Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
73 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Poblázněný tyran

Vydáno dne 07. 08. 2011 (2393 přečtení)

Týrání zvířat je, byl a pravděpodobně vždy bude plný svět. Dříve si toho lidé možná tolik nevšímali, ale v dnešním vyspělém světě (alespoň to jsem si o něm myslela), by se tyto věci dít už neměly. .....

Reklama


 

 

Když jsem byla malá a vídávala jsem ve večerních zprávách tu děsnou černou kroniku o týrání zvířat, nikdy jsem si nemyslela, že se něco podobného může odehrát i v mé blízkosti. Právě o takovýto neveselý příběh bych se s Vámi chtěla podělit.

 

V našem paneláku bydlel asi čtyřicetiletý pán. Jeho chování se vymykalo standardnímu. Jeho rodiče mu koupili byt, velmi vzdálený od nich, kam jej nastěhovali, a aby nebyl tak sám, pořídili mu psa. Byl to poměrně velký pes, pravděpodobně kříženec ovčáka. Zprvu se o psa poměrně dobře staral. Pes nikdy nevypadal podživeně, nikdy nejevil známky násilí a ani nebyl zlý k okolním lidem. Pánova mentální choroba se zhoršovala a s ní i jeho chování k lidem a bohužel také k psovi. Všichni z domu se mu snažili vyhýbat, protože se báli o svůj život či majetek. Mnoho lidí z našeho paneláku i okolí zahlédlo jeho hrubé zacházení k pejskovi. Lidé však zůstali stát s pootevřenými ústy, jen nevěřícně koukali. I já s rodiči jsme jednou zahlédli pánovo hrubé chování, ale nic jsme neudělali. Pravděpodobně také ze strachu. Dnes už vím, že to byla ohromná chyba.

 

Jednoho dne jsme jej potkali u výtahu v suterénu, před schody vedoucími k venkovním dveřím. Pejsek napadával na přední nohu, měl svěšenou hlavu a sklopené uši. Před schody se zastavil a koukl na svého pána. Bolest mu zřejmě nedovolila vyjít schody, ale místo toho, aby jej jeho páníček zvedl a vynesl do schodů, začal do něj kopat a ječet na něj. Chudák naříkající zvíře v sobě sebralo poslední kousek odvahy a sil a vyběhlo těch několik málo schodů. Poté jej páníček vláčel neuvěřitelně rychlou chůzí, až zvíře několikrát klopýtlo a spadlo na zem, ale on stále pokračoval v rychlé chůzi.

 

Pak jsme dlouho pejska neviděli. Vídali jsme jen poblázněného pána, jak vystupuje z výtahu, míří ke schodům a vláčí za sebou vodítko s prázdným obojkem. I když na něm nebyl uvázaný pes, stále na imaginární bytost křičel a kopal do prázdna. Všichni jsme si mysleli, že pejska utýral nebo že mu jej odebrali, ale to vše by bylo možná lepší než to, co se doopravdy pejskovi dělo. Častokrát jsme slyšeli psí štěkot, ale žádného psa jsme neviděli. Uvažovali jsme, že už jsme z toho sami blázni, ale pán na sebe upozornil sám. Při venčení onoho imaginárního psa se nevracel jen s prázdným obojkem, ale také s pytli plnými odpadků, které si nosil do malého bytu. Vše začínalo příšerně zapáchat a na pána po několika málo dnech byla zavolána policie. Pán byl odvezen do Bohnic a zubožené zvíře, jež se hladově krčilo v koutku mezi hromadami odpadků a svými výkaly, bylo odvezeno k veterináři a poté umístěno do útulku. Od té doby jsme ani o jednom z nich neslyšeli.

 

Je neuvěřitelné, kam je lidská krutost schopna dojít a před ničím se nezastavit. Dodnes mě mrzí, že jsme týrání neohlásili, i když jsme jej viděli na vlastní oči. Pejsek nemusel být tak dlouho týrán. Nemusel tak dlouho snášet pánovo hrubé zacházení a mohl už dávno být u nových majitelů. Je pro mě velmi těžké si takto zpětně říkat, že jsme mohli pomoci, ale neudělali to.

 

 

Ilustrační fotografie

 

 

Pes po útoku svého majitele

Foto: MP Praha

 

 

Jeden z 30 hladovějících psů z Jičína

 

 

5letý Sibiřský Husky (40 cm, 16 kg)

 

 

 

 

 


Související články:
Začátek jejího konce (10.01.2011)
Do čeho jsem to šlápla? (27.12.2010)
Když pes odchází (13.11.2010)
Veterinář (26.02.2010)
Staří psi (28.01.2010)
Pes a rodina (14.01.2010)
Péče o psa (26.11.2009)
Na co pes? (13.08.2009)
Ohlédnutí do minulosti (20.07.2009)
Misky (06.07.2009)

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Veronika Hůlová | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1210  (1210 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
917  (917 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
693  (693 hl.)
Odčervuji nepravidelně
801  (801 hl.)
Neřeším to
780  (780 hl.)

Celkem hlasovalo: 4401


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie