Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
68 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Rozhovor s Janem Křížem

Vydáno dne 23. 05. 2014 (1194 přečtení)

Tentokrát si můžete přečíst o figurantovi Janu Křížovi.

Reklama


 

Honza se kynologii věnuje od dětství, začínal s loveckými psy, ve čtrnácti letech dostal německého ovčáka bez PP a od té doby se věnuje přímo sportovní kynologii. V tréninku připravuje psy různých plemen, je schopen pracovat s jakýmkoli psem, ovšem převážně trénuje německé ovčáky a BOM. Jeho práce s lidmi a jejich zvířaty přináší ovoce. Honza se snaží vymyslet konkrétní řešení pro konkrétní psy, spolupracuje a vede začínající psovody, motivuje mládeže a popularizuje kynologie mezi dětmi.  

 

Co vás přimělo začít se věnovat kynologii a na základě čeho jste si zvolil zrovna tento sport?

Můj otec se věnoval lovecké kynologii a tam jsem začal zjišťovat, o čem je výcvik. Vždycky se mi líbily ukázky práce služebních psů, takže když mi jednou nabídl kamarád, abych ho doprovodil na cvičák, šel jsem moc rád. Byl jsem bez psa, tudíž skvělý cíl pro místní šprýmaře. Po větě "Zkus si ten rukáv, jestli by Ti padl" jsem zaslechl povel "Drž" a padnul jsem já... :-) Bylo mi třináct a k tomu rukávu přibyl i první pes NO Kazan. V současné době působím v ZKO Hajniště na Frýdlantsku a od května to bude pravidelněji i ZKO Jílové u Prahy, protože nastupuji k Hradní stráži jako psovod.

 

Představte nám Vaše psy / Vaší smečku.

V první řadě je to fenka stafordširského bulteriéra Fata Morgana Happy Duet - Bonnie, se kterou jsem se věnoval NZŘ (ZVV1, ZPO 1), a která bohužel oslepla, takže dál jsme se nedostali. Ona je doma stále VIP. Nesmím zapomenout na Maxima Aj-Pe Bohemia, který sice patří armádě, protože je služební, ale i jeho beru jako vlastního.

Přítelkyně má jako plemeno svého srdce argentinské dogy. Starý pán Argon z Hoštecké zahrádky se ve svých třinácti letech v dobrém zdraví těší ze zaslouženého odpočinku, Apocalyptica Furia Infernalis a její dcera Beauty of White Furia Infernalis se věnují sportovní kynologii. Dále se věnuje přípravě dvou fen NO a to Afře Jaroslavka a Britě Jaroslavka, se kterými by jednou ráda ukázala, jak jim to jde i na akcích republikového významu. :-)

 

Čeho si v oblasti kynologie vážíte nejvíce – např. co se vám nejvíce povedlo, konkrétní úspěchy, na co jste pyšný…

Nejvíce si vážím toho, když se lidé se svými psy rádi vrací na tréninky a jsou spokojení. Není to o konkrétních úspěších, baví mě práce se psem a člověkem, když baví je…

 

Co si myslíte, že je pro daný sport nejdůležitější, respektive co je podle vás důležité pro člověka, který by s tímto sportem chtěl začít?

Odpověď je vlastně stejná jako u předchozí otázky. Myslím, že nejdůležitější je, aby to bavilo psa a jeho majitele, potom to baví i Vás. Není důležité, jaký ze psích sportů si vybrali, jestli se připravují na vrcholové zkoušky nebo cvičí jen tak pro radost, protože ta radost by měla být základ všeho.

 

Jaké postavení má vedle Vás Váš pejsek, má nějaká privilegia, něco, co třeba nejlepší přátelé nemohou a on ano? J

Pes je prostě kamarád v tom nejlepším slova smyslu. Je mu úplně jedno jestli jste masový vrah nebo kněz, on Vás má pořád stejně rád. Pro mě je ta nejlepší Boniie, která může doma vlastně skoro všechno a společně s naší čtyřletou dcerou Viktorkou neustále obě zkouší, kde jsou hranice. Je to nejmilejších sedmnáct kilo dynamitu na světě. :-)

 

Když byste měl v ruce kouzelnou hůlku, co byste v české kynologii touto hůlkou změnil?

Česká kynologie patří ve světě ke špičce a nejspíš jí k tomu žádná kouzelná hůlka nepomohla, takže bych její vývoj nechal na lidech, kteří ji tvoří. Těm bych popřál, ať ji tvoří tak, aby je bavila, aby bylo na co koukat a aby stále patřila k tomu nejlepšímu na světě.

 

http://www.dogoargentino-furiainfernalis.estranky.cz

 

http://www.zkohajniste.cz

 


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Tereza Šafránková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 5.11.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
647  (647 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
396  (396 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
369  (369 hl.)
Odčervuji nepravidelně
362  (362 hl.)
Neřeším to
348  (348 hl.)

Celkem hlasovalo: 2122


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie