Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
66 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Rozhovor s Annou Jurákovou

Vydáno dne 10. 05. 2013 (923 přečtení)

Rozhovor se sportovní kynoložkou a vítězkou v kategorii Junior v anketě Kynolog roku 2012.

Reklama


 

 

Anna Juráková se se svojí Jack Russllicí Roxy věnuje závodně sportovní kynologii a rekreačně agility a dalším psím sportům. Na kontě má již mnoho trofejí a mimo jiné slavila úspěch i v anketě Kynolog roku 2012, kde získala titul Junior roku.


Co vás přimělo začít se věnovat kynologii a na základě čeho jste si zvolila zrovna tento sport?

Jednou z podmínek rodičů při koupi psa bylo, že s ním budu navštěvovat cvičák. Začala jsem kurzem základní poslušnosti, poté se stala členem organizace a kynologii propadla naplno.

 

 

 

Představte nám Vaše psy / Vaší smečku.

Zatím mou jedinou vlastní psí kamarádkou je skoro čtyřletá fenka Jack Russella Teriéra Roxy, která je mojí učitelkou a díky její, pro mě výjimečné, povaze se stále navzájem moc rády učíme novým věcem. Zatím jsem s ní složila 6 zkoušek, zúčastnila se desítky závodů a 4 výstav. Během tohoto roku jí plánuji pořídit kamarádku, nic ale nechci prozradit, abych to nezakřikla :). Dále pak díky mé spolupráci s CHS Moravia Box jsou občasnými členy mezi mými svěřenci boxeři, nyní se věnuji přípravě velmi nadějné mladé feny Teodory Moravia Box. Bylo mi také umožněno si vyzkoušet závodit s fenou VK Ice Queen Stanios ve vrcholové kategorii, což pro mě bylo velkým zážitkem.

 

 

Čeho si v oblasti kynologie vážíte nejvíce – např. co se vám nejvíce povedlo, konkrétní úspěchy, na co jste pyšná…

Nejvíce mě těší, když vidím, že psy se mnou výcvik baví, že se radují z odměny a ze se mnou stráveného času. Samozřejmě mě vždy potěší každé pěkné umístění na závodě i další složená zkouška. Za loňský největší úspěch považuji 3. místo na MR mládeže MSKS s Roxy a 2. místo s Ice Queen Stanios. Také mě moc potěšila zkouška FPr2, kterou Roxinka "vyčuchala" na krásné body a umožnila nám cestu k vrcholové zkoušce FPr3, kterou se již brzo chystáme složit. Ohromně mě potěšilo ocenění Junior roku 2012, které jsem získala díky hlasů lidí oceňujících moji práci s pejsky.

 

Co si myslíte, že je pro daný sport nejdůležitější, respektive co je podle vás důležité pro člověka, který by s tímto sportem chtěl začít?

Nejdůležitější je podle mě mít se psem naprosto otevřený vztah, ve kterém Vás však pes respektuje jako vůdce a sportovat se zábavou. Důležitá je důslednost v ten správný okamžik a odměna za správně provedený cvik. Je třeba si uvědomit, že když cvik psa správně naučíme, případné následující chyby jsou většinou naše a za jejich správnou opravu jsme odpovědní my. Konec tréninku vyžaduje být vždy pozitivně naladěný, s náležitou odměnou, aby pejska výcvik nikdy nepřestal bavit. Úplným začátečníkům bych doporučila navštívit zkušeného výcvikáře, který pomůže s utvořením kvalitního základu a s úspěšným startem kynologické kariéry.

 

Jaké postavení má vedle Vás Váš pejsek, má nějaká privilegia, něco, co třeba nejlepší přátelé nemohou a on ano? J

Pejsky považuji za nejvěrnější přátele a bez nich bych se cítila ochuzená. Nejsem si vědoma, že by měli nějaká privilegia, musím však přiznat, že i Roxinka je rozmazlená, ale jen v rámci možností :)

 

Když byste měla v ruce kouzelnou hůlku, co byste v české kynologii touto hůlkou změnila?

Přála bych lidem více pokory a respektu a méně zášti a závisti.

 

 

 

Webové stránky: kynologie-annajurakova.webnode.cz/

 

 

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Tereza Šafránková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1134  (1134 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
897  (897 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1013  (1013 hl.)
Neřeším to
991  (991 hl.)

Celkem hlasovalo: 5475


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie