Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
60 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

II. sraz Australských ovčáků

Vydáno dne 28. 07. 2010 (2093 přečtení)

report z akce

Reklama


 

 

 

 

 

Účastníci:
Alena + Easy (Easy Euforia Svěží vítr) - pořadatelka
Lucka + Chester (Fantastic Flash Od diamantové řeky) - pořadatelka
Zdeněk + Arleta (Arleta Helfra)
Martin + Kory (MultiCh.Prosto Chudo Koral Fallcat)
Martina + Baby (Prosto Chudo Im Best Star Fallcat)
Martin + Eva + Fidgi (Fidgi Ganden Monge)
Aneta + Izzie (Prosto Chudo Its Blue Surprise)
Eva + Martin + Safír (Prosto Chudo Icy Blue Saphire)
Lukáš s rodinou + Hony (Prosto Chudo Honey Acro Bear)

 

Dojížděli s páníky:
Ťapka (Prosto Chudo Gipsy)
Charlie (All for one Gentle Mate)
Fiona (Fiona Svěží vítr)
Buba (Bombastic Amazonka)
Endží (Angelina Emily Bohemia)

 

Začátek léta, prodloužený víkend o pondělí a úterý. Tomu nešlo odolat a tak jsme vyrazili na II. sraz australáčků v ČR. Dráča si pár dní před rozřízl polštářek na noze, tak pro jistotu zůstal doma. Jeli od nás jen Kory s Baby.

 

SOBOTA: Nevybrali jsme si zrovna ideální den na cestování přes celou republiku, neb odevšad hlásili kolony, nehody. Nejhůře na tom byla Praha, tak jsme zvolili cestu přes Tábor. Po třech hodinách jsme byli na místě a začali se seznamovat s ostatníma účastníkama, s areálem a jeho blízkým okolím. V podvečer po příjezdu posledních byla první společná seznamovací procházka podél řeky, kde se začali postupně ukazovat první "kachny" srazu  Večer společné posezení a poklábosení bylo velmi příjemné.

 

NEDĚLE: Asi nejakčnější den ze všech. Hned ráno ukázka Dogfrisbee a kdo chtěl mohl zkoušet jak je na tom jeho aussík se zájmem o tento velmi efektní sport. Dopoledne jsme ještě stihli Dogdancing, kde se už více lidí pochlubilo co mají s jeho australáčkem nacvičeno. Dostalo se nám i ukázky od té nejpovolanější v ČR a to od slečny Šimony Drábkové, několikanásobné mistryně ČR v Dogdancingu, která sbírá úspěchy i na mezinárodní scéně. Se svým borderákem nám ukázala co všechno je možné zahrnout do dogdancingu a od nás za to sklidila zasloužený aplaus.

Po krátké polední pauze nás čekalo první soutěžení - v plavání. 3 disciplíny a nakonec se průměrovalo. Aport z vody, skoky do vody a potápění. Celkově se pak přihlíželo k zájmu australáka o vodu. Psi i štěňátka měli vítěze jasného, ale fenky měli shodu. Nakonec vodu v řece vyzkoušeli i někteří páníčci. Lukáš když učil Honyho plavat, Martina, která si dala dokonce pár temp s Babynkou a Anetka zkusila místní superklouzavé bahénko

 

PLAVÁNÍ

  Dospělý pes Dospělá fena Štěňátka
1. místo Fidgi Easy + Arleta Izzie
2. místo Kory + Chester   Baby
3. místo   Ťapka HonyPo vyhodnocení plavání jsme využili nabuzenosti pejsků z vody a volného parkuru na agility a vyrazili trénovat. Někteří viděli překážky prvně, někteří už je zkoušeli. Krom Aleny Easy tu žádný závodník nebyl a tak rozdíly nebyly nikterak veliké. Hlavně šlo o srandu, která opravdu byla všudypřítomná. Hned v neděli večer náš čekalo závodění! Čili všichni chtěli mít aspoň trochu natrénováno. Závody byli benevolentnější než na opravdových závodech, parkury nebyly nikterak náročné a pejsci předváděli někdy dobré kousky.  Agility si běžely dvoukolově. Velikou radost jsme měli z naší malé Baby, která po prvním kole vedla v soutěži štěňátek! Ve druhém kole na ní ale čekal záludný ohnutý tunel, který nikdy neviděla a tak si ho dala až napodruhé což jí stálo vítězství. Druhý běh pak náramně vyšel Korymu, který až nečekaně neudělal žádnou chybu a k mému velkému překvapení vyhrál agility závod v kategorii dospělých psů! Měli jsme velkou radost, vše jsme si náramně užili a i jsme udělali pár videí, které čekají na zpracování. Horko panovalo po celou dobu srazu a k veliké oblibě majitelů zde byl i bazének, který skvěle sloužil k ochlazení pánečků. Pejsci tam sice nemohli, za to chodili několikrát denně do řeky jen pár metrů od bazénu.

 

AGILITY

  Dospělý pes Dospělá fena Štěňátka
1. místo Kory  Easy Izzie
2. místo Chester  Ťapka Baby
3. místo Fidgi Arleta HonyPo náročném sportovním dnu bylo na večer v plánu opékání buřtíků a popíjení skvělého vína od majitelů Ťapinky. Moc děkujeme. Klábosení se protáhlo až do nočních hodin.

 

PONDĚLÍ: nás čekal oddechový den v podobě ukázek úpravy australáčků a jejich předvádění na výstavách pod taktovkou mojí Martinky a pak i malá výstavička. Myslím, že všem to přišlo vhod a doufáme, že se i něčemu přiučili a bude se jim to hodit. Po obědě proběhla mála výstavička. Kory nesoutěžil, má svých opravdových titulů dost, tak nechal soutěžit jiné. Baby si to ale zkusila, aby měla trénink na opravdové výstavy. Byla moooc šikovná, vše dělala jak měla a já měl velikou radost. O výsledek tady vůbec nešlo. Štěňátka hodnotila Alena jako vedoucí srazu a dospěláky hodnotila o něco přísnější Martinka. Alena vybrala jako nejlepší Bubu a Izzinku a Martina měla své vítěze taky jasné. Chester ve psech a Ťap, i přes absenci chlupů, díky svému pohybu ve fenách. Pak se ještě soutěžilo o nejlepší barvu a pak proběhlo i vyhlášení nejlepšího handlera, nejlepší hlavy a pohybu. Opět vše srovnané do tabulky.

 

VÝSTAVA

  Dospělý pes Dospělá fena Štěňátka feny Štěňátka psi
1. místo Chester Ťapka Izzie Buba
2. místo Fidgi Endži Baby Hony
3. místo Charlie Arleta Fiona Safír
4. místo   Easy    

 

BIS Blue-merle Baby
BIS Black-tricolor Easy
BIS Red-merle Arleta
BIS Red-tricolor Fiona

 

BIS pohyb Izzie
BIS hlava Buba
BIS handler Lucka V. + Arleta
MISS sympatie Buba

  
Zkratka BIS = Best in show -> Nejlepší na výstavě...

 

ÚTERÝ: I poslední den se soutěžilo a to o největšího šikulu. Hodnotilo se veškeré dosavadní soutěžení plus to, co poslední den předvedli australáčci najednou. Přivolání přes buřt - pes běží z bodu A do bodu B, přičemž přesně mezi se nachází několik buřtíků. Na velkou vzdálenost to zvládli všichni, na kratší se už našli i tací co se v klidu nasvačili a pak pokračovali , aport buřta - není co dodávat, snad jen, že disciplínu na plný počet bodů měla jen Baby s Arletkou! Byli jsme na naší malou moooc pyšní! , chytání piškotů - opět netřeba nic dodávat. Kory zkušeně bez ztráty hvězdičky, ale i jiným se dařilo. Pak následoval tanec se psem, poslušnost, zájem o uzel či Koryho pověstné "mluvení", vše se sečetlo a dalo konečné výsledky. Ty jsou opět v tabulce. Pak už jen společné focení, balení a loučení.

 

NEJVĚTŠÍ ŠIKULA SRAZU

  Dospěláci Štěňátka  
1. místo Arleta  Izzie
2. místo Kory Hony
3. místo Fidgi  Baby

 

Jako nejšikovnější a vůbec nejlepší australáček srazu byla vyhodnocena Izzie - teprve 8mi měsíční sestřička naší Baby! Izzie zvítězila v úplně všech kategoriích, ve kterých se soutěžilo  Gratulujeme!

My jsme si celý sraz maximálně užili a děkujeme všem kdo se podílel na tvorbě tohoto bezvadného srazu. Sice je ještě brzy, ale už teď se těšíme na další bezva srazík tohoto úžasného plemene.

 

 

Autoři: Martin Švec a Martina Smetanová (Ch.s. Fallcat)

Fotogalerie z akce: ZDE (více jak 1 tis. fotek)
 

 

 

Sponzoři akce:

 

 

 

       

 

         

 

 

 

 

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek | Zdroj: http://fallcat.net/ )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1135  (1135 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
898  (898 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1013  (1013 hl.)
Neřeším to
992  (992 hl.)

Celkem hlasovalo: 5478


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie