Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
64 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Statečné psí srdce 2011, druhý ročník úspěšné ankety vyhlášen!

Vydáno dne 20. 02. 2012 (1533 přečtení)

Také letos vyhlásil časopis Psí kusy ve spolupráci s odborným záchranářským časopisem Rescue report a pod záštitou Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR (GŘ HZS ČR) anketu Statečné psí srdce. Do 29.února do 12 hodin může veřejnost nominovat své adepty. O vítězích čtyř kategorií bude rozhodovat odborná porota.

Reklama


 

"V době, která je čím dál bohatší na příběhy se špatným koncem, lidské chyby a špatná rozhodnutí s jejich fatálními následky, chceme ukázat, že na to pomáhat, a dokonce zachraňovat lidské životy, není potřeba jedenapůlkilový mozek a dvě ruce. Že na to stačí třeba jen čtyři tlapy, huňaté tělo a hlavně: oddané a přátelské srdce. A toho mají naši chlupatí přátelé často více, než nejeden pán v dobře střiženém obleku, jaké potkáváme v ulicích či vídáme v televizi,“ vysvětluje Dušan Stuchlík, šéfredaktor pořadatelského časopisu Psí kusy.

Jaký vztah mají ke psím hrdinům hasiči, kteří nad anketou drží odbornou záštitu, vysvětlil major Jiří Šlechta z GŘ HZS ČR: „Hasičský záchranný sbor má za úkol zachraňovat lidské životy. K tomu, abychom někoho mohli zachránit, jej ale často potřebujeme napřed najít. V tom, a proto, jsou právě psi zatím rozhodně nejlepší. Na vzdor technologickému pokroku jejich úžasné možnosti a schopnosti dosud ani zdaleka nepřekonává žádná moderní detekční technologie.“

Akci podpořil také šéf českých kynologických záchranářů, Gustav Hotový, který pracuje jako Lektor služební kynologie Ministerstva vnitra. „Všichni známe záchranu života v souvislosti se psem, který někoho najde v sutinách. Ale je potřeba připomenout, že psi zachraňují a ochraňují lidské životy i jinak, každodenně a možná ještě účinněji, a to když hledají výbušniny, bomby, zbraně či třeba drogy. Tato, možná řekněme preventivní psí práce, má nepochybně na svém kontě zachráněných lidských životů a zdraví rozhodně nejvíce,“ připomněl Gustav Hotový roli, jakou psi hrají v ochraně naší bezpečnosti.

Z řad osobností kulturního života podporuje anketu například Kateřina Hrachovcová Herčíková, která se dlouhodobě netají svým více než pozitivním vztahem ke zvířatům a zvláště psům. „Svět zvířat a jejich spojení s našimi životy je něco, co je rozhodně potřeba podporovat. Je to pozitivní pouto, které i tato anketa a oceňování psích zachránců rozhodně posiluje. Udělování takovýchto ocenění či medailí psím hrdinům proto rozhodně doporučuji z celého srdce.“

Statečné psí srdce, jako partnerská akce Zlatého záchranářského kříže, je jedinečné ocenění tohoto druhu v České republice vůbec. Do projektu jsou zapojeni jak odborníci z různých bezpečnostních a záchranářských profesí, tak široká veřejnost. Partnerem ankety je záchranářský časopis Rescue Report, který již dvanáct let vyhlašuje Zlatý záchranářský kříž. Komerčním partnerem akce je společnost Vafo Praha s. r. o., výrobce krmiva Brit.

Nominace všech čtyř kategorií budou uzavřeny 29. února roku 2012 v poledne. Vítězové budou vyhlášeni a jejich příběhy zveřejněny v průběhu března. Každá oceněná nominace bude pečlivě prověřena a ověřena redakcí časopisu Psí kusy. Vítězové jednotlivých kategorií budou zároveň zařazeni do užší nominace tradiční záchranářské ankety Zlatý záchranářský kříž. Ocenění vítězům Zlatého záchranářského kříže přitom již několik let tradičně předává prezident republiky Václav Klaus.

Nominace je možné odeslat prostřednictvím webové stránky www.statecnepsisrdce.cz.

 

 

Příběhy oceněných psů za rok 2011

 

 

Vítěz kategorie: Záchranný čin služebních psů
Německý ovčák Devil: v lednu 2010 na Jindřichohradecku našel v náročném terénu pohřešovanou, prochladlou a zraněnou dívku, které tím zachránil život.

 

Vítěz kategorie: Záchranný čin laiků
Belgický ovčák Arven: V prosinci 2011 vytrvale upozorňovala na starého muže v sousedství, který na své zahradě upadl do sněhu, nemohl vstát, a kdyby Arven nepřivolala pomoc, pravděpodobně by umrzl. Arven svým činem vyhrála také jednu z kategorií partnerské anketry Zlatý záchranný kříž a na Pražském hradě ji dekoroval osobně prezident republiky Václav Klaus.

 

Vítěz kategorie: Spící srdce – In memoriam
Velký knírač Ziko: 22. října roku 1997 se v Brně na Náměstí Svobody zřítil dům. Služební pes v tu dobu sloužící ve speciální zásahové jednotce policie byl povolán na místo a pod sutinami našel, označil a zachránil těžce zraněného dělníka.

 

Vítěz kategorie: Pomáhající srdce – dlouhodobě pomáhající psi
Černá labradorka Iris: Provází od roku 2005 jako asistenční pes těžce nemocného mladého může, navíc upoutaného na vozík. Jako asistent mu nejen dokáže otevřít dveře, sundat ponožky či podat mobil, ale mnohokrát mu pomohla v situacích, které hraničily s ohrožením života.

 

 

Více najdete na www.statecnepsisrdce.cz

 

Kontakt a více informací: Tereza Šafránková, tereza.safrankova@provolnycas.cz

 

 

 

 

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1275  (1275 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
968  (968 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
738  (738 hl.)
Odčervuji nepravidelně
850  (850 hl.)
Neřeším to
830  (830 hl.)

Celkem hlasovalo: 4661


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie