Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
61 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Mistrovství Evropy 2012 v dogdancingu

Vydáno dne 13. 07. 2012 (1120 přečtení)

Máte rádi dogdancing? Věnujete se mu a chcete načerpat novou inspiraci? Nebo jen mlhavě tušíte, co to je, a chtěli byste zjistit víc? Máte jedinečnou šanci – na konci září se do Prahy sjedou světové špičky dogdancingu, aby změřili své síly na Mistrovství Evropy 2012.

Reklama


 

 

 

Co je to dogdancing? Kynologická disciplína, kdy pes pod vedením psovoda předvádí různé cviky a triky za doprovodu hudby. Psovod sestaví cviky do "choreografie" tak, aby dobře zapadaly do hudby, a snaží se, aby jeho povely byly pro publikum co nejméně nápadné, tedy aby to vypadalo, že pes skutečně "tančí".

Soutěží se ve dou hlavních kategoriích – Heelwork to Music a Freestyle.

"Heelwork to Music" v překladu znamená "Práce u nohy na hudbu". Pes soutěžící v této kategorii musí kromě všem známého chození u levé nohy ovládat i další pozice, jako chodit u pravé, před psovodem, za psovodem, mezi jeho nohama...hodnotí se hlavně přesnost a udržení těchto pozic během pohybu a samozřejmě také aby to pěkně pasovalo do hudby.

Freestyle je tzv. volná sestava, kdy na rozdíl od Heelworku nejsou žádné pozice předepsány a vše je jen na fantazii psovoda a na schopnostech psa. Na tanečním parketu tak můžete sledovat piráty bojující o poklad, kuchaře vařícího dobrůtky, nebo třeba kouzelníka, co tahá z klobouku králíka. A pes tam vždy hraje hlavní roli.

 

Diváci "Talentmáne" a "Československo má talent" si jistě vzpomenou na úžasnou Alenu Smolíkovou s Keysi a neméně úžasnou Lucku Smolíkovou s Angelem. Většina lidí si říkala "Jak to ten pes dělá, že si to takhle celé pamatuje a všechno to tak krásně umí?" A přitom je to vlastně snadné – pes kromě Sedni a Lehni umí i další cviky, jako dávat packy, válet sudy, skákat, panáčkovat a další, a psovod to pak všechno poslepuje dohromady a během vystoupení psa nenápadně naviguje a dává povely, co se zrovna má dělat. Jednoduché, že? Pro předvedení tak skvělých sestav, jako jsme viděli v televizi, je zapotřebí mnoho a mnoho hodin nacvičování, procvičování a pilování, ale dogdancingu se můžete věnovat, i když nemáte ty nejvyšší ambice.

 

Na dogdancingu je úžasné to, že nepotřebujete žádné specielní vybavení, velký prostor, ani čas. Nemusíte jezdit dvakrát týdně na cvičák (případně tam vozit vaše děti), dogdancing lze trénovat v parku, na psí louce, kdekoli. Dokonce i doma v obýváku, pokud zrovna nebydlíte v garsonce a netančíte s dogou. Máte pocit, že nemáte čas? Zkuste začít s nácvikem třeba dávání pac během bloku reklam mezi zprávami a počasím. Již za pár dní budete překvapeni, jaký váš chlupáč podá výkon. A nic vás to nestálo, že? Navíc si všimnete jednoho vedlejšího účinku – pes se cvičením příjemně unaví a místo okusování vaší pantofle bude po zbytek večera podřimovat ve svém pelíšku. Je známo, že "unavený pes = spokojený pes", a vaše pantofle to určitě ocení.

 

Zaujal vás dogdancing a chtěli byste ho vidět v praxi? Nebo už s pejsekm cvičíte a přemýšlíte, jaký nový cvik ho naučit, kam směřovat? Přijďte se ve dnech 29. - 30. září 2012 podívat do pražské haly Slavie (Vladivostocká 1460/10, Praha 10), kde se bude konat Mistrovství Evropy v Dogdancingu 2012. Uvidíte to nejlepší z dogdancingového světa (mistrovství je otevřené i pro neevropské závodníky), budete moci obdivovat přesnost a soustředění v kategorii Heelwork to Music a uvidíte dechberoucí choreografie v kategorii Freestyle. Těšit se můžete i na bohatý doprovodný program, nebudou chybět stánky nabízející širokou škálu knologického zboží. Přijďte slavit tento kynologický svátek s námi!

 

 

 

 

 

 


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1442  (1442 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1139  (1139 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
904  (904 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1015  (1015 hl.)
Neřeším to
999  (999 hl.)

Celkem hlasovalo: 5499


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie