Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
59 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Do čeho jsem to šlápla?

Vydáno dne 27. 12. 2010 (1929 přečtení)

Myslím, že ani na všech prstech, které lidské tělo má, bychom nespočítali, kolikrát jsme již šlápli do psího exkrementu. Každému určitě vadí, že musí při procházce kontrolovat místa, kam šlape, že si nemůžeme jen tak vyjít na louku, roztáhnout deku a udělat si piknik a milující rodiče nemohou pustit své ratolesti na zlatavý písek, protože to, s čím si budou hrát, určitě nebude zlaté. A když nám chce příroda po zimě ukázat, jak se jí pod bílou přikrývkou dařilo, roztaje sníh a místo zeleně se nám objeví poctivé hnědé hroudy. .....

Reklama


 

Mnoho lidí si říká, že kdyby oni měli psa, určitě by po něm výkaly uklízeli. Ale skutečnost je jiná. Pejskaři výtvor svého chlupatého miláčka dost často jen překročí a jdou dál. Ale proč? Vždyť v dnešní době jsou přeci v každém parku koše na psí výkaly a u nich volně k vyzvednutí pytlíčky, které mají uvnitř papírovou lopatku. A pokud se zeptáte některého neukázněného pejskaře, proč po svém pejskovi výtvor neuklidil, v lepším případě Vám řeknou, že jsou koše plné či že jsou nedostupné, a v horším případě si vyslechnete nemalou dávku nadávek. A nakonec Vám stejně nezbyde nic jiného, než stejně jako ten pes sklopit uši a odejít. Takže nám stejně vyvstane otázka, proč lidé psí výkaly neuklízí? Snad za to může lenost. Možná, že některé pejskaře přímo zničí ta představa, že by se měli ohnout, hovínko na lopatku nabrat, hodit do pytlíku a ten odnést do nejbližšího koše. A možná, že si pejskař řekne: „Jedno hovínko, to se nic nestane.“ Ale představte si, že si tuhle větu řekne pejskařů tisíc, a to třikrát, čtyřikrát denně. No a pak se nemůžeme divit, že místo po trávě chodíme po psích exkrementech a doma nás potom čeká nepříjemné čištění bot či nemilé mytí dětských ručiček, které se do hnědé hroudy zabořily.

 

Samozřejmě, že všichni pejskaři nejsou takto neukáznění. Kromě těchto „lajdáků“ najdeme v parku i pejskaře, kteří po svém pejskovi velmi ochotně uklízí. A věřte nebo ne, najdou se i tací, kteří uklízí i po cizích psech. Mě samotné se denně naskytuje pohled na parčík, kam chodí obyvatelé venčit své kamarády se studeným čumákem, a na paní, která při venčení svého pejska uklízí nejen po něm, ale i po ostatních pejskařích. Když jsem se jí ptala, proč uklízí exkrementy i po cizích psech, odpověděla mi, že bude raději sbírat psí výkaly sama, tím udržovat park před svým domem čistý a zbaví se povinnosti denně umývat na zápraží boty.

Pejskaře u nás nepřinutilo dokonce ani to, že pokud policista uvidí pejska kálet a majitele exkrement nesebrat, může mu udělit pokutu. A tak na našem území nastává problém, jak vyřešit tyto hnědé dárečky, když už to nejde ani přes peníze. V březnu letošního roku přišla radnice městysu Okříšky s velmi originálním nápadem. Vyhlásila fotografickou soutěž o nejlepší fotku psího hovínka, za kterou byla dokonce i cena. Starosta chtěl tak poukázat na to, jak velká je znečištěnost jejich vesnice, a donutit tak občany, aby po svých psích miláčcích uklízeli. Lidé byli k tomuto nápadu spíše skeptičtí, ale našli se i tací, kteří doufali, že to majitele pejsků „nakopne“ a začnou se o své okolí trochu starat. Skutečností je bohužel to, že pejskaři, kteří po svých pejscích uklízeli, ve své činnosti i nadále pokračují, a většina těch, kteří po svých pejscích neuklízeli, stejně nezačala.

 

Například Maďarsko mělo s bezohlednými pejskaři podobné problémy jako my a svůj problém z velké části vyřešilo tím, že zavedli sběr exkrementů, které na určených místech za malý obnos vykupovaly. O přivýdělek se zajímali zejména bezdomovci a vidina finančního obnosu (i když jen malého) je inspirovala k sběračským výkonům.

A tak je v podstatě na nás a na našem zdravém úsudku, zda se rozhodneme ohýbat hřbet proto, abychom si udržovali čisté životní prostředí, anebo zda se rozhodneme pro variantu, kdy budeme mezi exkrementy kličkovat.

 

 

 

 

 


Související články:
Poblázněný tyran (07.08.2011)
Začátek jejího konce (10.01.2011)
Když pes odchází (13.11.2010)
Veterinář (26.02.2010)
Staří psi (28.01.2010)
Pes a rodina (14.01.2010)
Péče o psa (26.11.2009)
Na co pes? (13.08.2009)
Ohlédnutí do minulosti (20.07.2009)
Misky (06.07.2009)

[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Veronika Hůlová | Počet komentářů: 53 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1200  (1200 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
906  (906 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
686  (686 hl.)
Odčervuji nepravidelně
794  (794 hl.)
Neřeším to
774  (774 hl.)

Celkem hlasovalo: 4360


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie