Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
37 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Focení v ZOO

Vydáno dne 22. 03. 2011 (1958 přečtení)

Report z akce.

Reklama


 

Přes nepřízeň počasí jsme zatnuli zuby a rozhodli se naplánovaný termín focení v ZOO dodržet. Jsme přece drsní pejskaři a nějaká oblačnost nás nevyvede z míry a jsem za to moc ráda. Sobotní focení proběhlo za smutného počasí, ale vše vynahradili skvělí účastníci této akce, kteří si procházku, doufám, užili tak jako já.

Sešli jsme se v 10.00 hod. v hojném počtu, s natěšenými pejsky, baťohy plnými svačin a snad všichni s nabitými foťáky. Po zakoupení lístků jsme se vrhli do boje a vyrazili zaznamenat pražská zvířátka a unavit ta naše domácí. Naše skupinka začala u lachtanů, kde předváděli cvičení. I zmedializovaný lachtan Meloun byl moc šikovný a moc se mi líbilo, že všichni lachtánci cvičili za pamlsky. Dizínek byl už od začátku nervózní a stále kňoural s výrazem „tak už jsme tady, tak mi odepni to vodítko“. Raději jsme šli dál a já doufala, že se po čase unaví. Přešli jsme k mým oblíbeným orlům. Špatně se fotí přes pletivo, ale jsou tak nádherní a vznešení, že jsem si je nemohla nechat ujít. Hned u jejich voliéry mě překvapil pán s malým chlapečkem, který poznal, co jsou Nikča s Dízanem za plemeno. Mezi kynology se spousta lidí splete, ale pán byl neomylný a moc mě potěšil.

Následovali barevní plameňáci, které má v oblibě Nikitka. Moc se nehýbali, takže vypadala zklamaně. Jejich barvy byly ale uchvacující a jsem ráda, že jsem je znovu viděla. Škoda jen, že byla zima a všechna zvířata byla tak trošku zpomalená. Dizínkovi se pro změnu nejvíc líbily kozy, kterým chtěl olizovat čumáčky. Teda doufám, že olizovat. Zjišťovat se mi to moc nechtělo, tak jsem ho raději držela v bezpečné vzdálenosti. Tady zřejmě pochopil, že se z vodítka jen tak nedostane a procházku si začal užívat. Easynka přemlouvala paničku, ať ji na kozenky pustí a nechá trošku pást, ale Alča neměla pochopení. Kozy byly navzdory našim šíleným psům přátelské a zvesela se chodily k ohrádce nechat podrbat.

U prvního stánku jsme se natěšeně občerstvili a pokračovali dál. Myslím, že nejnadšenější účastník byl Franco, který hltal pohledem každé zvíře a sápal se za ním. Bylo vidět, že takovou procházku by si nechal líbit každý den. Vystřídali jsme se v hlídání psů u mnoha pavilonů a poctivě fotili i přes vysoké ISO hodnoty a špatnou světelnost. Zvířátka moc nespolupracovala, a tak se z Barushky stal tak trochu zaříkávač. Zhruba 10 minut domlouvala opičkám, aby počkaly, až je vyfotí. No, ze začátku přemlouvala, lákala, po chvíli už nadávala a vyhrožovala . Nevím, jestli to pomohlo, ale pohled to byl rozhodně hezký. S Pavlou a Francem jsme si daly malý závod do vrchu v tažné síle našich psů a vrhly se k dalšímu stánku s občerstvením. Easynce strčila malá holčička párek až pod nos a ta chudinka tomu lákadlu podlehla. Holčička pak mamince „práskla“, že to byl Franco . Moc se mi líbila reakce maminky, která holčičku utěšovala slovy „tak to dojez a pojď“. Ti lidé v té ZOO jsou zkrátka nějací příjemnější než běžně v parku, nebo si to neumím vysvětlit. Panovala výborná nálada a moc jsme si to užívali.

V poslední části jsme ještě navštívili mimo jiné vlky, kteří nám předvedli krásnou komunikaci a hierarchii smečky. Bylo zajímavé pozorovat, jak osamocený, starý vlk odolává nátlakům a pokusům o sesazení „z trůnu“ od mladších. Nebo alespoň takto jsme si situaci vysvětlovali. Bylo až neuvěřitelné, že jsou příbuzní s těmi našimi miláčky a kolik ze svých rysů chování si po ta léta zachovali. Po rychlém proběhnutí Indonésie jsme zamířili k medvědům a ke klouzačce. 3letý Franco se dožadoval sklouznutí po klouzačce pro děti do 15 let, ale bál se sám. Pavla tak musela zatnout zuby, porušit pravidla, a přestože měla určitě taky strach, sklouzla se s Franínkem jako doprovod.

Celou procházku jsme zakončili nákupem suvenýrů a odebrali se k domovům. Pejsci byli unavení, jak to jen šlo, a my také. I když my asi víc. Procházka se moc vydařila, všichni psíci byli hodní a chovali se slušně. Nestrkali tlamičky, pacičky ani zadečky do výběhů, neběhali na volno a trpělivě čekali u každého pavilonu, který se páníčci rozhodli projít. Dinušce se z toho všeho až udělalo špatně, tak doufám, že jí to panička doma náležitě vynahradila. Páníčci se taky chovali ukázkově, jak se na členy HafBO sluší a patří. Poctivě jsme fotili, koukali a sbírali hovínka po psících. Celá akce se nadmíru vydařila, řekla bych, ke spokojenosti všech. Doufám, že se bude brzy konat opakování, abych se mohla znovu zúčastnit. Byl to krásně prožitý den s prima lidmi.

 

 

 

 

 [Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Ivana Švelchová | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
689  (689 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
439  (439 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
405  (405 hl.)
Odčervuji nepravidelně
402  (402 hl.)
Neřeším to
391  (391 hl.)

Celkem hlasovalo: 2326


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie