Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
44 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Rozhovor s Olgou Edrovou

Vydáno dne 04. 04. 2014 (748 přečtení)

Olga je velice úspěšná kynoložkla, která se věnuje především agility, ale také třeba pasení. Je několikanásobnou účastnicí mistrovství světa v agility, mezi její největší úspěchy patří např. titul Vicemistr světa v kategorii medium z roku 2003 a titul Mistr ČR v agility v roce 2012.

Reklama


V současné době především trénuje a pořádá intenzivní kurzy agility pod jejím vedením. Byla vyhlášena v kategorii Kynolog roku 2012. 

 

Co vás přimělo začít se věnovat kynologii a na základě čeho jste si zvolila zrovna tento sport?

Kynologii se věnuji již 15 let. Tehdy jsem jako malá holka navštěvovala cvičiště s velmi temperamentní německou ovčačkou Šejlou, která moc dobře věděla, že má navrch, takže nakonec cvičila spíš ona se mnou :-) Postupem času se činnost cvičiště rozšířila i o agility, kterému jsem se následně začala věnovat.

 

Představte nám Vaše psy / Vaší smečku.

Momentálně mám 3 psy border kolie a nedávno se naše smečka ještě rozrostla o  šeltii. Se všemi psy se plně věnuji agility, ale také pasení, které je nejen odreagováním, ale také především velmi prospěšné pro kondici.

 

Čeho si v oblasti kynologie vážíte nejvíce – např. co se vám nejvíce povedlo, konkrétní úspěchy, na co jste pyšná…

Jsem pyšná na každý úspěch, za ten největší považuji socializaci mého druhého borderáka , jež k nám do smečky přišel až v roce jeho věku a který se bál všeho a všech. Dnes mohu říci, že se z něho stává vyrovnanější pes, i když stále narážíme na situace, které ho vyvedou z míry. Práce s takovým psem je na celý život, ale každé zlepšení je pro mě obrovským úspěchem.

Jinak co se týká agilitních výsledků, tak právě s tímto psem se nám podařilo vybojovat titul mistra České Republiky 2012. V letošním roce na téže akci nám naše výkony stačily na třetí místo. 

Mezi agilitně nejhodnotnější úspěchy považuji rozhodně titul vicemistra světa kategorie medium z roku 2003 z Francie, který jsem získala s pejskem šeltie Edíčkem. Dále i titul mistrů světa družstev kategorie small ze švýcarské Basileje v roce 2006, který jsem společně se svým družstvem získala se šeltičkou Evičkou.  Šejla, Edíček i Evička jsou již v agilitním nebi a já jsem moc šťastná, že jsem část svého života mohla strávit s tak úžasnými psy, jakými pro mn byli. 

 

Co si myslíte, že je pro daný sport nejdůležitější, respektive co je podle vás důležité pro člověka, který by s tímto sportem chtěl začít?

Nejdůležitější pro ty, kteří by chtěli nakouknout pod pokličku agility, je odhodlání je chuť trávit čas se svým psem. 

 

Jaké postavení má vedle Vás Váš pejsek, má nějaká privilegia, něco, co třeba nejlepší přátelé nemohou a on ano? J

Privilegia? Snad ani ne, máme pravidla a ty dodržujeme, tedy snažíme se já i psi. Ono při počtu 4 psů v jedné domácnosti to ani jinak nejde :-)  Ale všichni víme, že pravidla jsou od toho, aby se porušovala. Zneužívá toho hlavně nejmenší a nejmladší člen naší smečky šeltiák. On má andělské oči, ale jinak má duši ďábla :-))  

 

Když byste měla v ruce kouzelnou hůlku, co byste v české kynologii touto hůlkou změnila?

Změnila bych toho víc, no.... ještě že ji nemám :-)))

 

Webové stránky: www.vycvik-psu-brno.cz

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Tereza Šafránková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
690  (690 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
441  (441 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
406  (406 hl.)
Odčervuji nepravidelně
404  (404 hl.)
Neřeším to
392  (392 hl.)

Celkem hlasovalo: 2333


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie