Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
68 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Rozhovor s Kristýnou Mertlovou

Vydáno dne 26. 02. 2014 (1091 přečtení)

Přečtěte si rozhovor s Kristýnou Mertlovou, která vychovala dostihového šampióna - vipeta Chestera.

Reklama


 

Kristýna Mertlová je majitelka čtyřletého dostihového vipeta Chestera. Trénují třikrát týdně. Kristýna si vede i zápisky o tom, jak trénují, jak dlouho a kde. Podle Kristýny je pes tak po dvou letech připraven na velké výkony a vrchol závodní kariéry mají někdy mezi druhým až čtvrtým rokem. Bohužel ty velké výkony trvají strašně krátce, dva roky. V roce 2011 měli výborně nakročeno, ale Chester se zranil, takže musel odstoupit. V sezóně 2012 získal mnoho cen, ale jeho největším úspěchem nejen v tomto roce, ale v celé jeho dostihové kariéře, je třetí místo na Mistrovství Světa ve francouzském Mont de Marsan.

 

Co vás přimělo začít se věnovat kynologii a na základě čeho jste si zvolila zrovna tento sport?

Baví mě se psy pracovat, a proto, když jsem si pořídila basenjiho, tak jsem hledala vhodné vyžití pro toto plemeno. Začala jsem s coursingem a odtud už to byl jen krůček k rovinným dostihům.  Vždy mě fascinovala rychlost a elegance chrtů. A fakt, že dostih je hlavně o fyzickém výkonu psa.

 

Představte nám Vaše psy / Vaší smečku.

Mám desetiletou basenjí fenku Fable Hanáček, skoro pětiletého psa vipeta Chester Bohemia Snap Dog a nově půlročního vipeta psa Lemon Soda Bohemia Snap Dog.

 

Čeho si v oblasti kynologie vážíte nejvíce – např. co se vám nejvíce povedlo, konkrétní úspěchy, na co jste pyšná…

Fable má za sebou hodně dlouhou coursingovo-dostihovou kariéru, spoustu vítězných dostihů a dráhový rekord v Mladé Boleslavy. V jejích 10ti letech jí umělý lov stále baví a z toho mám asi největší radost.

Chester je úspěšný dostihový vipet. Nejvíce si určitě považují třetího místa na Mistrovství Světa ve francouzském Mont de Marsan 2012, dráhového rekordu v Itálii a titulů Mistr Rakouska, Vítěz Grand Prix D´Europe (D), Vítěz Slovenského Derby (SVK), Vítěz Italského Derby (ITA), Vítěz ADP Mladá Boleslav, Vitěz Pojizerského Derby (CZE). A mezi jeho opravdu velké úspěchy patří několikanásobná finálová účast na mezinárodních dostizích v belgickém Beringenu (2. místo, 4. místo, 5. místo).

 

Co si myslíte, že je pro daný sport nejdůležitější, respektive co je podle vás důležité pro člověka, který by s tímto sportem chtěl začít?

Nejdůležitější je asi bezpečnost dostihových drah, vzhledem k rychlosti dostihového chrta může být nerovnost či díra na dráze pro psa fatální. Kdo by chtěl s tímto sportem začít, tak určitě základem je výběr kvalitního dostihového psa. I zde v České republice máme každoročně několik opravdu velice kvalitních dostihových vrhů. Měl by si také dobře rozmyslet, zda-li má dostatek času na trénink a je ochotný jezdit někdy i stovky kilometrů na dráhu.

 

Jaké postavení má vedle Vás Váš pejsek, má nějaká privilegia, něco, co třeba nejlepší přátelé nemohou a on ano? 

Tak určitě naši psi jsou členy rodiny, jsou to kamarádi. Pokud to je jen trochu možné, tak je sebou bereme i na dovolené jak v Čechách, tak i v zahraničí. Dovolenou často plánujeme s ohledem na dostihový kalendář a  dostih má vždy přednost. 

 

Když byste měla v ruce kouzelnou hůlku, co byste v české kynologii touto hůlkou změnila?

Pokud budu mluvit jen o dostizích, tak bych určitě zlepšila kvalitu našich dostihových drah. Bohužel zde stále žalostně chybí finance a často kvalita celé dráhy stojí pouze na několika obětavých lidech, kteří bez potřebných financí prostě zázraky dělat nemůžou. 

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1442  (1442 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1138  (1138 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
903  (903 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1015  (1015 hl.)
Neřeším to
999  (999 hl.)

Celkem hlasovalo: 5497


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie