Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
83 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

II. HafBO sranda závody

Vydáno dne 05. 11. 2010 (2643 přečtení)

Reportáž z akce.

Reklama


 

 

 

Ve čtvrtek 28. 10. se konaly už druhé sranda závody v agility i v poslušnosti.

Meteorologové se výjimečně trefili, a tak se asi většina z nás probudila do chladného šedivého dne. Jako první začínaly po poledni agility, kde se sešlo dohromady 15 pejsků, z toho 6 začátečníků. Náplň se nelišila od běžných závodů, a tak každého účastníka čekaly tři běhy. Úvodní jumping možná hodně závodníků uklidnil, začátečnická trať nebyla složitá, navíc bez možnosti diskvalifikace, a ani pokročilí neměli důvod ke stížnostem.

Ve druhém běhu přibyly zónové překážky, ubyl slalom, který dělal mnohým psíkům problémy, a taky přibyl počet překážek, které si člověk musel zapamatovat . Odstranění slalomu kompenzovalo áčko, které někteří psi zdolali až na druhý pokus. Našli se dokonce i tací, kterým se podařilo diskvalifikovat, když si pes usmyslel, že z druhé strany se překážka určitě skáče líp.

Závěr tvořila rovinka, psíci startovali ze stolu, následovalo větší množství skoček za sebou a celá trať byla zakončena dálkou. V téhle disciplíně se snad nenašel pes, který by s ní měl výraznější problém.

Musím říct, že se sešla různorodá smečka, od rychlých a mrštných teriérů přes ohaře, ridgebacky, borderku, australáka, retrívry až po rozvážnou dogu a samozřejmě nechyběli ani kříženci.

 

 

 

 

Po vyhlášení výsledků agility přišla na řadu poslušnost. Té se účastnilo už jen 12 psů, včetně mojí Diny. Šlo především o zábavu, takže bylo k vidění nejen pár cviků poslušnosti, ale hlavně různé blbinky.

Na úvod nám Šimona vymyslela přivolání přes prostor s hračkami a pamlsky. Na některých psech bylo vyloženě vidět, jak se těší, až se budou moci rozběhnout k první misce, pár jich však prostor proběhlo bez jediného zaváhání. Dině jsem věřila, že ji nic zajímat nebude, protože utíkající panička je přeci větší zábava. Zpočátku to tak i vypadalo, ale pak k jejímu mozku pronikl pach játrových pamlsků, na místě se zarazila a šla prohlédnout obsah misky.

Další přišla na řadu chůze u nohy mezi kužely, během níž páníček držel ve stejné ruce jako vodítko i lžíci s vajíčkem. Tady se všichni psi chovali relativně slušně, takže spadlo pouze jediné vajíčko. A protože Dina musí mít vždy něco extra, tak když jsem ji chtěla zpomalit a přiřadit opět k noze, tak mě znovu obešla a zbytek trasy se mi snažila podrazit nohy vodítkem, které jsem tím pádem měla za koleny.

Třetí disciplínou byl aport libovolného předmětu, kromě hraček a klasických aportů. Většina si vybrala různé pamlskovníky, sáčky na bobky, ale také zabalenou svačinu, která psíka kupodivu ani moc nezajímala. Zkusil kus rohlíku užvejknout, ale po zjištění, že to nejde a že to vlastně ani nemá dělat, si šel někam opodál čuchat .

Pak nás čekala překážková dráha, kde měli výhodu „agiliťáci“. Většina závodníků využila možnost mít psa na vodítku. Trať tvořilo celkem jednoduché kolečko, začínalo tunelem, pak se přeskočily jednotlivé díly dálky, obešel kužel, přelezlo áčko, poté opět chůze u nohy mezi kužely, tentokrát bez vajíčka, a nakonec vyskočení na stůl. Kdo chtěl, mohl zkusit slalom mezi kužely i zpátky se psem na kolečku, díky čemuž si odmazal 15 vteřin z času, za který dráhu proběhnul. Malí psi se většinou vozili velice ochotně, asi nejspokojenější byla Parson Russel teriérka Abby, která paničku ještě popoháněla, ať pořádně maká a vozí. Velcí psi se obvykle vozit nenechali.

No a úplný konec tvořilo polohování psa na nepříjemném materiálu. Psi byli umístěni na jakési desky, páneček si stoupl necelý metr před ně a snažil se za co nejkratší čas předvést zbývající dvě polohy, tedy když si jako výchozí zvolil stojícího psa, což dělala většina, tak pak ho musel ještě posadit a položit. Já jsem naopak zvolila začátek v sedě, protože snáz Dinu postavím, ovšem musela jsem rychle zareagovat povelem zůstaň, aby nedošla ke mně, pak jsem využila nedávno učené couvání, vrátila ji trochu dozaděj na desku a položila. I tak to bylo docela těsně, část pacek měla před deskou, ale naštěstí ještě v rámci povolených mezí.

Závody rozhodně splnily svůj účel, kterým byla hlavně zábava, ke konci dokonce i vykouklo sluníčko, a tak jsme rychle chytali nějaké to teplo, než zase zaleze. Každý pejsek si vysoutěžil něco dobrého, páníčci něco ke čtení, takže všichni mohli být spokojení, navíc všichni pejskové se (většinou) snažili co nejlépe ukázat co umí.

 

 

 

 

 [Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Kateřina Králová | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1207  (1207 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
915  (915 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
691  (691 hl.)
Odčervuji nepravidelně
799  (799 hl.)
Neřeším to
778  (778 hl.)

Celkem hlasovalo: 4390


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie