Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
66 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Tajný orientační dogtrek, 1. etapa - report

Vydáno dne 06. 07. 2012 (1433 přečtení)

V neděli 24. 6. 2012 jsme se vydali do Srbska na soutěž zvanou Tajný orientační dogtrek (TOD). Sraz s ostatními účastníky a pořadatelkou Terezou byl v 8:30 hod. na nádraží. Všichni dorazili na čas, nebo jen s lehkým zpožděním. Tereza si odškrtala, jestli jsme všichni na místě, a vydali jsme se na vlak. Pán, který seděl u okénka na pokladně, byl značně překvapený, co se to děje. Jindy asi poklidná stanice byla plná psů a lidí a všichni chtěli lístky do stejného místa. Vlak nám jel za 20 minut. Někteří cestující z náhlého množství psů všech různých velikostí a ras neměli radost, jiní ale reagovali naopak pozitivně a vyptávali se nás, co je to za akci.

Reklama


 

 

Když jsme dorazili na místo určení, Tereza nám rychle vysvětlila, o co vlastně půjde a rozdala nám obálky s nápovědami. Poté zavelela, ať všichni otevřeme obálku č. 1. Někteří se v nápovědě zorientovali rychle, a tak mohli v podstatě ihned vyrazit na cestu, jiným to trvalo o trochu déle, ale nakonec se všichni vydali správným směrem.

 

Energie, která z nás před začátkem závodu jen kypěla, ale záhy zmizela. Hned po startu nás čekal výstup do poměrně strmého kopce. Na vrchol jsme se ale museli vyškrábat, jelikož tam na nás čekala další nápověda jak dál. Když jsme i další úkol úspěšně vyluštili, s napětím jsme pokračovali v cestě. Doufali jsme, že nás už nečeká další téměř horolezecký výstup, ale marně. S vypětím všech sil jsme vyfuněli k dalšímu záchytnému bodu a mohli pokračovat dál. Třetí záchytný bod byl provázen návštěvou místní hospody, kde jsme, alespoň někteří, doplnili energii a mohli plni sil pokračovat v další cestě, která pomalu směřovala do cíle.

 

Celý dogtrek měl v optimální variantě cca 13 km, byl poměrně fyzicky náročný, alespoň pro nás, co nemají natrénováno, nicméně vedl krásnou přírodou a okolo přírodních památek. Cesta měla celkem 5 hlavních stanovišť, kde každý musel otevřít obálku, aby věděl kam se dál hnout. Zúčastnilo se celkem 10 dvoučlenných týmů s přibližně sedmnácti psy různých plemen (afghánský chrt, border kolie, chodský pes, český strakatý pes, Parson Russel teriér atd.). Měla bych vyzvednout i fenku „vořecha“ Funny, která byla nejspíš nejstarší účastnicí a v jedenácti letech trasu zvládla, jako by se nechumelilo.

 

Vítězkami se nakonec po závěrečném rozstřelu stal tým č. 2 - Akuša se svým týmem a s psy Jolie a Barny. Gratulujeme!

 

Počasí nám přálo, nikdo se neztratil a celá akce byla skvěle vymyšlená a zorganizovaná. Děkujeme Tereze Šafránkové za příjemně a aktivně strávený den.

 

 

 

 

 [Akt. známka: 1,50] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Kristýna Hrabětová | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 5.11.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.

23.08.2017: Semináře, přednášky...
Seminář - Nosework s Terezou Hladkou
Kdy: 17.9.2017
Přihlašování: ZDE!
.......................................
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
480  (480 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
358  (358 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
336  (336 hl.)
Odčervuji nepravidelně
327  (327 hl.)
Neřeším to
324  (324 hl.)

Celkem hlasovalo: 1825


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie