňuje Ing. Kváš.

Například pochoutky Let´s Bite! jsou součástí superprémiové produktové řady Brit Care vyrobené z kuřecího, kachního, jehněčího či rybího masa. Nejenže zaručeně chutnají pro své původní masové aroma, ale zároveň jsou vhodným doplňkovým zdrojem vitamínů i minerálů pečujících o zdraví psa i kočky. Jsou totiž přirozeným zdrojem nenasycených mastných kyselin Omega 3 a Omega 6, potřebných pro zdravou kůži a lesklou srst. Zároveň obsahují vápník nezbytný pro a silné zuby. Péči o chrup doplňují i speciální psí dentální pamlsky, novinka v péči o zuby a dásně zvířete. Ty napomáhají účinné ochraně proti zubnímu plaku, bakteriím a působí preventivně na vznik zubního kamene.

Speciální řadou jsou i funkční pamlsky, které podporují zvířecí zdraví a sekundárně chutnají. Brit Softies jsou poloměkké pochoutky obsahující prvky pro lesklou srst a zdravou pokožku, zdravý vývoj kostí a kloubů nebo jako pomoc omezování hmotnosti čtyřnohého mazlíčka. Nikdy nebylo jednodušší dopřát svému psovi i kočce pamlsek se zdraví prospěšnými látkami vzhledem k jeho potřebám. Měkké dobrůtky navíc mají příznivý vliv na zvířecí chrup, každá dobrůtka totiž bude důvodem pro poctivou ústní „revizi“ zbytečků, aneb Co je v tlamě, to se počítá.


Těšte se na Vánoce společně!

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1444  (1444 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1140  (1140 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
907  (907 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1016  (1016 hl.)
Neřeším to
1002  (1002 hl.)

Celkem hlasovalo: 5509


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie