Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
39 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Jezevčíci cvičili na Březině

Vydáno dne 03. 05. 2010 (1846 přečtení)

Report z výcvikového víkendu jezevčíků.

Reklama


 

Ve dnech 16.4. - 18.4.2010 se v areálu zámku na Březině u Rokycan uskutečnil výcvikový víkend jezevčíků. Zámek má svoji bohatou historii - na Březině byl ve 14. století původním panským sídlem místní hrad založený na skalnatém ostrohu. Hrad v 17. století téměř zanikl, zámek postavil v letech 1790 - 1808 nedaleko hradní zříceniny Jáchym ze Šternberka. Původně šlo o dvě menší budovy, později spojené středním článkem v empírový celek, patrovou obdélnou stavbou s mohutným středním rizalitem, obklopenou anglickým parkem přecházejícím v oboru o rozloze 420 hektarů, kde se chovala zvěř daňčí a mufloní.

 

Tuto kynologickou akci pořádala Středočeská pobočka KCHJ ČR nejen pro své členy, ale i pro členy ostatních poboček. Akce byla uspořádána zejména pro začátečníky, kteří se svým pejskem plánují zkoušky z výkonu, ale nemají možnost nácviku přímo v honitbě, popřípadě již s pejskem něco zkoušeli, ale nedaří se jim dle jejich představ. Výcvik byl zaměřen na přípravu na zkoušky vloh, což je zkouška, při které by se měly projevit přirozené vlohové vlastnosti každého pejska (po složení této zkoušky pes ještě není lovecky upotřebitelný).

Celé organizace, od ubytování účastníků až po výcvik a jeho vyhodnocení, se ujali členové Středočeské pobočky a zkušení kynologové Petr Kalaš a Kateřina Benediktová. Dále pomáhali Blanka Floriánová, Václav Fuks, Lukáš Hejda a Denisa Schlägerová.

Možnosti procvičit si vlohové vlastnosti svého psa přímo v honitbě, která byla velmi dobře zazvěřena, využilo se svými majiteli osm jezevčíků různých velikostních rázů a druhů osrstění. Psíci dorazili nejen ze Středočeského, Plzeňského a Jihočeského kraje, ale i ze sousedního Bavorska. Samotný výcvik probíhal v režijní honitbě Zdeňka Sternberga, kterému tímto děkujeme za poskytnutí honitby a pronájem zámku a zámeckého parku ve prospěch české kynologie.

Všichni zúčastnění měli možnost procvičit si a prohloubit všechny discipliny, které se zkouší na zkouškách vloh. Např. slídění, stopu živé zvěře, hlasitost, chování po výstřelu i zdánlivě jednoduché disciplíny, jako jsou stopa vůdce a vodění na řemeni, které zpočátku nezvládalo několik jedinců. Po celý víkend panovalo krásné slunečné počasí, které v odpoledních hodinách trošku unavovalo zejména vůdce pejsků. Po návratu všichni rádi využili zázemí v prostorách zámku, nezbytná „relaxace“ probíhala až do pozdních nočních hodin.

Co dodat k této akci na samotný závěr? Setkala se zde dobrá parta, ať již více či méně zkušených kynologů. Doufejme, že to nebyl poslední výcvikový víkend, do budoucna se zde chystají další podobné akce, například příprava na barvářské zkoušky.

Plán akcí můžete najít na stránkách Středočeské pobočky KCHJ ČR (http://scpobocka.wz.cz) nebo na stránkách Malého Drsoně (http://malydrson.webnode.cz).

Přejeme tímto všem majitelů zúčastněných pejsků úspěchy na zkouškách a mnoho radostných zážitků se svými čtyřnohými kamarády.

 

 

Petr Kalaš

 

 

 

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
691  (691 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
441  (441 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
407  (407 hl.)
Odčervuji nepravidelně
404  (404 hl.)
Neřeším to
393  (393 hl.)

Celkem hlasovalo: 2336


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie