Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
13 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Rozhovor s Filipem Šimerou

Vydáno dne 22. 05. 2013 (1374 přečtení)

Další z rozhovorů s osobnostmi české kynologie, tentokrát s dogfrisbeečkářem Filipem Šimerou.

Reklama


 

Filip Šimera se věnuje s Viktorkou (belgický ovčák malinois, vlastním jménem Xita z Hückelovy vily) dogfrisbee od roku 2011. Jak Filip sám tvrdí, silnějším článkem v jejich týmu je Viktorka, která zachrání i nepovedené hody včetně těch, které letí do diváků. V roce 2011 se jí podařilo zdolat český rekord v Timetrialu (pozn.: dva chycené disky v co nejkratším čase.) s časem 15,79s a v roce 2012 získat titul Vicemistr Evropy v Super Pro Toss&Fetch neboli Super minidistance (pozn.: dlouhé hody nejlépe na středovou zónu v časovém limitu). Letos získali 3. místo v kategorii dogfrsibee v anketě Kynolog roku 2012.

 

Co vás přimělo začít se věnovat kynologii a na základě čeho jste si zvolil zrovna tento sport?

Ke kynologii jsem se dostal náhodou. S přítelkyní jsme si pořídili naši první fenečku - kříženku Adélku.  Výběr byl zcela náhodný a vůbec jsme nad tím nepřemýšleli. Kvůli základní poslušnosti jsme začali chodit na místní cvičák. Adélka byla nadaná snad na všechny druhy psích sportů, a co by člověk pro nadšeného pejska neudělal, že?! J Začali jsme trénovat agility a pak vyzkoušeli všechno možné: flyball, obrany, stopy, záchranařinu i coursing. A tak nás kynologie zcela pohltila. Logicky následovalo rozšíření smečky. Naším oblíbeným plemenem se stal belgický ovčák malinois. K dogfrisbee jsem se dostal právě až s mojí další belgičandou  Viktorkou, která je na tento sport velmi nadaná. Šlo jí to úplně samo, tak jsme do toho pomalu vklouzli a letos se snad dostaneme i k disciplíně freestyle.

 

Představte nám Vaše psy / Vaší smečku.

Naše smečka se skládá z devítileté kříženečky Adélky, se kterou přítelkyně trénuje nyní již pouze agility a flyball. Dále pak z pětileté maliňačky Viktorky ( Xita z Hückelovy vily), které se zase věnuji já a náš největší koníček je právě dogfrisbee. Také s ní závodím ve flyballu v hradeckém týmu Pink Pirates. Občas si spolu zaběháme i agility. Zatím poslední přírůstek v naší smečce je belgická ovčanda Deltička.  Její pořízení proběhlo zcela neplánovaně. Měla za sebou krutou minulost a hledala nový domov v útulku. Rozhodli jsme se, že je na čase vzít si i nějakého toho útulkáčka a tak jsem Delču prostě přivezl domů. J Žádné plány v oblasti psích sportů jsme s ní neměli. Byla hodně poznamenaná a dlouhou dobu si pouze zvykala na naše prostředí. O to větší překvapení a radost nám teď přináší, protože nakonec se vrhli s paničkou na agility a běhá jim to skvěle J  

 

Čeho si v oblasti kynologie vážíte nejvíce – např. co se vám nejvíce povedlo, konkrétní úspěchy, na co jste pyšný…

Na co jsem pyšný? Mohl bych vyjmenovat naše výhry u nás i úspěch na ME, ale jedna z věcí, na kterou jsem poslední dobou opravdu pyšný je to,  jak jsme z utrápeného psa dostali  radost z pohybu a nakonec i závodí v agility. Je to krásný pocit, že člověk dal psisku z útulku nový domov a naději na lepší život. Je to třeba otřepaná fráze, ale myslím si, že by každý rozumný člověk mohl do své smečky vzít alespoň jednoho psa z útulku a opravdu tak pomoci.  Vrátím se ale k dogfrisbee  a tam nám asi největší radost udělaly tyto úspěchy:

  • 2.místo ze 100 závodníků na Mistrovství Evropy 2012 v Super Pro Toss&Fetch
  • 1.místo - Dogshop liga 2012 /součet výsledků v distancích za celý rok/

 

Co si myslíte, že je pro daný sport nejdůležitější, respektive co je podle vás důležité pro člověka, který by s tímto sportem chtěl začít?

Důležité u dogfrisbee je sehranost týmu. Myslím, že by člověk měl pro začátek trénovat hody sám a házet psovi až když se to trošku naučí, aby pes zbytečně nechyboval a neučil se zlozvyky. Myslím, že nyní se konečně dogfrisbee začíná  více rozvíjet. Úroveň rok od roku stoupá a seminářů přibývá. Začít nyní s dogfrisbee už je daleko jednodušší. Stačí se naučit házet a můžete začít! J Základ je házet, házet a házet!!!

 

Jaké postavení má vedle Vás Váš pejsek, má nějaká privilegia, něco, co třeba nejlepší přátelé nemohou a on ano? J

Můj pejsek je dobrý kamarád, který i když je venku šeredné počasí, mě vytáhne ven na procházku. J Viktorka a ani jiný pejsek žádné extra privilegia nemá. Naopak já jsem rád, že vůbec někdy poslechnou a přijdou na zavolání - to je velké privilegium pro mě :D

 

Když byste měl v ruce kouzelnou hůlku, co byste v české kynologii touto hůlkou změnil?
Asi bych změnil pohled lidí na kynologii. Aby tyto aktivity lidé dělali více pro zábavu a pejsky než pro vlastní ego a úspěch.

 

Webové stránky: http://hav.webnode.cz/

 

 

 


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Tereza Šafránková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1136  (1136 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
900  (900 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1014  (1014 hl.)
Neřeším to
996  (996 hl.)

Celkem hlasovalo: 5486


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie