Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
47 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Rozhovor s Kristýnou Vojkovskou

Vydáno dne 09. 10. 2013 (801 přečtení)

Kristýna Vojkovská - Mistr ČR v obedienci za rok 2012 a držitelka titulu kynolog roku v kategorii obedience za rok 2012.

ReklamaKristýna je se svojí parťačkou Liou držitelkou několika titulů Mistr juniorů z let 2011, 2012 a 2013. Dvakrát po sobě byly součástí Top Teamu v Obedienci, v roce 2011 získaly 2. místo a v roce 2012 3. místo. Kristýna i Lia jsou držitelki titulu Mistryně ČR v obedienci za rok 2012. Převzaly také prestižní oceněné Kynolog roku za rok 2012 opět v kategorii obedience. S pejskem Terry získala na Mistrovství ČR 1. místo v OB-2. Kromě obedience se Kristýna věnuje pasení, agility, dogdancingu a vlastní chovatelskou stanici Redrob Fenix.

 

 

Co vás přimělo začít se věnovat kynologii a na základě čeho jste si zvolila zrovna tento sport?

S mou první fenkou Terry jsem se věnovala sportovní kynologii. Pak jsme jednou navštívily dětský tábor se zaměřením na agility, kterému jsem dost propadla. Moc nás to obě bavilo. Když měla Terry 3 roky, musela skončit (zdravotní problémy). Moc mě tohle vzalo a tak jsem začala hledat, co bych mohla dělat jiného, abych vůbec něco s Terry dělala. Našla jsem sport s názvem obedience.  Měla jsem možnost tento sport poznat u trenérky Marty Fuglevičové, která mě seznámila s celou obediencí. Všechno se učilo jinak a hlavně jiný přístup ke psům. Pak jsem navštívila první obedience Tábor v česku s rakušankou Petrou Florschuetz a bylo mi jasné, že to je to, co mě bude bavit. S Petrou jsem v kontaktu do dnes a i díky ní jsme tam, kde jsme. J Když byly Terry 4 roky, tak jsem si pořídila dalšího psího parťáka - border collii Liu, se kterou jsme obedienci podlehly ještě více.

 

Představte nám Vaše psy / Vaší smečku.

Mám dvě fenky border collie Terry, 9 let, bez PP. Můj splněný sen mít border collii. Moje nejlepší učitelka, která se dodneška ochotně učí nové cviky a techniky, na kterých mám možnost se sama jako instruktor učit. Terry má neuvěřitelnou dušičku, a když se necítíte dobře, je vám vždycky po boku a soucítí s vámi.

Druhá je border collie Lia (Never Never Land Va Va Voom), 5 roků. Jak vždycky říkám Terry je můj sen mít border collii a Lia je můj sen mít „takovou“ border collii jako je ona. Liu jsem hledala, až jsem našla, a že to bylo k ní překážek. J S Liou jsem zkusila různé sporty, v hloubi duše jsem si přála, aby ji obedience bavila, ale nevyžadovala jsem to po ní, nepořizovala jsem si dalšího kamaráda kvůli obedienci. Prostě pokud ji to bavit nebude, budeme dělat něco jiného, ale stále spolu, a to je pro mě důležité. Lia mé přání splnila a obedience ji baví někdy víc než dost. :-D A jak jsem psala o Terry, že s vámi soucítí ve špatných chvílích, tak Lia vás zase v takových chvílích z toho potřebuje dostat v rekordním čase.

Součásti naši smečky je ještě jeden pejsek, a to potomek po Lii FOX (Amigo de Fox Redrob Fenix), 1 rok. Foxe má na starost můj přítel tak uvidíme, jak jim to půjde. Zatím je to skvělá dvojka. Fox je velmi mazlivý pes, ale pouze s rodinou, cizí lidi jako by neviděl a nepotřebuje (to je asi dědičné po Lii :-D). Jinak má velkou chuť do práce.

 

Čeho si v oblasti kynologie vážíte nejvíce – např. co se vám nejvíce povedlo, konkrétní úspěchy, na co jste pyšná…

Já jsem pyšná na své psy, ať už vyhrají Mistrovství nebo obyčejný závod. J Velký úspěch pro nás byl určitě titul Mistra republiky v obedienci 2012, kdy Lia byla po štěňátkách a přesto předvedla ten nejlepší výkon. A největší zážitek byl začátkem tohoto roku, když jsem mohla s Liou vystoupit ve společenském oblečení na podium divadla v Praze, kde jsem si převzala cenu za Kynologa roku 2012 v kategorii obedience. A s Terry 1. místo na Mistrovství ČR v OB-2.

 

Co si myslíte, že je pro daný sport nejdůležitější, respektive co je podle vás důležité pro člověka, který by s tímto sportem chtěl začít?

Mít hodně trpělivosti a určitě vztah ke psům. To je něco, bez čeho to nejde. Proto se mi tento sport tak líbí, protože poznáte “TÝM“ a „NETÝM“.

 

Jaké postavení má vedle Vás Váš pejsek, má nějaká privilegia, něco, co třeba nejlepší přátelé nemohou a on ano?

Napadá mě jen jedno, psi se mnou mohou trávit veškerý volný čas. Mojí pejsci jsou pro mě nejlepší kamarádi a žijí se mnou každý den a všude se mnou chodí. Hodně lidí mě bez psů ani nezná. J Ale nemůžu říct, že bych je polidšťovala nebo by byli rozmazlení, to vůbec ne, i oni mají své pravidla, co můžou a co ne.

 

Když byste měla v ruce kouzelnou hůlku, co byste v české kynologii touto hůlkou změnila?

Určitě bych změnila pár věcí v Obedience řádu. Ve výcviku, aby si lidé více pomáhali a radili. A jelikož jsem zastánce pozitivní motivace, tak bych zakázala ve všech psích sportech elektrické obojky a podobné pomůcky na výcvik. Vždycky to jde i jinak, stačí jen chtít a mít trpělivost. Je to stále sport a měli bychom ho dělat pro zábavu.

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Tereza Šafránková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
689  (689 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
437  (437 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
400  (400 hl.)
Odčervuji nepravidelně
400  (400 hl.)
Neřeším to
387  (387 hl.)

Celkem hlasovalo: 2313


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie