Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
71 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

I. "Sranda dogfrisbee závody"

Vydáno dne 17. 08. 2011 (3021 přečtení)

Reporty z akce a výsledky.

Reklama


 

Ráno 13. 8. 2011 jsme s Dinou vyrazily na HafBO dogfrisbee závůdky. Protože jsme vstaly s malým zpožděním a cvičák máme skoro za rohem, vytáhla jsem kolo a byly jsme na místě za pár minut. V Řeporyjích už bylo celkem živo, většina z 11 účastníků už byla taky na místě a Pavla „Rusťákovka“ s dalšími pomocníky vyznačovaly hřiště a sypaly mouku všude možně .

 

Na poslední chvíli mě Pavla vyslala na kole rozvěsit slíbené fáborky na označení trasy, abychom na cvičák dostali i posledního účastníka, který jel z pořádné dálky a cestu neznal. Nakonec úspěšně dojeli i oni.

 

Na programu byly dvě prostorově nejméně náročné disciplíny - DogDartbee (aneb doskakování psa do terče) a TimeTrial (2 úspěšné 20m pokusy za co nejkratší čas). Jako první přišlo na řadu první kolo TimeTrialu, kde se málokomu dařilo a dokončily ho pouze 3 týmy, ostatní bohužel limit 1 minuty na každý hod nestihly. Ani Dině se nedařilo, a tak do druhého kola jsme šly také bez času.

 

Pokračovalo se kvalifikací DogDartbee. Týmy se zřejmě potřebovaly na začátek rozházet, protože tohle už bylo o něčem jiném. Psíci chytali a trefovali se na terč, a tak získávali body důležité pro postup do čtvrtfinále, kam se mohlo dostat jen 8 nejlepších. Nakonec to Pavle vyšlo krásně a nějaké body naházelo přesně 8 týmů, takže bylo jasné, kdo bude házet i nadále.

 

Na to, že ze všech účastníků se běžných závodů účastní jen 3, padaly body, které mnohdy nevidíme ani u zkušených závodníků. DogDartbee je zkrátka hlavně o štěstí. Ze čtvrtfinále postoupily 4 týmy, které už se jen snažily naházet co nejvíc bodů, podle kterých se určovalo konečné pořadí. Některým to přišlo málo zajímavé, takže díky rovnosti bodů dvou týmů přišel na řadu rozstřel jedním hodem. Nakonec hody házeli cca 3, protože se stále nemohli trefit .

 

Mezi některými koly DogDartbee se muselo odběhat ještě 2. kolo TimeTrialu, které bylo taky úspěšnější, a většina týmů už oba své hody stihla. Zbývalo určit výsledná pořadí, připravit ceny a diplomy a vyhlásit vítěze.

 

I přes relativně malý počet účastníků se závody moc povedly, všechno šlo hladce a vyhlášení se stihlo chvíli před tím, než se z nebe spustily první kapky, takže i počasí bylo dobře objednané .

 

 

Katka a Dina

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

V sobotu 13.8.2011 se na Hafbu konaly první závody v dogfrisbee a i přes to, že jsme v tomto sportu totálními amatéry, přihlásili jsme se - sranda závod je sranda závod  ...  Akcička probíhala v ryze komorní a kamarádské společnosti a Kessynka byla do chytání disku zpočátku velmi nabuzená ...  závodilo se v Time Trialu (hody na čas) a v Dog Dartbee (hody na přesnost) ... hody na čas není nic pro nás, jak jsem záhy zjistila  ... v Dogdartbee jsme si vedli o trošičku lépe, dokonce jsme se kvalifikovali do semifinále (netuším jakým zázrakem), ale pak přišla na řadu Kessynky znuděnost (a fingovaná únava) a za diskem běhala jen z "povinnosti", tak jsem naše působení v semifinále ukončila dřív, než se z povinnosti stane nechuť, to jsem nechtěla ... holt pro disky holka nevydrží být tak dlouho zapálená, ale to nám nevadí, i tak jsme si den na Hafbu užili . Akorát mi přišlo, že zrzavá furt čekala, kdy vytáhneme ty překážky .

 

Akce to byla podařená a snad se podobné frisbee akce stanou na Hafbu tradicí, nevím tedy jestli s námi, jako s pravidelnými závodícími účastníky  ... to nejspíše ne, případně jen v jedné disciplíně, ale jako diváci dorazíme rádi .

 

 

Lenka a Kessy

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

A jak to tedy dopadlo?

 

Time Trial
1. místo
- Maruška a Arlin (chodský pes)
2. místo - Alča a Franco (kříženec)
3. místo - Katka a Dina (kříženec)

 

Dog Dartbee
1. místo - Maruška a Arlin (chodský pes)
2. místo - Katka a Dina (kříženec)
3. místo - Alča a Easy (australský ovčák)
rozhodoval rozstřel o třetí místo s Martinem a Abby (border kolie)

 

Speciální ceny
Nejúspěšnější tým - Maruška a Arlin (chodský pes)
Nejvzdálenější tým - Michal a Percy (kříženka)
Nejstarší pes - Max (anglický špringršpaněl)
Nejzapálenější pes - Mia (pitbulteriér)

 

 

Fotogalerie z akce: ZDE
 

 

 

 

 

 [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1203  (1203 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
908  (908 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
688  (688 hl.)
Odčervuji nepravidelně
794  (794 hl.)
Neřeším to
774  (774 hl.)

Celkem hlasovalo: 4367


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie