Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
43 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Ztráty psů v průběhu vánočního šílenství

Vydáno dne 27. 12. 2012 (891 přečtení)

Pracovní zatížení, nákupní shon a stres provázející konec roku vede pravidelně ke snížení pozornosti majitelů psů a následně k tradičně zvýšenému počtu ztracených a zaběhnutých zvířat. To v lepším případě. V předvánočním čase bohužel dochází i k případům jejich odcizení, zvláště u velkých prodejen, kde je majitelé nechávají uvázané na parkovišti nebo někde u zábradlí poblíž vchodu.    

Reklama


 

 

Když uplyne pár dní „klidu a míru“ vánočních svátků, přijde druhá vlna útěků, způsobená třaskavým novoročním veselím. Rachejtle, ohňostroje, světlice a petardy děsí psy k smrti. Jejich nejčastější reakcí pak bývá panický úprk. V šoku zpravidla nenajdou cestu zpět domů nebo se zaběhnou v neznámém prostředí.

Ve většině případů skončí zatoulaný mazlíček v útulku nebo na veterinární ošetřovně. Pracovníci Národního registru majitelů zvířat evidují v této době prudký nárůst počtu ztracených a nalezených psů. Největší nápor telefonátů majitelů, jejichž pes se ztratil, je v posledním týdnu před vánočními svátky a znovu pak v průběhu silvestrovské noci mezi jedenáctou a čtvrtou hodinou.

Aby operátoři mohli s návratem pejska k majiteli pomoci, pes musí být spolehlivě označen, v současnosti už běžně mikročipem. Mikročip však musí být zaregistrovaný! Neregistrovaný mikročip je v případě ztráty nebo nálezu zvířete prakticky bezcenný. Důležité ovšem je, aby kontakty na majitele v databázi byly aktuální.

Kód mikročipu je možné zjistit na nejbližší veterinární ordinaci nebo na služebně Městské policie, kde veterinární lékař nebo strážník načte číslo mikročipu čtečkou. Číslo mikročipu je následně třeba neprodleně zavolat operátorům Národního registru majitelů zvířat na tel. 602 611 053. Operátor obratem zprostředkuje kontakt s majitelem zvířete. Národní registr majitelů zvířat zajišťuje registrovaným majitelům již 17 let nepřetržitou 24hodinovou službu, a to i o víkendech a svátcích.

Nález ztraceného pejska je možné také nahlásit na Městskou policii nebo příslušný městský či obecní úřad. Obec má zákonem stanovenou povinnost postarat se o nalezenou věc (tedy i o nalezené zvíře). Strážníci psa na místě převezmou a předají do útulku.  

 

Národní registr majitelů zvířat

P.O.BOX 132

120 00 Praha 2

Non-stop služba 602 611 053

info@narodniregistr.cz

www.narodniregistr.cz

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1136  (1136 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
900  (900 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1014  (1014 hl.)
Neřeším to
996  (996 hl.)

Celkem hlasovalo: 5486


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie