Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
40 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Rozhovor s Terkou Královou

Vydáno dne 18. 09. 2013 (2473 přečtení)

Rozhovor s jednou z našich nejlepších a agility závodnic Terezou Královou.

Reklama


Terka Králová a její fenka Nice (Little Jackie Black Chevers) jsou v současné době předními českými agility závodníky. V posledních letech stojí za zmínku např. 3. místo v závodu družstev na MS v agility ve Francii roce 2011 v kategorii large ve složení Tereza Králová s Nice, Martina Vaškebová s Kesi a Radovan Liška s Laky. Na mezinárodní mistrovství border kolií v agility v roce 2011 se staly Terka s Nice MISTRY ČR v kategorii jednotlivců - large. Reprezentovaly také Českou republiku na MS v agility v roce 2012, které se konalo v Liberci. A v letošním roce se na European open v belgickém Neeroeterenu v kategorii large umístily na 5. místě.

 

 

Co Tě přimělo začít se věnovat kynologii a na základě čeho jsi si zvolila zrovna tento sport?

Dlouhé roky jsem jako dítě toužila po vlastním psovi, vždy jsem je milovala, v mých 13ti letech pak rodiče konečně svolili a do naší smečky přišla Sheila, fenka zlatého retrívra. J Do té doby jsem byla dost aktivní, závodila jsem v aerobiku a tak jsem pak chtěla ve sportu dále pokračovat společně se psem. A co si budeme povídat, mou noční můrou byla myšlenka, že by se moje Sheila podobala obtloustlým retrívrům, které jsem na sídlišti pravidelně potkávala. J

 

 

Představ nám Tvé psy / Tvoji smečku.

Aktuálně vlastním dva psy, zmiňovanou Sheilu, aktuálně 11,5 letou a fenku border collie Nice, 5,5 let starou. Dva týdny zpátky se mi narodila černo-bílá holčička, taktéž border collie, takže se smečka brzy rozroste.

 

Čeho si v oblasti kynologie vážíš nejvíce – např. co se Ti nejvíce povedlo, konkrétní úspěchy, na co jsi pyšná…

S Nice jsem dosáhla několika velkých úspěchů, kterých si nesmírně vážím. V jejích třech letech, na prvním mistrovství světa, vyhrála jumping (první kolo soutěže jednotlivců) v nejlepším čase, ve finále nám chybělo štěstí a spadl poslední element skoku dalekého, dvě překážky před cílem … V součtu jsme měly opět nejlepší čas, Nice překvapila svět a mi jen potvrdila naděje, které jsem do ní vkládala. V roce 2012 pak vyhrála na Evropském poháru individuální agility, s nejlepším časem, v konkurenci cca 380 nejlepších psů z celého světa. Těchto běhů si cením nejvíce.

 

Co si myslíš, že je pro daný sport nejdůležitější, respektive co je podle Tebe důležité pro člověka, který by s tímto sportem chtěl začít?

Souhra se psem. Podle mě, pokud nemáte se psem dobrý vztah, nemůžete s ním dosahovat vysokých, nebo lépe řečeno, dlouhodobých úspěchů. Může se to povést, samozřejmě, ale nevěřím, že může jít o něco stabilního. I pro toho, kdo chce s tímto sportem začít, bude souhra základem. No a pak asi rychlé nohy, haha J

 

Jaké postavení má vedle Tebe Tvůj pejsek, má nějaká privilegia, něco, co třeba nejlepší přátelé nemohou a on ano? 

Můj pes je můj kamarád, přítel, který nezradí. Privilegia? Asi spaní v mé posteli J

 

Když bys měla v ruce kouzelnou hůlku, co bys v české kynologii touto hůlkou změnila?

Pokud bych měla v globálu mluvit o české kynologii, tak bych si určitě přála více pozitivního tréninku, ač lidé tvrdí, že to v jistých odvětvích kynologie není možné, nikdy tomu neuvěřím. Tito lidé/trenéři/psovodi se o to pravděpodobně nikdy ani nepokusili.

Buďte trpěliví a mějte rádi své psy takové, jací jsou, a oni Vám to tisíckrát oplatí ;-)

 

Autoři fotografií: Pavel Humpolec (fotohacko.cz), Eva Maděrová

 

 


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Tereza Šafránková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
692  (692 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
441  (441 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
407  (407 hl.)
Odčervuji nepravidelně
404  (404 hl.)
Neřeším to
393  (393 hl.)

Celkem hlasovalo: 2337


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie