Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
69 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Rozhovor s Milenou Prägerovou

Vydáno dne 20. 06. 2014 (1469 přečtení)

Rozhovor s trenérkou jednoho z předních českých flyballových družstev - Milenou Prägerovou (dříve Pachtovou).

Reklama


Miluška stojí v čele severočeského flyballového klubu Lavina, jehož je i zakladatelkou. Flyballu se věnuje od roku 2005. V současnosti je nejen trenérkou jednoho z nejúspěšnějšího flyballového týmů Lavina Alfa (pětinásobný mistr ČR), ale se svou fenkou Dixi Czech Im plemene border kolie je také závodícím členem. Ve flyballu také působí jako hlavní rozhodčí.

 

Co vás přimělo začít se věnovat kynologii a na základě čeho jste si zvolila zrovna tento sport (flyball)?

Psy miluji už od dětství, a pokud si pamatuji, vždy jsem měla po boku minimálně jednoho chlupatého kamaráda. A jak jsem se dostala k flyballu? Jak už to v životě bývá - shodou spousty náhod a okolností. Začalo to tím, že jsem si před třinácti lety pořídila krásné štěňátko border kolie. Díky němu jsem poznala spoustu báječných lidí, kteří mimo jiné zkoušeli tehdy zcela nový psí sport flyball, a tak jsem ho zkusila také. A jelikož se to mému Jackovi ohromně zalíbilo a já ráda dělám se svými psy to, co je především baví, oba dva jsme u tohoto sportu zůstali. Jack ovšem nyní už jen jako veterán.

 

Představte nám Vaše psy / Vaší smečku.

V současné době máme s mým manželem celkem osm psů. Již zmiňovaného třináctiletého dědouška Jacka (Blac Jack z Černobílých, BOC), sedmiletou fenu německého ovčáka Nelu (Nela u Alfreda), se kterou můj manžel slouží jako psovod PČR, pětiletého psa amerického stafordšírského teriéra Scoobyho (Manon Warior Joanidis). Dále máme tříletou fenku plemene border kolie Dixi (Dixi Czech Imp), spolu běháme flyball za družstvo Lavina Alfa, a úžasnou dvouletou fenku křížence jack russell teriéra a border kolie Lízu (Elizabetha Svojek), se kterou běhá za Alfu můj muž. Členem smečky je také roční fenka německého ovčáka Tanu (Tranza od Policie), můj parťák v práci, zatím ve výcviku. V neposlední řadě sedmiměsíční pejsek patterdale teriéra Riky (Erik Srdcové Eso), budoucí závodník ve flyballu a možná i ve sportovní kynologii malých plemen, a nakonec nejnovější přírůstek, tříměsíční kříženka australského honáckého psa a border kolie Týna (pěkné kvítko), která vlastně ještě neví, čím bude, jestli specialista na vyhledávání výbušnin nebo flybollový přeborník.

 

Čeho si v oblasti kynologie vážíte nejvíce – např. co se vám nejvíce povedlo, konkrétní úspěchy, na co jste pyšná…

Založení našeho v současnosti nejúspěšnějšího flyball klubu Lavina, ve kterém působím od začátku jako trenér i závodník.

 

Co si myslíte, že je pro daný sport nejdůležitější, respektive co je podle vás důležité pro člověka, který by s tímto sportem chtěl začít?

Dle mého názoru je nejdůležitější na flyballu týmový duch. Spolupráce a soudržnost mezi partnery nejen v družstvu, ale i v celém klubu, který může mít i více družstev. Flyball není sportem pro ambiciózní jednotlivce, ale pro týmové hráče.

 

Jaké postavení má vedle Vás Váš pejsek, má nějaká privilegia, něco, co třeba nejlepší přátelé nemohou a on ano?

Privilegia nemají naši psi žádná. Mají jen to, co každý člen naší rodiny. Suché klidné místo pro odpočinek, kvalitní potravu, výživové doplňky a hlavně dostatek psychického i fyzického vyžití. Trávíme se svými psi veškerý čas a díky tomu že jsme profesionální psovodi opravdu veškerý a nejen volný čas.

 

Když byste měla v ruce kouzelnou hůlku, co byste v české kynologii touto hůlkou změnila?

Přála bych si více porozumění mezi různými kynologickými sporty. Aby ti, co se věnují služební nebo sportovní kynologii uměli rozlišit co je dogfrisbee, agility, flyball apod. a nekoukali na všechny tyto sporty skrz prsty: „vždyť je to jen takové hopsání a k ničemu to vlastně není“. A aby ti, co například běhají agility, nebo tančí se psy, věděli, co je např. IPO nebo Tart a aby spolu dokázali komunikovat o své společné vášni - o psech. Je jen málo cvičáků, na kterých se tyto různorodé psí sporty společně potkávají a dokonce spolu i spolupracují.

 

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Tereza Šafránková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 5.11.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
626  (626 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
382  (382 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
361  (361 hl.)
Odčervuji nepravidelně
347  (347 hl.)
Neřeším to
341  (341 hl.)

Celkem hlasovalo: 2057


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie