Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
56 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Rozhovor s Adrianou Slezákovou

Vydáno dne 09. 04. 2014 (1219 přečtení)

Přečtěte si rozhovor s úspěšnou agiliťačkou Adrianou Slezákovou.

Reklama


Adriana Slezáková se svými psími parťáky už posbírala, co se dalo. Na kontě má tituly jako Mistr ČR juniorů, Mistr ČR veteránů, Mistr ČR jednotlivců, Mistr ČR družstev a dokonce i Mistr světa jednotlivců z roku 2009, které se konalo v Maďarsku. Je majitelkou i zlatých, stříbrných a bronzových medailí ze světových šampionátů v agility. Adriana se také snaží své zkušenosti a vědomosti předávat ostatním jako výcvikářka. V Řepištích dokonce sama vede psí školu.

 

Co vás přimělo začít se věnovat kynologii a na základě čeho jste si zvolila zrovna tento sport?

Přivedla mě k tomu v mých 12-ti letech kamarádka Petra Erbanová, která se svým pejsekm již nějakou dobu na cvičiště chodila a vyprávěla mi o tom. A agility jsem si vybrala, protože se mi hodně líbí, že zde tvoří psovod a pes rovnocenný tým a psovod na sobě musí neustále pracovat, aby se svému čtyřnohému parťákovi vyrovnal.

 

Představte nám Vaše psy / Vaší smečku.

Nejstarší - třináctiletý belgický ovčák malinois Birk Aibara, se kterým jsem se třikrát zůčastnila MS BO a vyhrála také juniorského Vícemistra Evropy. Největším srdíčkem v mé smečce je 11-ti letý kříženec Timi, se kterým jsme vyhráli krom všech možných českých titulů také závod IMCA v Maďarsku. Dalším členem je můj dogtrekingový a agiliťácký parťák - mudi Arion Fron Fighter, největší dábel smečky. A nakonec vlastním dvě border kolie Crazyho a jeho synáčka Jerryho.

 

Čeho si v oblasti kynologie vážíte nejvíce – např. co se vám nejvíce povedlo, konkrétní úspěchy, na co jste pyšná…

Jednoznačně jsem nejvíce pyšná na vítězství a titul Mistra světa psů bez PP z roku 2009 ze závodu IMCA v Maďarsku :-) Hned potom na titul Mistra ČR v agility, asi 7x jsme vyhráli tento titul v družstvech a dvakrát také v kategorii juniorů. Družstva se nám zadařili také letos na MČR border kolií, kde jsme vyhráli titul mistra a předloni titul Vícemistra v soutěži jednotlivců. Letos jsem měla asi největší trenérský úspěch - moje svěřenkyně Petra Sekerová vyhrála s border kolií závod IMCA a získala tak titul Mistra světa psů bez PP v kategorii lerge. Od roku 2005 jsem se svými psy každoročne součástí české reprezentace v agility a hodlám v tom pokračovat i v příštím roce :-)

 

Co si myslíte, že je pro daný sport nejdůležitější, respektive co je podle vás důležité pro člověka, který by s tímto sportem chtěl začít?

Nejdůležitější je mít asi štěstí na psa, který je srdcař a nenechá Vás na závodě ve štychu. Ruku v ruce s tím jde také štěstí na trenéra, kterých je v dnešní době kupa, ale jen malý zlomek opravdu ví, o čem agility je a dokáže se přizpůsobovat každému psovi. Dalším důležitým aspektem je mít přátelé, kteří budou sdílet lásku pro tento sport, rodinu, která Vás bude vždy podporovat a bude se o pejsky v době nepřítomnosti starat. Nakonec je také třeba mít buďto dobrou práci, nebo bohatého manžela či rodiče, protože tréninky, závody a vše okolo také stojí nemalé peníze :-)

 

Jaké postavení má vedle Vás Váš pejsek, má nějaká privilegia, něco, co třeba nejlepší přátelé nemohou a on ano?

Tak samozřejmě se mnou spí v posteli a myslím, že to, co všichni mí pejsci dělají pro mě, já se jim snažím maximálně vracet tou nejlepší péčí :-)

 

Když byste měla v ruce kouzelnou hůlku, co byste v české kynologii touto hůlkou změnila?

Určitě bych povolila start psů bez PP na MS FCI, zavázala všem množitelům ruce a vyprázdnila útulky od těch úžasných psíků, kteří díky těmto lidem přicházejí o svou šanci na báječný domov.

A jako druhou věc bych asi zbavila českou kynologii všech těch rádoby trénérů a instruktorů, kteří výcviku psů ani v nejmenším nerozumí a mnohdy dokážou úžasného psa dostat na úroveň podprůměrného a nesebevědomého jedince. A pokud by tedy ta hůlka byla extra kouzelná, přála bych si aby zde neexistovalo týrání psů a ostatních zvířat vůbec... a to jsme bohužel zase zpátky u lidí..

 

 

 


[Akt. známka: 2,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Tereza Šafránková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 5.11.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.

23.08.2017: Semináře, přednášky...
Seminář - Nosework s Terezou Hladkou
Kdy: 17.9.2017
Přihlašování: ZDE!
.......................................
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
480  (480 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
358  (358 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
336  (336 hl.)
Odčervuji nepravidelně
327  (327 hl.)
Neřeším to
324  (324 hl.)

Celkem hlasovalo: 1825


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie