Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
40 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

I. stafbulí hrátky - report

Vydáno dne 09. 09. 2011 (2469 přečtení)

Probudili jsme se na přelomu noci a krásného dne. Už od rána nám počasí slibovalo horké chvilky a moc jsme se těšili na příjemnou společnost. Pobalila jsem psíky a vyrazili jsme směr cvičák Stodůlky. Už na nás čekali první natěšení účastníci Stafbulích hrátek. .....

Reklama


 

Den jsme zahájili organizačními věcmi, stavěním stanu Rebel Dog a vítáním účastníků. Po chvíli čekání na některé opozdilce jsme mohli začít. Nezbytná byla kontrola očkovacích průkazů a předání prvních dárečků pejskům i páníčkům. 


Nic už nebránilo zahájení slibné akce plné cvičení a zábavy. Na začátek jsme shlédli dogfrisbee ukázku v podání Pavly Gašpárkové a křížence Franca. Následovala dogdancingová ukázka Aleny Balcarové s australačkou Easy a předvádění zakončila Katka Králová s bordero-beardetkou Dinou předvedením perfektní poslušnosti. Všem to moc šlo a ukázali to nejlepší, co nás čeká z dnešního programu.

 

Nadšeně jsme se vrhli na první dvouhodinu cvičení, která byla věnována dogfrisbee. Pod vedením Pavly jsme se dozvěděli spoustu užitečných informací o frisbee jako takovém, o jednotlivých hodech i soutěžích. Poradila nám s výběrem disků a technikou hodu. Po úvodním „školení“ jsme se vrhli na samotné házení mezi páníčky. Všem to šlo krásně, jen já zjistila, že mám obě ruce levé. Ne, že bych to tedy nevěděla předem, ale naděje umírá poslední a stále jsem doufala . Chce to zkrátka trénink. Na rozdíl ode mě bylo vidět i spoustu nadějných talentů, kteří házeli jako profíci. Poté co jsme se trošku vyházeli a mnozí si i zaběhali za disky, se nám dostalo individuálních rad u každého z pejsků. Jak zahájit hru s diskem, jak zvýšit u pejska zájem, jak naučit chytat ve vzduchu a následně disk nosit. Informací bylo spoustu a všichni jsme se moc dobře bavili. Abychom si otestovali, co vše jsme se naučili, následovala dogfrisbee soutěž v hodu „na cíl“.

 

Při krátké přestávce na oběd jsme se příjemně občerstvili v místních restauračních zařízeních a netrpělivě očekávali další program. Slunce nás neúprosně hřálo a psíci odpočívali ve stínu. Nic tedy nebránilo vyslechnout si přednášku o canisterapii v podání Alči. Řeč byla o pejscích canisterapeutech, jaké by měli mít vlastnosti a povahu, ale také o tom, co se očekává od páníčků. Canisterapie není „prací“ pouze pejska, ale celého týmu. Alča otestovala vztah pejsků k cizím lidem, ochotu manipulovat se sebou, jemné braní pamlsků od cizí osoby a mnoho jiného. Pár pejsků by rovnou mohlo jít na canisterapeutické zkoušky, tak moc nadaní a pohodoví účastníci mezi nás dnes zavítali. Součástí canisterapeutických zkoušek bývá také odvolání od jídla, proto jsme potencionální canisterapeuty prověřili v přivolání přes buřty. A věřte nebo ne, spousta pejsků odolala. Překvapením byla i malá Uzza, která se ve svých 3 měsících umístila na krásném třetím místě.

 

Po „canisce“ následoval krátký blok cvičení poslušnosti pod mým vedením. Čtyřnozí miláčci byli opravdu ze slunce už unavení, ale přesto cvičili jak o život. S těmi nejmenšími jsme probrali motivaci, navádění na pamlsky a především nezbytnou intonaci hlasu při pochvalách a kárání. Všechna miminka byla moc šikovná, a tak jsme se vrhli i na „dospělácké“ cvičení – chůze u nohy a základ odložení. Druhá skupinka byla složena už ze starších pejsků, často v období puberty. I přes nelehké období puberty cvičili opět znamenitě a páníčci můžou být pyšní. Vyzkoušeli jsme si sedni, lehni, vstaň, chůzi u nohy, čekej i dlouhodobé odložení. No a co by to bylo za cvičení, kdyby nebylo zakončeno nějakým „testíkem“ či zkouškou. Na závěr jsme proto vybrali cviky ze zkoušek ZOP (sedni, lehni, vstaň, chůzi u nohy a dlouhodobé odložení) a ve skupině 3 pejsků všechny účastníky vyzkoušeli. Jelikož teplé počasí, které nám bylo dopřáno, dolehlo i na ty nejodolnější čtyřnohé i dvounohé, soutěží v poslušnosti jsme dnešní sportovní den zakončili.

 

Na závěr jsme rozdali ještě pár speciálních cen. Pejsek Frodo (SBT) si odnesl dárky za „Největšího sympaťáka“ a nejmladší účastníci Uzza (SBT) a Aime (labrador) za celodenní výdrž a držení tempa s dospěláky.

 

Kolik se nás vlastně sešlo? Převaha byla samozřejmě stafbulíků, pro které byl den určen. Sešlo se nás krásných 11. Mezi nestafbulíky, kteří nás navštívili, byli také kříženec, pitbullteriér, labrador a dva francouzští buldočci.

  


A jak jsme vlastně soutěžili?

 

Dogfrisbee:

1. místo: Jaimie (Jamaica Abeceda) – SBT
2. místo: Týnka (Clotylda Dark Element) – SBT
3. místo: Sheila – kříženec

 

 

 

 

Canisterapie:

1. místo: Baldi – FB
2. místo: Týnka (Clotylda Dark Element) – SBT
3. místo: Uzza (Uzza Cheesway Fransimo Bohemia) – SBT

 

 

   

 

Poslušnost:

1. místo: Bára – SBT
2. místo: Nikita – APBT
3. místo: Wesley (Cymball Dark Element) – SBT

 

 

 

 

 

 

Za sponzorské dary věnované do soutěže mnohokrát děkujeme Vetcentru Stodůlky, které přispělo pamlsky a krásnými hračkami, včetně slevového kuponu na nákup v obchodě. Dále společnosti BritCare za granulky pro výherce soutěží a výborné pamlsky ze sušeného masa. Ještě mi dovolte speciální poděkování panu veterináři Duchkovi z Vetcentra Stodůlky za veterinární přejímku pejsků.

 

Nerada bych ale zapomněla na skvělé výcvikářky Alenu Balcarovou, Pavlu Gašpárkovou a fotografky Ivanu Rychlou a Katku Královou. Co by to ale bylo za akci bez Vás účastníků, a proto ten největší dík patří právě vám. Děkujeme za účast a doufám, že jste si odnesli ze sportovního dne mnoho nových poznatků, zážitků a dobrou náladu.

 

Děkuji

 

 

 

Autor fotografií použitých v článku - Ivana Rychlá

Fotogalerie: ZDE

 

 

 

 

 


Související články:
I. stafbulí hrátky HafBezObav (27.06.2011)

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Ivana Švelchová | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 5.11.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.

23.08.2017: Semináře, přednášky...
Seminář - Nosework s Terezou Hladkou
Kdy: 17.9.2017
Přihlašování: ZDE!
.......................................
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
475  (475 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
356  (356 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
333  (333 hl.)
Odčervuji nepravidelně
326  (326 hl.)
Neřeším to
323  (323 hl.)

Celkem hlasovalo: 1813


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie