Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
31 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Dogtrekking Kokořínskem

Vydáno dne 28. 11. 2011 (1745 přečtení)

... teda takový pokus o dogtrekk. Zkušení dogtrekáři by z nás asi měli "radost" . Vzešla z toho parádní hurá akce! To takhle jeden večer tři dvounožci sedí u Facebooku a čtou status "Pojďte s námi unavit pejsky do krásné přírody Kokořínska…". Kokořínsko, moje srdcovka. Pár vzájemných zpráv a telefonátů a bylo rozhodnuto - ráno vyrážíme. Že to bude AKCE, bylo jasné už ráno.

Reklama


 

 

Sraz ve Vojtěchově. Ten jsme našli. A kde jako ve Vojtěchově? No, na takovém náměstí... Hm, tak projeli jsme po hlavní celý Vojtěchov z jednoho konce na druhý a jediné místo, které vypadalo, že by tam mohla stát auta, se nám i tak nezdálo. Projeli jsme ho zase zpátky. Telefonát - kde přesně? Tam u té kapličky? No, na tom jakoby náměstí. Tak zase zpátky k tomu místu, co jsme byli ráno. Naštěstí se tam mezitím objevilo první auto. Za pár minut už jsme drželi v ruce mapu s trasou a, jak jsme posléze zjistili, ne moc bedlivě jsme naslouchali instrukcím: „Nejdříve po červené směr Pokličky, poté po modré směr Průsečná skála, pak po zelené, hlásit se v bodě Pod Drnclíkem, možnost zajít na Housku a zpátky po červené. Však jednoduché, ne?!

Tak jo, přikurtovat psy a za velkého veselí huráááá do světa. Spoluvýletnici se ti její tři na šňůře zdáli málo, tak jsem jí přikurtovala i mojí Jasmínu a využila volnosti k focení. Tak si takhle jdeme a už na začátku bylo jasné, že to bude pecka. Tu psi zamotaní. Rozmotat. Tu úprava pásu. Tu zase motanice z vodítek. Tu úprava oblečení... Veselice pokračuje. Až mně je divné, proč jsou všude kolem jenom zelené značky . Koukáme do mapy a nacházíme se v Boudecké rokli. Chvíli uvažujeme, jestli půjdeme dál, protože k Průsečné skále cesta vede i tudy. No jo, jenže to bych nesměla chtít strašně moc vidět Pokličky. Takže otočit a směrem vzad. Další dvojice se psem (taktéž zbloudilí, vida - víc se nás napálilo) se udiveně ptá, proč se vracíme. Další motanice vodítek a rozuzlování. Jasmína putuje zpátky na můj opasek. A najednou bum - držkopád - Jasmína proleze pod závorou, já taky, ale batoh se tam jaksi nevešel . Takže po dobré 3/4 h cesty jsme zase zpátky skoro na začátku (chci přece vidět ty Pokličky). No jo, jenže kde jako je tady červená? To je značení teda. Všechny možné barvy a červená nikde. Telefonát. Jo aha, doleva. No dobře, tak jo, ale značit by to teda mohli na tom rozcestí lépe.

Cedule Pokličky nahoru. A tak tedy po schodech nahoru. Zlatá rokle, tam byl lepší terén . Juhúúú, máme je. A kde jsou plíce? Najít, vydýchat, pokus o společné foto a jde se dál. Chýše z klacků. Vyfotit. Spoluvýletniceje svým psím spřežením při focení málem stržena do malé rokle (jééé, paničko, tam je něco zajímavého, letíme se podívat). Já zas málem přizabitá od Jasmíny při vylézání z chýše (jééé, paničko, já chci za nima). Nu, vtipná pauzička. Tak hurá dál. Takhle jsme se zastavili ještě párkrát, v podobném duchu.

Prošli jsme kolem Průsečné skály a zdárně se (a na první pokus) napojili na zelenou. Tam cesta probíhala celkem v klidu, bez nějakých průtahů. Teda až ke konci, takový malý funící kopec. Funící kopec s plnými břichy, protože na louce pod ním jsme si dali občerstvovací pauzu (no jo, copak se někdo z nás podívá do mapy a jak jsme měli vědět, že tam bude kopec?). Rozcestí Pod Drnclíkem a možnost zaběhnout na Housku. Tak vzhledem k tomu, že jsme si zpočátku zašli v Boudecké rokli, je to jasné. Housku škrtáme (chceme přece dojít za světla a navíc Houska je prý stejně hnusná .

Na červenou se již napojíme na první pokus a dokonce tím správným směrem (děláme pokroky). A na to se napijeme (placatka Becherovky). A teď už jenom kolem jízdárny Laka (pokochat se koníčky), za zatáčkou k rybníku. Krásný rybník, ale radši řešíme, kterým směrem teď - kousek jdeme po silnici. Většina psů vzorně (ti co nešli - dle názoru paničky - vzorně, byli umravněni). A sláva, došli jsme do Ráje . A tam hospoda, kde už všichni ostatní dávno baští něco dobrého. My usuzujeme, že s naší smečkou do hospody by byla sebevražda. Nahlašujeme, že jsme přežili, a míříme k autu. Už jenom 1,5 km a jsme v cíli u auta ve Vojtěchově. A tam si vpohodě stihneme dopít a dojíst zásoby, chvilku počkáme a nakonec ještě nakoupíme přetahovadla! V kufru jednoho auta jich je pořádný výběr .

Na tenhle výlet nikdo z nás jen tak nezapomene a můžeme si přát víc takových! Kolik jsme ušli, netušíme, snad kolem 17 km? A že nám to trvalo dýl? Kdo nezažil, nepochopí. Za ty zážitky to rozhodně stálo! 

 

 

Autoři: Ing. Tereza Šafránková a Lenka Zalabáková

Fotogalerie (autor Ing. Tereza Šafránková)

 

 

 

 

 

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1136  (1136 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
900  (900 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1014  (1014 hl.)
Neřeším to
996  (996 hl.)

Celkem hlasovalo: 5486


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie