Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
8 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Rozhovor s Kristýnou Vojkovskou

Vydáno dne 09. 10. 2013 (870 přečtení)

Kristýna Vojkovská - Mistr ČR v obedienci za rok 2012 a držitelka titulu kynolog roku v kategorii obedience za rok 2012.

ReklamaKristýna je se svojí parťačkou Liou držitelkou několika titulů Mistr juniorů z let 2011, 2012 a 2013. Dvakrát po sobě byly součástí Top Teamu v Obedienci, v roce 2011 získaly 2. místo a v roce 2012 3. místo. Kristýna i Lia jsou držitelki titulu Mistryně ČR v obedienci za rok 2012. Převzaly také prestižní oceněné Kynolog roku za rok 2012 opět v kategorii obedience. S pejskem Terry získala na Mistrovství ČR 1. místo v OB-2. Kromě obedience se Kristýna věnuje pasení, agility, dogdancingu a vlastní chovatelskou stanici Redrob Fenix.

 

 

Co vás přimělo začít se věnovat kynologii a na základě čeho jste si zvolila zrovna tento sport?

S mou první fenkou Terry jsem se věnovala sportovní kynologii. Pak jsme jednou navštívily dětský tábor se zaměřením na agility, kterému jsem dost propadla. Moc nás to obě bavilo. Když měla Terry 3 roky, musela skončit (zdravotní problémy). Moc mě tohle vzalo a tak jsem začala hledat, co bych mohla dělat jiného, abych vůbec něco s Terry dělala. Našla jsem sport s názvem obedience.  Měla jsem možnost tento sport poznat u trenérky Marty Fuglevičové, která mě seznámila s celou obediencí. Všechno se učilo jinak a hlavně jiný přístup ke psům. Pak jsem navštívila první obedience Tábor v česku s rakušankou Petrou Florschuetz a bylo mi jasné, že to je to, co mě bude bavit. S Petrou jsem v kontaktu do dnes a i díky ní jsme tam, kde jsme. J Když byly Terry 4 roky, tak jsem si pořídila dalšího psího parťáka - border collii Liu, se kterou jsme obedienci podlehly ještě více.

 

Představte nám Vaše psy / Vaší smečku.

Mám dvě fenky border collie Terry, 9 let, bez PP. Můj splněný sen mít border collii. Moje nejlepší učitelka, která se dodneška ochotně učí nové cviky a techniky, na kterých mám možnost se sama jako instruktor učit. Terry má neuvěřitelnou dušičku, a když se necítíte dobře, je vám vždycky po boku a soucítí s vámi.

Druhá je border collie Lia (Never Never Land Va Va Voom), 5 roků. Jak vždycky říkám Terry je můj sen mít border collii a Lia je můj sen mít „takovou“ border collii jako je ona. Liu jsem hledala, až jsem našla, a že to bylo k ní překážek. J S Liou jsem zkusila různé sporty, v hloubi duše jsem si přála, aby ji obedience bavila, ale nevyžadovala jsem to po ní, nepořizovala jsem si dalšího kamaráda kvůli obedienci. Prostě pokud ji to bavit nebude, budeme dělat něco jiného, ale stále spolu, a to je pro mě důležité. Lia mé přání splnila a obedience ji baví někdy víc než dost. :-D A jak jsem psala o Terry, že s vámi soucítí ve špatných chvílích, tak Lia vás zase v takových chvílích z toho potřebuje dostat v rekordním čase.

Součásti naši smečky je ještě jeden pejsek, a to potomek po Lii FOX (Amigo de Fox Redrob Fenix), 1 rok. Foxe má na starost můj přítel tak uvidíme, jak jim to půjde. Zatím je to skvělá dvojka. Fox je velmi mazlivý pes, ale pouze s rodinou, cizí lidi jako by neviděl a nepotřebuje (to je asi dědičné po Lii :-D). Jinak má velkou chuť do práce.

 

Čeho si v oblasti kynologie vážíte nejvíce – např. co se vám nejvíce povedlo, konkrétní úspěchy, na co jste pyšná…

Já jsem pyšná na své psy, ať už vyhrají Mistrovství nebo obyčejný závod. J Velký úspěch pro nás byl určitě titul Mistra republiky v obedienci 2012, kdy Lia byla po štěňátkách a přesto předvedla ten nejlepší výkon. A největší zážitek byl začátkem tohoto roku, když jsem mohla s Liou vystoupit ve společenském oblečení na podium divadla v Praze, kde jsem si převzala cenu za Kynologa roku 2012 v kategorii obedience. A s Terry 1. místo na Mistrovství ČR v OB-2.

 

Co si myslíte, že je pro daný sport nejdůležitější, respektive co je podle vás důležité pro člověka, který by s tímto sportem chtěl začít?

Mít hodně trpělivosti a určitě vztah ke psům. To je něco, bez čeho to nejde. Proto se mi tento sport tak líbí, protože poznáte “TÝM“ a „NETÝM“.

 

Jaké postavení má vedle Vás Váš pejsek, má nějaká privilegia, něco, co třeba nejlepší přátelé nemohou a on ano?

Napadá mě jen jedno, psi se mnou mohou trávit veškerý volný čas. Mojí pejsci jsou pro mě nejlepší kamarádi a žijí se mnou každý den a všude se mnou chodí. Hodně lidí mě bez psů ani nezná. J Ale nemůžu říct, že bych je polidšťovala nebo by byli rozmazlení, to vůbec ne, i oni mají své pravidla, co můžou a co ne.

 

Když byste měla v ruce kouzelnou hůlku, co byste v české kynologii touto hůlkou změnila?

Určitě bych změnila pár věcí v Obedience řádu. Ve výcviku, aby si lidé více pomáhali a radili. A jelikož jsem zastánce pozitivní motivace, tak bych zakázala ve všech psích sportech elektrické obojky a podobné pomůcky na výcvik. Vždycky to jde i jinak, stačí jen chtít a mít trpělivost. Je to stále sport a měli bychom ho dělat pro zábavu.

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Tereza Šafránková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1198  (1198 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
902  (902 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
683  (683 hl.)
Odčervuji nepravidelně
787  (787 hl.)
Neřeším to
768  (768 hl.)

Celkem hlasovalo: 4338


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie