Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
9 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Lajka hledá domov

Vydáno dne 02. 08. 2010 (3591 přečtení)

Pomozte najít nový domov pro 4letého pejska.

Reklama


Do redakce nám přišel zajímavý dopis. Není totiž od dvounohého čtenáře, nýbrž od čtyřnohého! Dopis je od Spajka, západosibiřské lajky, který hledá nový domov.

Zkušení chovatelé o západosibiřské lajce tvrdí: její povaha je temperamentní, vyrovnaná a hravá, může být držena jak v bytě tak venku. Chov ve venkovních podmínkách však klade velký důraz na přítomnost její lidské smečky. Nevydrží dlouho sama! Určitě nesmí být uvázána na řetězu u boudy. Je inteligentní, dobře a ráda se učí všemu novému a podnětnému. V domácím prostředí je lajka klidná, nenáročná a velmi čistotná.

Bohužel "naše" lajka, která byla majiteli odebrána pro týrání, tyto podmínky neměla.

A nyní už k dopisu od Spajka:

 

Ahoj,
 

jsem lajka - pes, cca 4 roky starý, přátelský, neagresivní, mám rád fenky, kočky a kocoury a především vás, lidi. Živořil jsem u krátkého řetězu u provizorní boudy s nekvalitní stravou. Co mě však trápilo nejvíc, byla 24h samota, majitelé mě od řetězu vůbec nepouštěli ven, a tak jsem naříkal a naříkal, jakákoliv lidská bytost, která prošla kolem, byla zpestřením mého živoření, bohužel mému „majiteli“ se to však vůbec nelíbilo a okřikoval sousedy z okna, ať jdou ode mne pryč, nevšímají si mě a nic k jídlu mi nadávají, a tak jsem stále jen toužebně koukal do oken a vyhlížel lidský kontakt a čekal na pohlazení, bohužel však roky marně, lidé z domu mě velmi litovali, snažili se mému trýzniteli domluvit, ať mě pustí z řetězu, jdou se mnou ven, promluví na mě, pohladí mě, ale vždy je okřikl, ať se nestarají.
Když přišlo vysvobození od řetězu, zjistili, že mám přeraženou zadní nohu, čili se mi špatně chodí, moc toho pro bolest neujdu a chybí mi pár zubů, trýznitel daleko pro rány a kopance nešel, co vám mám povídat.

A jak se momentálně mám?
Čekám v depozitu, kde se zotavuji, po psychické stránce jsem fit, po fyzické stránce se výrazně zlepšuji, a již zvládám a vyžaduji delší procházky, paní veterinářka měla pravdu, že moje dočasná indispozice byla hodně způsobena naprosto ztuhlým svalstvem z důvodu znemožněného pohybu a setrváváním u krátkého řetězu a kopanci od trýznitele.

A jaký jsem? Šťastný jako blecha, že mohu volně žít bez řetězu. Vyžaduji lidský kontakt a jsem vděčný za pohlazení, jsem velmi klidný. K úplnému štěstí mi však stále něco chybí. Potřebuji hlavně, příteli, tebe, pohlaď mě a já ti svým pohledem a celým tělem slibuji oddanou lásku k tobě, těším se na tebe,

tvůj "Spajk".

 

Paní, která mě má v depozitu, žije ve velmi základních podmínkách, ale to nevadí, jsem rád, že mi poskytla dočasný domov.
Kontakt: tel.: 602 215 833

 

 

 

 

 


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 5.11.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
637  (637 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
386  (386 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
364  (364 hl.)
Odčervuji nepravidelně
353  (353 hl.)
Neřeším to
344  (344 hl.)

Celkem hlasovalo: 2084


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie