Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
59 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Rozhovor s Pavlem Kosem

Vydáno dne 28. 11. 2013 (1300 přečtení)

Rozhovor s jedním z našich nejlepších závodníků v dogfrisbee Pavlem Kosem.

Reklama


Pavel Kos s borderákem Coffee patří mezi přední české závodníky v disciplíně dogfrisbee. Coffee je velice temperamentní, vyrovnaný, lehce ovladatelný, všestranný pes. Baví ho všechen druh zábavy a práce. Je to neuvěřitelný a neúnavný aportér se skvělým drivem, vždy připraven do "akce" a je pro každou lumpárnu.  Coffee s Pavlem začali ve frisbee spolupracovat před 3 lety a od té doby stoupají rychle nahoru.  Mezi jejich nejvýznamnější tituly patří např. 3. místo na MČR v Dogfrisbee v roce 2011, 3. místo na ME v Dogfrisbee v roce 2012, 3. místo na MČR v Dogfrisbee v roce 2012.

 

Co vás přimělo začít se věnovat kynologii a na základě čeho jste si zvolil zrovna tento sport?

Do světa kynologie mě přivedla přítelkyně a „její“ borderák Coffee. Začínal jsem jako nepejskař, ale Coffee mě učaroval natolik, že mi doslova změnil celý život. Byli jsme na pár kurzech na cvičáku, kde se konal seminář dogfrisbee s Luckou Plevovou a bylo hned jasné, kam naše cesta bude směřovat.  

 

Představte nám Vaše psy / Vaší smečku.

Naše smečka je čtyřčlenná. Border Colie Coffee z Temného Hvozdu (4 roky), Anthrax of Malina gang (Trixee, 3 roky), Gawain z Temného Hvozdu (Gyp, 2 roky) a náš nejmladší přírůstek belgický ovčák Malinois Maugli (1 rok). Se všemi se věnujeme dogfrisbee.

 

Čeho si v oblasti kynologie vážíte nejvíce – např. co se vám nejvíce povedlo, konkrétní úspěchy, na co jste pyšný…

Vážím si kynologů, kteří se i nad nevydařeným výkonem dokáži pousmát a netrestají za to svého psa. Každý psí sport je hra, která by měla bavit nejen majitele, ale i jeho chlupatého parťáka. Nejvíc jsem pyšný, když se nám povede závod a já si můžu vychutnat krásnej pocit radosti z úspěchu. Každému bych takový pocit přál zažít. Vypíchnu ty nej umístění: 

  • 3. místo z ME 2012 a taktéž 2013
  • 3. místo MČR 2011 opět i v roce 2012 a konečně posun, 2. místo MČR 2013

 

Co si myslíte, že je pro daný sport nejdůležitější, respektive co je podle vás důležité pro člověka, který by s tímto sportem chtěl začít?

Myslím, že pro dogfrisbee je nejdůležitější sehranost s vaším chlupáčem. Naučit se číst jeho pohyb a netlačit ho do extrémů (prvků), při kterých může dojít k úrazu. Což znamená, naučit se správně házet a časovat hody. Určitě zajít na nějaký seminář, Češi patří k elitě Evropy, takže rad a zkušeností mají na rozdávání. Je tu i skvěle zpracovaná kniha o dogfrisbee od Yvči Andrové a Varči Urbáškové. Na netu je spousta videí, ze kterých se dá čerpat inspirace. Takže je tu skvělý rozjezd do světa tohoto sportu... ;-)

 

Jaké postavení má vedle Vás Váš pejsek, má nějaká privilegia, něco, co třeba nejlepší přátelé nemohou a on ano? J

Coffe je parťák a můj nejlepší přítel! Poslouchat musí, to je jasné. :) Myslím, že mu dovoluji až moc, a on toho „vyčůraně“ využívá.  A co může?! :) Komplet mi oslintat kufr včetně oken, lehnout si nenápadně do postele… :) Je to člen rodiny, se kterým mám spousty krásných zážitků, a prožívám s ním nezapomenutelnej příběh! Děkuju Coffee.

 

Když byste měl v ruce kouzelnou hůlku, co byste v české kynologii touto hůlkou změnil?

Ještě, že jí nemám. :) Ne, vážně. Pes je obrazem svého majitele. Jak už jsem zmiňoval, nechápu „kynology“, kteří trestají psa za nezdar či neúspěch. Psi nejsou bezchybné stroje a to by měl mít každý na paměti. Kde se dá ta hůlka koupit? :)

 

 

Webové stránky: http://boc-team.weebly.com/

Fotky: Pavel archiv

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Tereza Šafránková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1210  (1210 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
917  (917 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
693  (693 hl.)
Odčervuji nepravidelně
801  (801 hl.)
Neřeším to
780  (780 hl.)

Celkem hlasovalo: 4401


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie