Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
11 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Focení v ZOO

Vydáno dne 22. 03. 2011 (2089 přečtení)

Report z akce.

Reklama


 

Přes nepřízeň počasí jsme zatnuli zuby a rozhodli se naplánovaný termín focení v ZOO dodržet. Jsme přece drsní pejskaři a nějaká oblačnost nás nevyvede z míry a jsem za to moc ráda. Sobotní focení proběhlo za smutného počasí, ale vše vynahradili skvělí účastníci této akce, kteří si procházku, doufám, užili tak jako já.

Sešli jsme se v 10.00 hod. v hojném počtu, s natěšenými pejsky, baťohy plnými svačin a snad všichni s nabitými foťáky. Po zakoupení lístků jsme se vrhli do boje a vyrazili zaznamenat pražská zvířátka a unavit ta naše domácí. Naše skupinka začala u lachtanů, kde předváděli cvičení. I zmedializovaný lachtan Meloun byl moc šikovný a moc se mi líbilo, že všichni lachtánci cvičili za pamlsky. Dizínek byl už od začátku nervózní a stále kňoural s výrazem „tak už jsme tady, tak mi odepni to vodítko“. Raději jsme šli dál a já doufala, že se po čase unaví. Přešli jsme k mým oblíbeným orlům. Špatně se fotí přes pletivo, ale jsou tak nádherní a vznešení, že jsem si je nemohla nechat ujít. Hned u jejich voliéry mě překvapil pán s malým chlapečkem, který poznal, co jsou Nikča s Dízanem za plemeno. Mezi kynology se spousta lidí splete, ale pán byl neomylný a moc mě potěšil.

Následovali barevní plameňáci, které má v oblibě Nikitka. Moc se nehýbali, takže vypadala zklamaně. Jejich barvy byly ale uchvacující a jsem ráda, že jsem je znovu viděla. Škoda jen, že byla zima a všechna zvířata byla tak trošku zpomalená. Dizínkovi se pro změnu nejvíc líbily kozy, kterým chtěl olizovat čumáčky. Teda doufám, že olizovat. Zjišťovat se mi to moc nechtělo, tak jsem ho raději držela v bezpečné vzdálenosti. Tady zřejmě pochopil, že se z vodítka jen tak nedostane a procházku si začal užívat. Easynka přemlouvala paničku, ať ji na kozenky pustí a nechá trošku pást, ale Alča neměla pochopení. Kozy byly navzdory našim šíleným psům přátelské a zvesela se chodily k ohrádce nechat podrbat.

U prvního stánku jsme se natěšeně občerstvili a pokračovali dál. Myslím, že nejnadšenější účastník byl Franco, který hltal pohledem každé zvíře a sápal se za ním. Bylo vidět, že takovou procházku by si nechal líbit každý den. Vystřídali jsme se v hlídání psů u mnoha pavilonů a poctivě fotili i přes vysoké ISO hodnoty a špatnou světelnost. Zvířátka moc nespolupracovala, a tak se z Barushky stal tak trochu zaříkávač. Zhruba 10 minut domlouvala opičkám, aby počkaly, až je vyfotí. No, ze začátku přemlouvala, lákala, po chvíli už nadávala a vyhrožovala . Nevím, jestli to pomohlo, ale pohled to byl rozhodně hezký. S Pavlou a Francem jsme si daly malý závod do vrchu v tažné síle našich psů a vrhly se k dalšímu stánku s občerstvením. Easynce strčila malá holčička párek až pod nos a ta chudinka tomu lákadlu podlehla. Holčička pak mamince „práskla“, že to byl Franco . Moc se mi líbila reakce maminky, která holčičku utěšovala slovy „tak to dojez a pojď“. Ti lidé v té ZOO jsou zkrátka nějací příjemnější než běžně v parku, nebo si to neumím vysvětlit. Panovala výborná nálada a moc jsme si to užívali.

V poslední části jsme ještě navštívili mimo jiné vlky, kteří nám předvedli krásnou komunikaci a hierarchii smečky. Bylo zajímavé pozorovat, jak osamocený, starý vlk odolává nátlakům a pokusům o sesazení „z trůnu“ od mladších. Nebo alespoň takto jsme si situaci vysvětlovali. Bylo až neuvěřitelné, že jsou příbuzní s těmi našimi miláčky a kolik ze svých rysů chování si po ta léta zachovali. Po rychlém proběhnutí Indonésie jsme zamířili k medvědům a ke klouzačce. 3letý Franco se dožadoval sklouznutí po klouzačce pro děti do 15 let, ale bál se sám. Pavla tak musela zatnout zuby, porušit pravidla, a přestože měla určitě taky strach, sklouzla se s Franínkem jako doprovod.

Celou procházku jsme zakončili nákupem suvenýrů a odebrali se k domovům. Pejsci byli unavení, jak to jen šlo, a my také. I když my asi víc. Procházka se moc vydařila, všichni psíci byli hodní a chovali se slušně. Nestrkali tlamičky, pacičky ani zadečky do výběhů, neběhali na volno a trpělivě čekali u každého pavilonu, který se páníčci rozhodli projít. Dinušce se z toho všeho až udělalo špatně, tak doufám, že jí to panička doma náležitě vynahradila. Páníčci se taky chovali ukázkově, jak se na členy HafBO sluší a patří. Poctivě jsme fotili, koukali a sbírali hovínka po psících. Celá akce se nadmíru vydařila, řekla bych, ke spokojenosti všech. Doufám, že se bude brzy konat opakování, abych se mohla znovu zúčastnit. Byl to krásně prožitý den s prima lidmi.

 

 

 

 

 [Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Ivana Švelchová | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1198  (1198 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
902  (902 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
683  (683 hl.)
Odčervuji nepravidelně
787  (787 hl.)
Neřeším to
768  (768 hl.)

Celkem hlasovalo: 4338


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie