Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
59 Hostů, 1 Uživatel

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Světový den zvířat

Vydáno dne 31. 10. 2013 (701 přečtení)

Tisková zpráva z akce, které se zúčastnila i Pavla Vašíčková, která reprezentovala Haf Bez Obav.

Reklama


 

Nadace na ochranu zvířat uspořádala již pátý ročník oslavy Světového dne zvířat. Oslava proběhla v Centrálním parku Pankrác na Praze 4 v sobotu dne 5. října 2013, od 12:00 do 18:00 hodin. Oproti minulému roku, kdy oslavu Světového dne zvířat navštívilo přibližně 1 500 lidí, se nám v tom letošním podařilo získat cca 2 000 návštěvníků. Jedná se jistě o pozitivní vývoj, a proto doufáme, že v následujících letech opět naši návštěvnost vylepšíme.

Akce se konala pod záštitou RNDr. Tomáše Hudečka, Ph.D., primátora hlavního města Prahy a Pavla Caldra, starosty městské části Praha 4.

Oslavu Světového dne zvířat oficiálně zahájili RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D., primátor hl. m. Prahy, pan Pavel Caldr, starosta městské části Praha 4, paní Marta Kubišová, zpěvačka a čestná členka správní rady Nadace, paní Marcela Lund, prezidentka Nadace na ochranu zvířat a Mgr. Eva Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat.

Návštěvníci oslavy Světového dne zvířat se mohli těšit nejen z krásného počasí, které doprovázelo celou akci, ale i z bohatého programu, který připravil tým Nadace. Našim cílem bylo oslavit soužití člověka a zvířete a představit různé možnosti vzájemné spolupráce. Chtěli jsme návštěvníkům ukázat, že kromě lásky a neomezené věrnosti, kterou nám zvířata dávají, mají i tu sílu vykonávat řadu důležitých a užitečných činností např. ukázky záchranářských dovedností psů v podání Záchranné brigády kynologů Praha, nebo ukázky práce asistenčních a vodících psů, které bylo možné shlédnout od organizací Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené o. s. a Pestrá společnost, o.p.s.

Nadšenci a milovníci psů si přišli na své při předvedení volnočasových a sportovních disciplín jako Dog fitness a agility XXL v podání Haf bez Obav, s.r.o. či při ukázce obedience Zuzany Coufalové z Klubu Obedience CZ, o. s. Přítomné diváky ohromily svou šikovností a originalitou border kolie pod vedením zkušeného týmu Yvony Adrové z DiscDog klubu České republiky, o. s. při ukázkách Dogfrisbee. Mezi další psí podívanou patřila ukázka psího tance v podání Anny Krejčové ze školy Canisminor. Pro návštěvníky oslavy byla také připravena organizací VET-SERVIS ukázka psího odchytu. V rámci oslavy se představil i Český svaz majitelů prasátek chovaných v domácnosti, který ukázal „malé“ prasátko naživo a zároveň návštěvníkům sdělil úskalí ve výchově prasátek.

Útulky a sdružení zabývající se ochranou zvířat zde měly možnost prezentovat svou činnost a případně nabízet charitativní prodej. Jednalo se o tato sdružení: Láska ke zvířatům o. s., Azyl pes Krásný Les, O. S. Srdcem pro kočky, O. S. Devět životů, Pesos, o. s. a O. S. Beky. Představil se zde také zajíamvý časopis Haf a Mňau, který vede zkušená novinářka Kateřina Kašparová, která také vede Kočičí azyl.

Návštěvníky akce příjemně potěšila Záchranná stanice v Pátku u Poděbrad názornou ukázkou živé sovy pálené, kterou si mohli pohladit či podržet na ruce. Neméně zajímavé bylo povídání o netopýrech, o které se postarala paní Dagmar Zieglerová ze ZO ČSOP Nyctalus. Velmi nadšeného přijetí se dočkal také Klub chovatelů a příznivců fretek, který si s návštěvníky povídal o fretkách na téma – Jak vy (chovat) fretku?.

Novinkou na akci byla možnost nechat si zdarma zkrášlit svého psa (ostříhat srst, upravit drápky) od salonu Anjuli. Zajímavou prezentaci zdravého krmiva pro koně předvedla Martina Burianová – Cavallino.

Stejně jako v minulém roce jsme zařadili do našeho programu zábavné soutěže pro děti. Soutěže byly různorodé – vzdělávací, kreativní, ale i sportovní a každá soutěžní disciplína souvisela se zvířaty nebo s jejich životy. Celkem se do soutěžení zapojilo 150 dětí. Děti byly ze soutěží a poté i z cen velmi nadšené, ostatně stejně jako jejich rodiče. Děti mohly také využívat služeb Andrey Smolové – HEX ART, která dětem malovala třpytivé tetování.

Součástí akce byla i charitativní sbírka chovatelských potřeb. Návštěvníci přinášeli krmivo, pelíšky, škrabadla, hračky a další potřeby pro psy a kočky, které se pak rozdaly mezi 6 útulků. 

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1135  (1135 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
898  (898 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1013  (1013 hl.)
Neřeším to
992  (992 hl.)

Celkem hlasovalo: 5478


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie