Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
73 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Masové konzervy

Vydáno dne 19. 05. 2011 (2076 přečtení)

Podle čeho vybírat správné psí masové konzervy?
Speciálním druhem psích krmiv jsou masové konzervy. Někteří chovatelé nedají dopustit na jejich pro psa atraktivní chuť, jiní výhody šťavnatých masových pochoutek neznají a používají pouze suchá krmiva. Pojďme se zblízka podívat na jejich druhy, vhodný obsah a správný způsob dávkování.

Reklama


 

Na českém trhu jsou v různých cenových relacích k dostání tři základní typy masových konzerv pro psy.

 

První typ obsahuje kousky různých druhů masa v (nejčastěji zeleninové) omáčce. Tento druh konzervovaného masa obsahuje více vody a je proto vhodný pro míchání se suchým krmivem. „Majitelé psů se mě často ptají, jestli psí granule namáčet, či nikoliv. Já na to odpovídám klidně ano, ale je zbytečné pro zachování chuti připravovat například vývar. Právě pro tyto kombinovaná menu jsou vhodné konzervy s omáčkou, které jídlo nejen dochutí, ale i zvlhčí,“ říká uznávaný odborník na zvířecí výživu Ing. Martin Kváš. Stejně dobře masové konzervy poslouží i v kombinaci s těstovinami či rýží.

 

Druhým typem jsou kousky masa v paté směsi. Paté, z francouzského slova paštika, je složením rozemleté maso a tyto konzervy obsahují menší množství vody a jsou vhodné k jinému použití než kousky masa v omáčce. Konzervované kousky masa s paté jsou vhodné pro míchání s dalšími drobně nasekanými položkami, například se zeleninou, která je hlavní příměsí tak zvaného barfování, domácí přípravy krmiva z jednotlivých surovin. Tento typ konzerv je opět vhodný pro kombinaci s rýží či těstovinami.

 

Posledním druhem konzerv je maso v malé, aluminiové krabičce. Jde o konzervu obsahující jen jeden druh masa, které je vhodným doplňkem, či chuťovou alternativou stávajícího suchého menu pro citlivé, nebo alergické psy.


 

Nejdůležitějším prvkem kvality těchto pochoutek je samozřejmě obsah. „Základem je stoprocentní maso, a to svalovina, žádné vedlejší produkty živočišného původu a náhražky jako sója,“ upozorňuje na výběr konzervovaných pochoutek Ing. Kváš. Určitě by také neměly obsahovat žádné obiloviny, které vadí alergickým zvířatům nebo škroby, chemická dochucovadla a konzervanty. Stejně jako u suchého krmiva je proto u konzerv nutný důraz na kvalitu. Zvíře po chuťové i zdravotní stránce bude rozdílně reagovat na konzervu za pár korun ze supermarketu, která má hodnotově podobný efekt jako zbytky jídla od stolu a jinak na superprémiové šťavnaté psí maso konzervované pro snadnější uchování. Existují dokonce i superprémiové psí masové konzervy, například výrobce oblíbených suchých krmiv Brit začal vyrábět řadu Brit Boutiques Gourmandes, jejíž síla spočívá v maximálním masovém podílu 97-100%, hypoalergenním složení a konzervaci přírodní cestou.

 

„Přikrmování psů masovými konzervami takové kvality lze jenom doporučit. V situacích, jako jsou problémy s chrupem u starších psů a nechutenství před porodem nebo po operaci lze ve výživě zvířete přejít bez výčitek na konzervovanou stravu. Dlouhodobě se dá použít kombinace se suchými krmivy, která pokryje i část potřebných vitamínů, mikroprvků a makroprvků nezbytných pro zdraví psa,“ shrnuje Ing. Kváš.

 

 

 

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Reklama | Počet komentářů: 14 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1135  (1135 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
898  (898 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1013  (1013 hl.)
Neřeším to
992  (992 hl.)

Celkem hlasovalo: 5478


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie