Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
71 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Rozhovor s Terkou Královou

Vydáno dne 18. 09. 2013 (2665 přečtení)

Rozhovor s jednou z našich nejlepších a agility závodnic Terezou Královou.

Reklama


Terka Králová a její fenka Nice (Little Jackie Black Chevers) jsou v současné době předními českými agility závodníky. V posledních letech stojí za zmínku např. 3. místo v závodu družstev na MS v agility ve Francii roce 2011 v kategorii large ve složení Tereza Králová s Nice, Martina Vaškebová s Kesi a Radovan Liška s Laky. Na mezinárodní mistrovství border kolií v agility v roce 2011 se staly Terka s Nice MISTRY ČR v kategorii jednotlivců - large. Reprezentovaly také Českou republiku na MS v agility v roce 2012, které se konalo v Liberci. A v letošním roce se na European open v belgickém Neeroeterenu v kategorii large umístily na 5. místě.

 

 

Co Tě přimělo začít se věnovat kynologii a na základě čeho jsi si zvolila zrovna tento sport?

Dlouhé roky jsem jako dítě toužila po vlastním psovi, vždy jsem je milovala, v mých 13ti letech pak rodiče konečně svolili a do naší smečky přišla Sheila, fenka zlatého retrívra. J Do té doby jsem byla dost aktivní, závodila jsem v aerobiku a tak jsem pak chtěla ve sportu dále pokračovat společně se psem. A co si budeme povídat, mou noční můrou byla myšlenka, že by se moje Sheila podobala obtloustlým retrívrům, které jsem na sídlišti pravidelně potkávala. J

 

 

Představ nám Tvé psy / Tvoji smečku.

Aktuálně vlastním dva psy, zmiňovanou Sheilu, aktuálně 11,5 letou a fenku border collie Nice, 5,5 let starou. Dva týdny zpátky se mi narodila černo-bílá holčička, taktéž border collie, takže se smečka brzy rozroste.

 

Čeho si v oblasti kynologie vážíš nejvíce – např. co se Ti nejvíce povedlo, konkrétní úspěchy, na co jsi pyšná…

S Nice jsem dosáhla několika velkých úspěchů, kterých si nesmírně vážím. V jejích třech letech, na prvním mistrovství světa, vyhrála jumping (první kolo soutěže jednotlivců) v nejlepším čase, ve finále nám chybělo štěstí a spadl poslední element skoku dalekého, dvě překážky před cílem … V součtu jsme měly opět nejlepší čas, Nice překvapila svět a mi jen potvrdila naděje, které jsem do ní vkládala. V roce 2012 pak vyhrála na Evropském poháru individuální agility, s nejlepším časem, v konkurenci cca 380 nejlepších psů z celého světa. Těchto běhů si cením nejvíce.

 

Co si myslíš, že je pro daný sport nejdůležitější, respektive co je podle Tebe důležité pro člověka, který by s tímto sportem chtěl začít?

Souhra se psem. Podle mě, pokud nemáte se psem dobrý vztah, nemůžete s ním dosahovat vysokých, nebo lépe řečeno, dlouhodobých úspěchů. Může se to povést, samozřejmě, ale nevěřím, že může jít o něco stabilního. I pro toho, kdo chce s tímto sportem začít, bude souhra základem. No a pak asi rychlé nohy, haha J

 

Jaké postavení má vedle Tebe Tvůj pejsek, má nějaká privilegia, něco, co třeba nejlepší přátelé nemohou a on ano? 

Můj pes je můj kamarád, přítel, který nezradí. Privilegia? Asi spaní v mé posteli J

 

Když bys měla v ruce kouzelnou hůlku, co bys v české kynologii touto hůlkou změnila?

Pokud bych měla v globálu mluvit o české kynologii, tak bych si určitě přála více pozitivního tréninku, ač lidé tvrdí, že to v jistých odvětvích kynologie není možné, nikdy tomu neuvěřím. Tito lidé/trenéři/psovodi se o to pravděpodobně nikdy ani nepokusili.

Buďte trpěliví a mějte rádi své psy takové, jací jsou, a oni Vám to tisíckrát oplatí ;-)

 

Autoři fotografií: Pavel Humpolec (fotohacko.cz), Eva Maděrová

 

 


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Tereza Šafránková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1210  (1210 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
917  (917 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
693  (693 hl.)
Odčervuji nepravidelně
801  (801 hl.)
Neřeším to
780  (780 hl.)

Celkem hlasovalo: 4401


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie