Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
71 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

„Šampióni“, které nikdo nechce…

Vydáno dne 11. 08. 2010 (4233 přečtení)

Nepyšní se sáhodlouhými rodokmeny a modrou krví a přesto mají sbírku pohárů, medailí a diplomů. Co na tom, že jen z vořískiád a „sranda akcí“? Krása, šarm a charisma jim rozhodně nechybí. Co jim však chybí je vlastní domov a páníčci. O kom je řeč? O voříšcích, smetácích a podvraťáčcích z ústeckého Centra pro zvířata v nouzi se kterými se účastníme různých výstav voříšků již řadu let. Potkat nás můžete prakticky kdekoliv, kam se můžeme dopravit vlakem v nějakém rozumném časovém intervalu. Možná nás znáte z různých psích akcí - parta děvčat v zelených (dříve modrých tričkách), kolem kterých se motá pestrá škála voříšků. Dovolte mi, abych vás seznámila s některými našimi „šampióny“. .....

Reklama


Romík - náš veterán
Romík je starší, středně velký kříženec nejasného původu, který se k nám do útulku dostal z naprosto nevyhovujících podmínek. Nic hezkého asi v životě nezažil, přesto na lidi nezanevřel. Dnes už by jste na něm ani nepoznali, čím vším si musel v životě projít. Je z něj vyrovnaný, pohodový, moc hodný, poslušný a mazlivý pejsek. Akorát, když vidí malé děti tak znejistí, neublíží jim, ale prchá se schovat, aby si z něj nechtěli udělat kopací balón nebo jinou hračku. Jediná jeho neřest jsou ostatní psi. Nemá je zrovna moc v oblibě, i když už se je na procházce naučil ignorovat. Trvalé soužití by však nedělalo dobrotu, ideální by pro něj bylo, pokud by byl psím jedináčkem. Byl by vhodný jako společník třeba ke starším lidem, do bytu i k baráčku. V útulku čeká již rok a půl. Letos s námi byl už na několika výstavách voříšků. Pyšní se tak 1. místem ve třídě veteránů ze Štětského voříška, 3. místem z kategorie psů nad 40 cm z Polabského voříška a 2. místem z Poděbradského voříška. V Poděbradech zaujal natolik, že si nakonec odvezl ještě zvl. cenu VIP poroty a zvl. cenu pořadatele. Opravdu se tam líbil. Teď jen aby zaujal i někoho, kdo by mu dal domov.

 

Otík - tvrdohlavý kašpárek
Otík je asi 7 let starý kříženec snad border teriéra s jezevčíkem. Když se k nám před rokem dostal, tvářil se jako protivný bručoun. O nějaký velký kontakt s člověkem nestál. Vše se změnilo ve chvíli, kdy jsme zjistili, jak moc miluje aporty. Obrat to byl o 180 stupňů. Najednou se ze starého protivy stal veselý kašpárek. Oťas by pro aport nebo piškot udělal, cokoliv, umí pár povelů, ale každého obvykle odrovná svým prošením, které umí použít v pravou chvíli. Miluje vodu a když ho vezmeme na procházku k rybníku, je schopný neúnavně aportovat nejen z vody, ale i do vody. Když se místo házení aportu cachtáme, neváhá popadnout aport, skočit do vody a připlavat za námi, abychom to okamžitě napravili a aportík mu hodili. A že se opravdu změnil, dokázal i na výstavě v Poděbradech, kde si vysloužil 2. místo v kategorii Dítě a pes a 4. místo v šikulovy - inu opět prosil ve správnou chvíli. Oťas by byl skvělým společníkem k domku se zahrádkou. S tímhle hafanem máte záruku, že se nikdy nebudete nudit. Otík je kastrovaný.

 

Zuzka - kráska se závazkem
Dalším pejskem, kterého můžete znám z výstav voříšků je šestiletá Zuzanka. Hladkosrstá, milá a veselá fenka, která umí nejeden psí kousek a s oblibou je předvádí. Za normálních okolností bychom jistě neměli problém, najít jí nový domov. Zuzanka však má čtyřletou dcerku Žofinku, která je na ní silně fixovaná a tak by bylo třeba, aby šly do nového domova společně. Žofka by ztrátu maminky těžce nesla, je dost bázlivá a Zuzka jí dodává odvahy. Obě se k nám dostaly po té, co jejich majitel onemocněl a nemohl se o ně dále postarat. Jsou zvyklé žít v bytě. Pokud by jste se rozhodli, dát jim domov pak věřte, že získáte hned dvojitou porci radosti.

 

Punťa - psí sympaťák
Puntík je líbivý kříženec, který je velmi oblíbeným pejskem dětí, které k nám chodí venčit pejsky. Nyní co je ostříhaný, mu to opravdu hodně sluší. Je to starší pejsek, ale velmi vitální. Ve Štětí si ve své kategorii vysloužil 3. místo. Jaké pak bylo naše překvapení, když se stal i Sympaťákem výstavy. Puntík prostě umí zaujmout, možná proto, že připomíná plyšovou hračku. Kdy však i Punťa zaujme někoho, kdo by mu dal kousek místa na své zahrádce i ve svém srdci?

 

Štěpánek - pejsek s hendikepem
Další starší pejsek, který skončil v útulku. Štěpánek má navíc tu smůlu, že na jedno oko je zcela slepý a na druhém má už jen zbytky zraku. Jemu to nevadí, naučil se svým hendikepem žít. Bohužel, vzhledem ke svému stavu je Štěpánek lekavý. Pokud se lekne, instinktivně se brání jediným prostředkem, který má a to zoubky. Z tohoto důvodu není vhodný k malým dětem. I přes svůj hendikep se s námi vydal na voříškiádu do Štětí, kde vybojoval druhé místo a do Poděbrad, kde v kategorii hendikepovaných pejsků zvítězil. I on by si zasloužil dožít někde v klidu a ne trávit další zimu v útulku.

 

Beník - mladý rošťák
Ben i přes své mládí skončil v útulku již podruhé. Je to veselý, mladý pejsek, který vzhledem ke svému mladí potřebuje hodně pohybu a patřičnou výchovu. I on se pyšní výstavním oceněním, na voříškiádě v Chlumci získal 3. místo. Raději by však získal nový domov a nejlépe sportovně založené páníčky, kteří by se mu postarali o život plný zábavy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Nejen oni čekají

V ústeckém Centru samozřejmě nejsou jen tihle pejsci, čeká tam spousta dalších psů různých velikostí, stáří, povah i vzhledů. Moc bych se přimlouvala třeba za staršího Alánka, který má sice problém s klouby, ale i tak by byl vděčný za domeček se zahrádkou nebo Rasíka, psího důchodce. Oni i spousta dalších netrpělivě vyčkávají, zda si je někdo z vás přijde vybrat. Jediný, kdo s nadějí nevyhlíží nový domov, je náš maskot Boník. Ten našel domov u nás v útulku, když se k nám v roce 2005 dostal, bylo mu odhadem tak 13 let, byl ve špatném stavu, musel dostat léky na srdce. Pro většinu lidí, kteří hledali pejska nebyl perspektivní a tak u nás zůstal a stal se naším maskotem. K práci maskota patří i reprezentace na voříškiádách a těch s námi Boník objel mnoho. Nejlepším veteránem byl vyhlášen 2 roky po sobě na Propagační výstavě v Trmicích, na vořiškiádách na Bukově, v Poděbradech a v Mladé Boleslavi, 2. místo si odvezl z Pražského voříška, Voříškyády TJ Tatran Ústí nad Labem, a Osmičkového voříška. Na voříškovi Tj Tatran a v Žatci byl vyhlášen nejstarším psem, v Chlumci vyhrál 3. místo v divácké soutěži a největšího úspěchu se dočkal v Poděbradech, odtud si vezl titul Poděbradský voříšek 2008, tedy vítěz celé výstavy. No uznejte, že tolik ocenění nemá ani kdejaký „papírák“. Dnes už si naplno užívá psího důchodu a lesk výstavních kruhů přenechal jiným.

Pokud budete chtít vidět některého z našich šampiónů na vlastní oči, není nic jednoduššího než se vypravit do ústecké Centra pro zvířata v nouzi, rádi vás uvidíme. Pokud vás snad zaujal některý z našich svěřenců natolik, že by jste mu chtěli poskytnout domov, pak věřte, že vás uvidíme ještě raději. A pokud se snad do Ústí nad Labem nedostanete, pak mějte oči na stopkách na různých psích akcích. Třeba se tam potkáme…

 

Jak se k nám dostanete a ostatní potřebné informace se dozvíte na stránkách www.utulek-ul.cz a pokud nemáte internet, můžete zavolat na čísla 472 775 202 nebo 733 126 101.
 

 

 

 

 

 

 

 

 


[Akt. známka: 3,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1136  (1136 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
900  (900 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1014  (1014 hl.)
Neřeším to
996  (996 hl.)

Celkem hlasovalo: 5486


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie