Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
58 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Dogtrekking Kokořínskem

Vydáno dne 28. 11. 2011 (1616 přečtení)

... teda takový pokus o dogtrekk. Zkušení dogtrekáři by z nás asi měli "radost" . Vzešla z toho parádní hurá akce! To takhle jeden večer tři dvounožci sedí u Facebooku a čtou status "Pojďte s námi unavit pejsky do krásné přírody Kokořínska…". Kokořínsko, moje srdcovka. Pár vzájemných zpráv a telefonátů a bylo rozhodnuto - ráno vyrážíme. Že to bude AKCE, bylo jasné už ráno.

Reklama


 

 

Sraz ve Vojtěchově. Ten jsme našli. A kde jako ve Vojtěchově? No, na takovém náměstí... Hm, tak projeli jsme po hlavní celý Vojtěchov z jednoho konce na druhý a jediné místo, které vypadalo, že by tam mohla stát auta, se nám i tak nezdálo. Projeli jsme ho zase zpátky. Telefonát - kde přesně? Tam u té kapličky? No, na tom jakoby náměstí. Tak zase zpátky k tomu místu, co jsme byli ráno. Naštěstí se tam mezitím objevilo první auto. Za pár minut už jsme drželi v ruce mapu s trasou a, jak jsme posléze zjistili, ne moc bedlivě jsme naslouchali instrukcím: „Nejdříve po červené směr Pokličky, poté po modré směr Průsečná skála, pak po zelené, hlásit se v bodě Pod Drnclíkem, možnost zajít na Housku a zpátky po červené. Však jednoduché, ne?!

Tak jo, přikurtovat psy a za velkého veselí huráááá do světa. Spoluvýletnici se ti její tři na šňůře zdáli málo, tak jsem jí přikurtovala i mojí Jasmínu a využila volnosti k focení. Tak si takhle jdeme a už na začátku bylo jasné, že to bude pecka. Tu psi zamotaní. Rozmotat. Tu úprava pásu. Tu zase motanice z vodítek. Tu úprava oblečení... Veselice pokračuje. Až mně je divné, proč jsou všude kolem jenom zelené značky . Koukáme do mapy a nacházíme se v Boudecké rokli. Chvíli uvažujeme, jestli půjdeme dál, protože k Průsečné skále cesta vede i tudy. No jo, jenže to bych nesměla chtít strašně moc vidět Pokličky. Takže otočit a směrem vzad. Další dvojice se psem (taktéž zbloudilí, vida - víc se nás napálilo) se udiveně ptá, proč se vracíme. Další motanice vodítek a rozuzlování. Jasmína putuje zpátky na můj opasek. A najednou bum - držkopád - Jasmína proleze pod závorou, já taky, ale batoh se tam jaksi nevešel . Takže po dobré 3/4 h cesty jsme zase zpátky skoro na začátku (chci přece vidět ty Pokličky). No jo, jenže kde jako je tady červená? To je značení teda. Všechny možné barvy a červená nikde. Telefonát. Jo aha, doleva. No dobře, tak jo, ale značit by to teda mohli na tom rozcestí lépe.

Cedule Pokličky nahoru. A tak tedy po schodech nahoru. Zlatá rokle, tam byl lepší terén . Juhúúú, máme je. A kde jsou plíce? Najít, vydýchat, pokus o společné foto a jde se dál. Chýše z klacků. Vyfotit. Spoluvýletniceje svým psím spřežením při focení málem stržena do malé rokle (jééé, paničko, tam je něco zajímavého, letíme se podívat). Já zas málem přizabitá od Jasmíny při vylézání z chýše (jééé, paničko, já chci za nima). Nu, vtipná pauzička. Tak hurá dál. Takhle jsme se zastavili ještě párkrát, v podobném duchu.

Prošli jsme kolem Průsečné skály a zdárně se (a na první pokus) napojili na zelenou. Tam cesta probíhala celkem v klidu, bez nějakých průtahů. Teda až ke konci, takový malý funící kopec. Funící kopec s plnými břichy, protože na louce pod ním jsme si dali občerstvovací pauzu (no jo, copak se někdo z nás podívá do mapy a jak jsme měli vědět, že tam bude kopec?). Rozcestí Pod Drnclíkem a možnost zaběhnout na Housku. Tak vzhledem k tomu, že jsme si zpočátku zašli v Boudecké rokli, je to jasné. Housku škrtáme (chceme přece dojít za světla a navíc Houska je prý stejně hnusná .

Na červenou se již napojíme na první pokus a dokonce tím správným směrem (děláme pokroky). A na to se napijeme (placatka Becherovky). A teď už jenom kolem jízdárny Laka (pokochat se koníčky), za zatáčkou k rybníku. Krásný rybník, ale radši řešíme, kterým směrem teď - kousek jdeme po silnici. Většina psů vzorně (ti co nešli - dle názoru paničky - vzorně, byli umravněni). A sláva, došli jsme do Ráje . A tam hospoda, kde už všichni ostatní dávno baští něco dobrého. My usuzujeme, že s naší smečkou do hospody by byla sebevražda. Nahlašujeme, že jsme přežili, a míříme k autu. Už jenom 1,5 km a jsme v cíli u auta ve Vojtěchově. A tam si vpohodě stihneme dopít a dojíst zásoby, chvilku počkáme a nakonec ještě nakoupíme přetahovadla! V kufru jednoho auta jich je pořádný výběr .

Na tenhle výlet nikdo z nás jen tak nezapomene a můžeme si přát víc takových! Kolik jsme ušli, netušíme, snad kolem 17 km? A že nám to trvalo dýl? Kdo nezažil, nepochopí. Za ty zážitky to rozhodně stálo! 

 

 

Autoři: Ing. Tereza Šafránková a Lenka Zalabáková

Fotogalerie (autor Ing. Tereza Šafránková)

 

 

 

 

 

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
687  (687 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
434  (434 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
399  (399 hl.)
Odčervuji nepravidelně
397  (397 hl.)
Neřeším to
384  (384 hl.)

Celkem hlasovalo: 2301


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie