Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
63 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Reportáž z I. Plaveckých závodů psů

Vydáno dne 16. 09. 2010 (3036 přečtení)

S návrhem na uspořádání psích závodů v plavání přišla Pavla Gašpárková už na jaře. Termín byl stanoven na 24.7.2010. Bohužel kvůli nepřízni počasí, kdy pršelo a pršelo, musel být stanoven jiný termín, a to sobota 11.9.2010. V pátek před závodem se zdálo, že se bude opakovat stejné počasí jako v létě, naštěstí však vyšly sliby meteorologů a v sobotu jsme vstávali do krásně slunečného, i když trochu chladného dne. ..... 

Reklama


 

 Krátce před 10. hodinou už byli na místě srazu, u Malé Říčky v Praze ve Stromovce, téměř všichni účastníci a mohlo se tedy začít. Pavla sdělila základní informace, např. kam se bude plavat, jak bude probíhat vypouštění, a už se začali připravovat první plavci. Protože Pavle pomáhala ještě Alča, kterou někteří znáte ze cvičáku, přišli ve svých kategoriích na řadu nejprve její psi. Parson Russell teriérka Abby byla z vody vyloženě "nadšená". Jen co byla vypuštěna, začala hledat, kudy by se dalo za paničkou dostat suchou packou. Do jejího lovu se zapojilo hned několik lidí, kteří přemlouvali, lákali na ňaminky a nakonec ji i úspěšně chytli. Při druhém pokusu o vypuštění už se holky nenechaly překvapit, strčily milou Abbynku rovnou do vody a urputně bránily v návratu na souš, takže jí nezbylo nic jiného, než se plavmo vydat na druhý břeh za paničkou.
Kategorii Small, tedy malí psi, uzavřel druhý malinký plavec, bruselský grifonek Willík, který byl ve svítivé oranžové plovací vestě opravdu nepřehlédnutelný. Navzdory své velikosti, nebo spíše maličkosti, nabral tempo a během chvilenky byl u nás na druhém břehu.

 

Další plavali velcí psi, kteří měli trať prodlouženou, neplavali kolmo na druhý břeh, ale šikmo. Začínala tedy Alčina australská ovčanda Easy, která na rozdíl od Abbynky do vody hupsla s neskrývaným nadšením. V této kategorii se to jen hemžilo Flat Coated retrívry a labradory, takže nešlo nevšimnout si dvou border kolií, černobílé Airin a hnědobílého Jessee Jamese, kteří ale všem těm retrívrům zdatně konkurovali. Airince rozhodně nikdo nemohl upřít plavecký styl hodný dámy, kdy krom hlavy jí zůstal suchý i ocas, jak plavala krásně rovně.

 

Následovala kategorie štěňat, ve které soupeřili 3 psíci, flat, labrador a maďarský ohař. Aby toho na ně nebylo tolik, plavali to samé co malí psi, tedy co nejkratší cestou na druhý břeh a navíc plavali jen tam, zatímco ostatní závodníky čekala ještě cesta zpět.

 

Jak jsem zmínila, většina psů musela doplavat ještě zpátky, proti čemuž nikdo neprotestoval, dokonce i Abby podruhé vlezla do vody bez většího přemlouvání. Samotný závod netrval ani moc dlouho, odplaváno bylo za necelou hodinku a půl. Pavla sečetla a vyhlásila výsledky, první tři místa v každé kategorii (tedy u „smallíků“ oba dva psi a u štěňat všichni tři ) si odnášela medaile a drobné výhry.

Po vyhlášení někteří účastníci odešli, někdo ještě nechal psíky proběhat, proplavat, ale během půl hodinky byli pryč všichni. Doufejme, že Pavla byla s průběhem akce spokojená a někdy závod zopakuje .

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

  

Video ze závodů: ZDE 

 

 

 

 

Výsledky

 

Štěňata

Jméno psa Umístění
"Fredy" Christmas Dream Black Brianta (FCR)            1. místo
Bert (LR) - nejmladší účastník 2. místo
Denny Zlatý kámen (MOK) 3. místo

 

 

Small

Jméno psa Umístění
Abby John Russell (PRT)                                                 1. místo
Will (BRG) 2. místo

 

 

Large 

Jméno psa Umístění
Coffee (LR) 1. místo
Betty (Kříženka LR) 2. místo
Arwen Amor Fati (FCR) 3. místo
"Apollo" Admiral Rodney Rose Bohemia Ariston (FCR) 3. místo
Jessee James (BOC) 5. místo
"Balů" Breton Taste de Provance (FCR) 6. místo
Airin Moonvillage (BOC) 7. místo
Easy Euforia Svěží vítr (AUO) 8. místo
Fleur (FCR) 8. místo
Dread (LR) - nejstarší účastník 10. místo

 

 

 

 

 

 

 


Související články:
I. Plavecké závody psů ve Stromovce (15.05.2010)

[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Kateřina Králová | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1275  (1275 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
968  (968 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
738  (738 hl.)
Odčervuji nepravidelně
850  (850 hl.)
Neřeším to
830  (830 hl.)

Celkem hlasovalo: 4661


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie