Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
72 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Zábava velikosti XXL

Vydáno dne 08. 08. 2012 (1638 přečtení)

Vlastníte doma čtyřnohého miláčka velkého nebo obřího plemene? Pokud ano, čtěte rozhodně dále…

Reklama


 

 

Každý z nás se snaží svému psímu kamarádovi zpříjemnit život po našem boku. Kromě společně strávených chvil plných procházek je výborným způsobem jak zabavit a unavit všech 6 nohou některý z mnoha psích sportů. Zde ovšem majitelé velkých a obřích plemen mohou narazit na problém, kterým je právě XXL velikost čtyřnohého miláčka. Výška a váha jsou v tomto případě leckdy limitujícím faktorem. Ale i s tímto je možné se hravě vypořádat.

 

Téměř každý již slyšel o sportu jménem agility. Cílem tohoto báječného psího sportu je překonat stanovenou trať/parkur v co nejlepším čase a pokud možno bez chyb. Na trati se můžete setkat s třemi druhy překážek – skokovými, zónovými a probíhacími. 

Zde ovšem majitelé XXL psích kamarádů naráží na ony zmíněné limitující faktory, jakými jsou například výška tunelu, která je dle oficiálních pravidel stanovena na 60 cm. Pro ilustraci, standard Německé dogy je nejméně 72 cm u fen a 80 cm u psů. Podobně na tom je i Irský vlkodav s minimálně 71 cm u fen a 79 cm u psů. Těžko si představit, jak se plně dorostlý pes v rychlosti řítí do tunelu. Stejně tak zónové překážky mohou být příliš úzké pro psí „XXL tlapky“.

 

Hodit tzv. „flintu do žita“ a na tento psí sport zapomenout je ovšem velmi jednoduché. I pejsci velkých a obřích plemen mohou společně se svými páníčky objevit kouzlo tohoto sportu, stačí navštívit speciální Agihrátky XXL – hodiny agility, které jsou vyhrazené speciálně pro majitele velkých a obřích plemen. Rozměry překážek jsou přizpůsobené XXL velikostem, a proto se pejsci ani jejich páníčci nemusí bát pádů z úzkých a vysokých zónovek, uvíznutí v tunelu či zaseknutí pejska v malém kruhu. I skokové překážky jsou svou výškou nastavené tak, aby byly šetrné k pohybovému aparátu, který je u pejsků velkých a obřích plemen obzvláště zatěžován.

 

A i když málokterý z obříků dosáhne na medaili z oficiálních agility závodů, není důvod se o tento psí sport ochudit. Jde o skvělý způsob, jak zpříjemnit pejska zabavit, udržet ho v dobré fyzické kondici a obohatit vaše společné soužití o další příjemný zážitek.

 

Hodiny Agihrátek XXL naleznete v rozvrhu zde: http://vycvik.hafbezobav.cz/index.php/vycvik/rozvrh

 

Autor článku a instruktor: Pavla Vašíčková

Autor fotek: Tomáš Kašpar

 

 

 

 

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1207  (1207 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
915  (915 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
691  (691 hl.)
Odčervuji nepravidelně
799  (799 hl.)
Neřeším to
778  (778 hl.)

Celkem hlasovalo: 4390


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie