Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
55 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Život psa canisterapeuta

Vydáno dne 03. 05. 2011 (1961 přečtení)

Už když jsem si pořídila svého prvního psa, fenku Parson Russell teriéra Abby, tak jsem se začala o canisterapii zajímat. Byla vždy docela mazlivá a přítulná, tak jsem si myslela, že by to mohlo být to pravé pro ni. Ovšem s pubertou se jí povaha změnila a její náklonnost k cizím byla pryč. Takže jsme si našly aktivity jiné a na canisterapii jsem dočista zapomněla. .....

Reklama


 

V létě 2008 jsem si domů přivedla štěně australského ovčáka Easy Euforia Svěží vítr a když dospívala, objevila jsem u ní velkou lásku pro děti, ke kterým i přes její poměrně bláznivou povahu, dokázala být vždy jemná a velmi opatrná. A tak jsem se rozhodla dát canisterapii ještě jednu šanci. Začaly jsme přes centrum pro výcvik psů Alfa docházet na přednášky do mateřských školek a základních škol, kde jsme děti učily, jak se mají k pejskům správně chovat, co je bolí, co nesmí pejsci jíst a co dělat, když potkají pejska cizího. Easy byla vždy z každé návštěvy mezi dětmi velice nadšená a kdykoliv jsme vystoupily z auta před nějakou školkou či školou nadšeně už mě na vodítku táhla ke dveřím a dožadovala se vstupu za dětmi. Od dětí se vždy s radostí nechala mazlit a prokrmovat piškoty, kterých při každé návštěvě spotřebovala pomalu na pytle

 

A od těchto přednášek už byl ke složení zkoušek jen malý krok. Na podzim roku 2010 se pořádaly zkoušky pod hlavičkou centra pro výcvik psů Alfa a tak jsem neváhala a s Easy nás přihlásila. Zkoušky probíhaly ve velice přátelském duchu a nám i kamarádce Ivaně, která je absolvovala s námi, se velice líbily. Nejzákeřnějším cvikem bylo přivolání od člověka s buřtem, za který Easy bohužel dostala jen jeden bod, protože takovou mňamku tam přece nechat nemohla  Zkoušky jsme ale absolvovaly úspěšně, hned na místě získaly dečku psa cenisteraputa a domluvily se s organizátorkou Libuší Kotkovou, že hned jak bude pro nás mít práci, tak se ozve. No a netrvalo to dlouho a hned v lednu 2011 jsme začaly docházet do speciální školky Sluníčko.

 

Do školky se stejně jako na přednášky Easy vždy moc těší. Do této školky dochází děti s různými postiženími, např. nepřiměřenými citovými reakcemi, řečovými obtížemi, hyperaktivním nebo hypoaktivním chováním a dalšími. Pro každé z nich bylo proto vhodnější něco jiného a tak jsme musely s Easy vymýšlet různé aktivity. Chvíli jsme polohovali, pak děti Easy krmily piškoty, jindy jsme je schovávali po třídě nebo přímo pod děti. Některé nejvíce bavilo vodění Easy na vodítku po třídě nebo slalomem mezi ostatními a jiné měly zase nejraději strojení Easy různými obojky a vodítky.

 

Každé dítě potřebuje jiné aktivity a jinou péči a na to je potřeba při canisterapii myslet. Ne každý pes se k dětem hodí, klidnější psi jsou lepší na práci např. v domovech důchodců, akčnější naopak k dětem.

Canisterapie je něco, v čem jsme se s Easy našly a co nás velmi baví a já doufám, že se jí budeme moci věnovat ještě dlouhá léta
 

 

 

 

 

 


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Alena Balcarová | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1209  (1209 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
916  (916 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
692  (692 hl.)
Odčervuji nepravidelně
801  (801 hl.)
Neřeším to
780  (780 hl.)

Celkem hlasovalo: 4398


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie