Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
82 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Rozhovor s Lucií Smolíkovou

Vydáno dne 02. 10. 2013 (865 přečtení)

Rozhovor s Lucií Smolíkovou, semifinalistkou v televizní soutěži Česko-Slovensko má talent a několikanásobnou Mistyní ČR v dogdancingu.

Reklama


Možná vám Lucka Smolíková utkvěla v paměti po tom, co se zúčastnila televizní soutěže Česko-Slovensko má talent v roce 2010, kde tancovala s border kolií Angel a se kterou se dostala až do semifinále. Jejich vystoupení si můžete připomenout na YouTube. Lucie je trojnásobnou Mistryní ČR v dogdancingu, Mistryní světa v týmech z roku 2010 a 4x  Vicemistryní ČR. Mezi její tituly, které stojí za zmínku, patří např. titul Master of  Dogdancing 1. stupně, dále působí jako rozhodčí DDCCR na závodech. Kromě dogdanscingu se věnuje i agility.

 

Co vás přimělo začít se věnovat kynologii a na základě čeho jste si zvolila zrovna tento sport?
Kynologii se věnuji od roku 1999, tehdy jsem měla fenku křížence jezevčíka a doma jí učila různé cviky. Později jsem zjistila, že v ZKO Starý Hloubětín cvičí agility, a přihlásila jsem se tam na kurz a pak už byl jen krůček objevení disciplíny zvané dogdancing. V té době se ještě říkalo tanec se psem. :-) Tehdy ještě nebyl rozšířený tolik internet, takže jsem spíš zkoušela psa naučit nějaký trik stylem pokus - omyl. V té době se dogdancingu věnovalo jen pár nadšenců a závody se pořádaly jen jednou za rok. Byla to doba, na kterou ráda vzpomínám.

Představte nám Vaše psy / Vaší smečku.
Moji domácnost se mnou sdílí skoro 8letý borderák Angel a 15měsíční fena NO Puma. Angísek je hyperaktivní pes, miluje agility, rád chytá frisbeečka, nikdy jsem ho nezažila, že by se mu nechtělo cvičit. Lepšího psa jsem si nemohla přát, protože doma je to naprosto klidný andílek, což mi nikdo z těch, co ho znají z agility, nevěří. :-) A Puma? Tak to je zatím takové divoké mládě, má složenou zkoušku F1 a obsadila 2. místo na dogdancingové soutěži Holiday dance. Věnuji se s ní dogdancingu, agility i sportovní kynologii. Vše má teprve před sebou a uvidíme, jaká disciplína jí bude vyhovovat nejvíce, zatím to vypadá, že překvapivě agility. :-)

Čeho si v oblasti kynologie vážíte nejvíce – např. co se vám nejvíce povedlo, konkrétní úspěchy, na co jste pyšná…
Získali jsme už mnoho krásných umístění u nás i v zahraničí. 4x MČR v DD, 1x MS (družstva), 1x OEC (družstva), velkým úspěchem pro nás byl i postup do přímých přenosů v soutěži ČS má talent. Největší radost mám ale s toho, že Angel je stále v 8 letech tak zapálený do všeho, co si na něj vymyslím. Pumička je skvělá, mám z ní obrovskou radost a jsem ráda, že Ti, kteří říkali, ať si NO na dogdancing určitě nepořizuji, protože nemůže konkurovat BOC, teď konečně zmlkli. Jistě jsou plemena, která se na nějaké sporty hodí více, ale ono nakonec stejně záleží na vašem přístupu a vztahu, který si se svým psem vytvoříte. :-)Takže se nenechte odradit a jděte si za svým stejně jako já!

Co si myslíte, že je pro daný sport nejdůležitější, respektive co je podle vás důležité pro člověka, který by s tímto sportem chtěl začít?
Myslím, že důležité je to, zda se chcete věnovat dané disciplíně rekreačně či pomýšlíte na mety nejvyšší. Od toho by se měl odvíjet celý systém výcviku. Důležité je najít si trenéra, kterému věříte, a nevzdávat nic po prvním neúspěchu. :-) Mnoho lidí dělá chybu, protože psa přetěžuje. Sekvence by měly být krátké a pes udržován po celou dobu výcviku v drivu.


Jaké postavení má vedle Vás Váš pejsek, má nějaká privilegia, něco, co třeba nejlepší přátelé nemohou a on ano?
Moji pejsci jsou nedílnou součástí mého života. Mám naštěstí skvělou práci a čas od času je můžu vzít sebou. Svojí dovolenou si vybírám na závody, tréninky či semináře, na které chci jet. Život bez psů si už opravdu nedokážu představit.

Když byste měla v ruce kouzelnou hůlku, co byste v české kynologii touto hůlkou změnila?
Nelíbí se mi, že se poslední dobou stal z kynologie hlavně byznys a upřímně občas bych nejraději tou hůlkou některé škarohlídy a prudiče přetáhla přes hlavu. Obzvláště ty, kteří místo toho, aby šli na členskou schůzi a vyjádřili svoji nespokojenost anebo navrhli, co by se mohlo udělat lépe či změnit, raději sedí u PC a píší nesmyslné stížnosti. Na druhou stranu je krásné pozorovat obzvláště začínající týmy, jak mají radost z prvních úspěchů a tím nemyslím jen umístění na bedně, ale třeba i to, že nezapomenou choreografii, překonají svojí nervozitu a hlavně přejí si vzájemně úspěch. :-)


 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Tereza Šafránková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1210  (1210 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
917  (917 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
693  (693 hl.)
Odčervuji nepravidelně
801  (801 hl.)
Neřeším to
780  (780 hl.)

Celkem hlasovalo: 4401


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie