Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
74 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

III. "Sranda výstava" HafBezObav - report

Vydáno dne 24. 09. 2010 (3723 přečtení)

V sobotu 18. 9. 2010 se konal další ročník „Sranda výstavy“ HafBezObav u fotbalového hřiště v obci Velká Dobrá nedaleko Kladna. Tento ročník se mohl pochlubit jedním NEJ, a sice nejvyšším počtem přihlášených psů, který se vyšplhal až k číslu 72. .....

Reklama


 

 

Čistokrevní psi, bez ohledu na to, jestli mají průkaz původu nebo ne, byli rozděleni do skupin podle FCI a zvlášť mezi sebou soupeřila štěňata a zvlášť dospělí psi. Křížencům patřily dvě kategorie, jednou byli malí psi, ve druhé byli pohromadě střední a velcí. Našli se i zástupci neuznaného plemene Alaskan Husky. Samostatnou skupinku tvořili senioři, kde se sešli voříšci i čistokrevní psi společně.

Po úvodní veterinární přejímce a prezenci se začalo soutěžit. Na řadu přicházely nejprve FCI skupiny, nejprve vždy štěňátka a po nich dospělci. Někteří měli vítězství díky malému počtu soupeřů v kapse a šli se jen předvést, některé čekal lítý boj a paní rozhodčí měla hodně těžké rozhodování. Nejpočetnější dvě skupiny tvořili střední a velcí kříženci (11 psů) a potom různí retrívři a mezi nimi jeden anglický kokršpaněl (10 psů).

Ne vždy probíhalo předvádění v klidu. Zvláště ve skupině molossů to bublalo o sto šest a museli být rozděleni na dvě poloviny, aby se v kruhu v pohodě rozprostřeli.

 

Po vystavování v kruzích přišla na řadu soutěž „Pejsek Šikulka“. Přihlásilo se do ní cca 8 psů a nutno říci, že všichni byli moc šikovní. Nakonec v těsném souboji oprávněně zvítězila 11měsíční Angie, kříženka Jack Russell teriéra a tibetského španěla. Jako poslední soutěž před celkovým vyhlášením byl Junior Handling, kde soutěžily děti ve věku od 6 do 15 let. V této soutěži nakonec zvítězila 13letá Dominika Dědičová s border teriérkou Kessie. Vyhlašoval se i nejsympatičtější pár, cena diváků, kterou získala malá Anička s kříženkou Eliškou. No a nakonec vyhlášení vítězů celé výstavy, na které čekaly výhry nejen v podobě krásných pelíšků a granulí od sponzorů. Vítězem štěňátek se stala kokršpanělka Janny a dospělců fenka rhodézského ridgebacka Freya Ranua.

 

V pauzách mezi různými soutěžemi se mohli diváci i závodníci seznámit s různými psími sporty. Všechny určitě zaujala skupina psů, kteří zdánlivě vypadali jako kříženci, ale vyklubala se z nich smečka neuznaného plemene Alaskan Husky, která vzápětí ukázala, že tah je pro ně opravdu vším. Na připojení psů do tréninkové „letní“ káry bylo potřeba několik lidí, zvláště náročné bylo držení vůdce spřežení, aby nevyrazil, dokud nejsou všichni přicvaklí a posádka vozíku nastoupená. Nabídku na svezení využil Peter Končula, nikdo jiný se do toho moc nehrnul, a jakmile smečka neuvěřitelnou rychlostí vyrazila, určitě všechny napadlo, že udělali dobře, když zůstali pevně na zemi, ale po několika minutách čekání se všichni v pořádku vrátili.

Další ukázkou psího sportu byly obrany v podání Andrey Rezkové a jejích fenek.

No a třetici ukázek uzavřela Pavla Gašpárková s Francem, kteří i přes silný vítr předvedli, že frisbee je opravdu baví a Franco chytne nejeden těžký hod, o kterém si diváci mysleli, že je ztracený.

 

Z mého pohledu diváka se výstava moc povedla, počasí vyšlo krásné, ani zima ani vedro, sluníčko střídala lehká oblačnost, zážitek mi ke konci zkazila jen vybitá baterie mého foťáku :o).

 

 

 

 

 [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Kateřina Králová | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1210  (1210 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
917  (917 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
693  (693 hl.)
Odčervuji nepravidelně
801  (801 hl.)
Neřeším to
780  (780 hl.)

Celkem hlasovalo: 4401


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie