Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
63 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Rozhovor s Petrou Častovou

Vydáno dne 22. 01. 2014 (1093 přečtení)

Petra Častová se umístila v loňské anketě Kynolog roku, kategorii Junior roku, na 8. místě. Přečtěte si, jaká byla její cesta k juniorským úspěchům.

Reklama


Petra Častová se narodila v roce 1994. Ačkoliv letos jí bude teprve 19 let, má za sebou se svými pejsky spoustu úspěchů. Se sheltií Zamba dosáhla na tituly jako dvojnásobný Mistr Evropy juniorů ve družstvech, Vice mistr Evropy juniorů v jednotlivcích.

 

Co vás přimělo začít se věnovat kynologii a na základě čeho jste si zvolila zrovna tento sport?

Ke kynologii mě přivedl můj zájem o zvířata, zejména o psy. Už od útlého věku jsem si přála mít svého vlastního psa. Můj obrázek o vlastnictví psa ale nikdy nebyl takový, že pes leží na gauči, naopak, mít psa pro mě znamenalo chodit s ním na procházky a hrát si s ním. Agility byl první kynologický sport, který jsem viděla na vlastní oči a možná proto, že mi bylo 6 let, mě tento sport fascinoval, a napadlo mě, že přesně tohle je to, co bych se svým psem mohla dělat, tedy, kdybych nějakého měla. Pak už mi trvalo jen šest let, než jsem si svého vysněného psa "vybrečela" :-).

 

Představte nám Vaše psy / Vaší smečku.

Jsem šťastným a pyšným majitelem dvou psů - šestiletý Zamba, šeltie, je mým prvním psím parťákem a abychom se nenudili, před třemi lety k nám ještě přibyla fena pyrenejského ovčáka Ena, od té doby u nás doma nezaznělo slovo "nuda"!

 

Čeho si v oblasti kynologie vážíte nejvíce – např. co se vám nejvíce povedlo, konkrétní úspěchy, na co jste pyšná…

V oblasti kynologie si vážím všech, kteří dokážou vycvičit své psy s úsměvem na tváři, pomáhat ostatním kynologům a v neposlední řadě si také nesmírně vážím všech, kteří se snaží kynologií jakkoliv podporovat, organizují závody a jiné akce tak, aby se v ČR kynologie pořád rozvíjela a posouvala dál, k lepšímu.

 Já osobně asi nikdy nezapomenu na úspěchy s mým prvním psem Zambou, zejména na EOJ v letech 2011 a 2012 - ne jen díky titulům, které jsme získali, ale také kvůli nepopsatelné atmosféře, která tyto závody doprovázela, a která na žádných jiných závodech není. Letos svou "agility kariéru" úspěšně zahájila i má tříletá Ena, se kterou se můžu chlubit v podstatě na každých závodech - ať už v ČR nebo v zahraničí. :-)

Co si myslíte, že je pro daný sport nejdůležitější, respektive co je podle vás důležité pro člověka, který by s tímto sportem chtěl začít?

Agility se věnuji cca 6 let, odpovědí na podobnou otázku už jsem zaznamenala mnoho, všechny byly zhruba stejné - být pozitivní, mít rád svého psa, mít s ním dobrý vztah, atd. Já bych snad jen dodala NEMÍT STRACH! Nemít strach přijít na cvičák jako úplný nováček, nemít strach chválit svého psa kdekoliv a kdykoliv, nemít strach ptát se a hledat trenéry, výcvikové metody, které danému týmu sedí, nemít strach a věřit si, nebát se vymýšlet vlastní inovace v tréninku a zároveň, nebrat vše příliš vážně.

 

Jaké postavení má vedle Vás Váš pejsek, má nějaká privilegia, něco, co třeba nejlepší přátelé nemohou a on ano? J

Doma mohou mí psi dělat v podstatě všechno, nikdy jsem je neučila "domácímu řádu" (např. tam můžeš, tam zase ne), vše vypozorovali z našeho chovaní a dokonale se nám tak přizpůsobili. Jen občas mi je jich trochu líto, pořád si s nimi povídáme :).

 

Když byste měla v ruce kouzelnou hůlku, co byste v české kynologii touto hůlkou změnila?

Pravdou je, že se úplně nevyznám ve "vyšších kruzích", tedy nevím, co se děje ve vedení ČMKU, KAČR, atd. Co bych tedy změnila ? Asi přístup k novým zájemcům o kynologii. Např. v agility je v dnešní době, podle mého názoru, těžké začínat a v některých městech je nedostatek kvalitních trenérů, některé nové týmy tedy nejdříve musí projít nepříjemným procesem, kdy jejich trenéři používají v tréninku staré a špatné metody a daný tým pak často až po nějaké době zjistí, že trénuje velmi neefektivně a jeho pes už získal některé zlozvyky, kterým se dalo předejít.

 

Webové stránky: www.bluetri.wordpress.com

 

 

 


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Tereza Šafránková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1438  (1438 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1133  (1133 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
893  (893 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1011  (1011 hl.)
Neřeším to
986  (986 hl.)

Celkem hlasovalo: 5461


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie