Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
76 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Praha - Kodaň - Praha (I. díl)

Vydáno dne 08. 04. 2010 (3166 přečtení)

aneb „Bank Holidays“

Reklama


 

Už nějakou dobu se aktivně pohybuji mezi pejskaři, a tak nějak jsem již vypozorovala, že je naprosto běžné, že každému po nějaké době přestane jeden pes stačit, a chce víc. Někdo skončí u dvou, jiní jdou třeba na čtyři a více. A jednoho dne tento pocit padl i na mojí kamarádku Báru, ovšem byla přesvědčená, že tento druhý pes přijde až tak za dva až tři roky, ale lidi míní…..

 

Jednoho březnového dne mi Bára oznámila, že jí přišel e-mail od naší kamarádky Lenky, že v Dánsku, na cestě z USA, uvízlo v karanténě dvouměsíční štěně ridgebacka, a kvůli tomuto zdržení o něj již jeho budoucí majitel nemá zájem, a tak se shání nový zájemce o štěně. Ihned mě napadlo, že pojedeme do Dánska pro štěně, a dělala jsem si srandu, jestli ho tedy chce? Ovšem Bára měla jasnou představu o tom, jak by její budoucí štěně mělo vypadat, a jelikož chtěla navíc čistý import a toto štěně je napůl Evropa, tak byla celkem bez zájmu. Pak ale uviděla fotky a bylo jasno, klučík nazvaný Mr. Black byl tak krásný, že jsme se rozplývaly obě celý den.

 

Po domluvě s Lenkou se holky rozhodly, že si vezmou štěně spolu, a začala velice zdlouhavá komunikace s chovatelkou Astou, která nám zabrala cca 10 dní. Během těchto 10 dní vyšlo najevo tolik nových skutečností, že jsme ani jedna nestačila zírat. V karanténě byla nakonec štěňata dvě a byla tam zadržena, protože jim chyběl dokument kvůli vzteklině. Jejich cílovou zemí nemělo být Dánsko ale Litva, kde na fenku (Miss Red) majitelka Leoneta stále čekala. Nejdřív to tedy vypadalo, že pojedeme do Dánska pro kluka a holčička bude cestovat dále. Pak přišel e-mail, že štěňata jsou na cestě do Litvy, takže si pro něj musíme tam. Už nám z toho šla hlava kolem a nevěděly jsme ani jedna, co si o tom všem teda máme myslet, vše bylo zmatené a nejasné.

 

Až ve středu 31. 3. přišla konečně jasná zpráva - štěňata jsou v Dánsku, ve čtvrtek ráno tam přijede chovatelka z Litvy jménem Sarune, na kterou je celý „balík“ napsán, a chlapečka nám uvolní. Následná akce musela být rychlá. Předpoklad byl, že Sarune doletí do Dánska ve čtvrtek dopoledne. Nám bude cesta trvat cca 9 hodin, jsme 3 řidiči, jedeme durch. Ve středu večer bylo potřeba vše zajistit – zjistit cestu, poplatky, cenu trajektu, kolik benzínu, kolik peněz, adresu kam jedeme, telefonní čísla, zavřít krám a v neposlední řadě zajistit hlídání našich psích miláčků. Když bylo vše zajištěno, stanovil se čas výjezdu na 6:00 ráno od Lenky a mohlo se jít spát. To už ovšem byla jedna hodina ráno a my se jen modlily, aby nám ty 4 hodiny spánku stačily.

 

V pět ráno jsem zaklapla budík a s velkou nechutí vstala. Tak a co teď? Dobalit věci, hlavně nic nezapomenout, e-maily od Asty, adresy, čísla, vyvenčit psy, nakrmit a jede se :). Za volantem jsme se střídaly cca co dvě hodiny a bylo to tak akorát. Cesta po Čechách byla drkotavá a náročná, v Německu jsme jely z dálnice na dálnici a bez omezení jsme to pálily, co auto dalo (doteď je mi mého milovaného autíčka líto). Chvíli po poledni jsme uviděly moře a v dáli před námi přístav, odkud vyjížděl náš trajekt. Čekaly jsme, že trajekt v 13:00 už bude plný, ale přálo nám štěstí a místo bylo. Ve sladké naivitě jsme si koupily ještě zpáteční jízdenku na 21:00, protože nás nemůže přece nic překvapit, popadneme štěně a jedem. Byla to euforie a žádnou z nás ani ve snu nenapadlo, kde v devět večer budeme.

 

Už od Německa nám chodily sms zprávy od Leonety, která nám dávala informace o průběhu jednání na dánském letišti. Průběžně jsme dostávaly zprávy, jak už se vyřizují papíry, jak se štěně převádí na nás, kde si ho máme přesně vyzvednout, že už tam na nás čekají a počítají s námi. Bylo to tak krásně jednoduché! A v tomto opojném pocitu, kdy jsme stály na palubě trajektu, a kochaly se pohledem na moře, nás z míry nevyvedla ani sms s prosbou o dovezení holčičky do Čech, protože Sarune vše řeší z Litvy a v Dánsku vůbec není (ač tam měla být už dobře 2–3 hodiny). Proč by nás to mělo znervózňovat, vždyť vše je už vyřízené a připravené? A jedno nebo dvě štěňata, to už je přeci jedno, ne? Nebo není? Miss Red, kterou jsme pojmenovaly April, jelikož jsme si myslely, že si jí odvezeme na apríl, byla v karanténě s naším Mr. Blackem, domácky Cairem.

 

Dánsko bylo nádherné, pohádková země, kam jsme se okamžitě všechny tři chtěly nastěhovat. Všude byly rozesety malinké domečky obklopené poli a loukami. Všude klid, mír, prostě nádhera! Shodly jsme se, že to by bylo místo na dovolenou jak dělané, že tam určitě musíme jet. S jakými pocity se budeme vracet tou stejnou pohádkovou zemí zpět, ještě nikdo netušil.

 

Naše cesta vedla přímo do karantény, kde jsme si, dle sms od Leonety, měly vyzvednout štěňata. Přijely jsme na místo kolem půl páté hodiny. Karanténa měla už od půl čtvrté oficiálně zavřeno, ale to nás netížilo, protože s námi přece všichni počítají. Když jsme zde uhnaly jednu paní, která měla očividně karanténu na starost, bylo nám suše oznámeno, že ona o ničem neví, že zde žádné papíry nemá, že s letištěm mluvila naposledy včera, a to jí bylo řečeno, že štěňata nepustí před 7. dubnem, a dokud nedostane zprávu z letiště, že je může pustit, tak máme smůlu. Po lehkém naléhání aspoň na letiště zavolala. Ovšem obratem nám sdělila, že tam již nikdo není, že je už zavřeno, protože letiště pracuje jen do 16:00 a znovu otvírá až v 8:00 ráno v pátek (mezinárodní letiště?). Po složité domluvě jsme paní přemluvily k tomu, že pokud jí ještě dneska někdo z letiště zavolá, že nám má štěňata předat, tak nám je předá. Dala nám telefony na letiště a dokonce i mobilní telefon na sebe a my vyrazily hledat v Kodani letiště. Díky bohu za chytrou navigaci!!!

 

Cesta na letiště nám zabrala asi půl hodiny. Na všechny padlo lehké zoufalství. Na letišti jsme musely najít kanceláře společnosti, se kterou štěňata přiletěla, což byl pomalu nadlidský úkol, a jediná budova, kterou jsme našly, byla zavřená. Následoval sprint přes celé letiště ve snaze najít informační stánek. Věřili byste tomu, že na celém letišti v Dánsku je jen jeden? Paní na stánku byla velice ochotná a příjemná a na budovu společnosti nás navedla. Sms s Litvou začínaly být intenzivnější a mezitím nám od nich přišla přesná adresa, kde bychom měly vše kolem štěňat vyřešit. Udaná adresa byla z druhé strany letiště, tak jsme vyrazily rovnou tam.

 

Než jsme dojely na místo, přišel nám kontakt na pracovnici, se kterou se to celé řeší. Po vstupu do kanceláře společnosti se na nás usmívala milá paní jménem Ula, která vypadala, že je moc ráda, že si konečně někdo pro štěňátka přijel. Ula nám vyjela veškeré dokumenty, „vyskladnila“ štěňata a poslala nás pro razítka k veterináři a celníkům. Upozornila nás, že jsou v Dánsku prázdniny (bank holidays), že bychom mohly mít na veterině a u celníků problém s nedostatkem lidí a s komunikací s nimi, a popřála nám hezkou cestu. A my s úsměvem vyrazily o pár budov dále pro razítka a už jsme se moc těšily na miminka :o). Ovšem slova bank holidays se od této chvíle stala naší noční můrou. .....

 

 

 

 

 


Související články:
Praha - Kodaň - Praha (II. díl) (15.04.2010)

[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Alena Balcarová | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1207  (1207 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
915  (915 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
691  (691 hl.)
Odčervuji nepravidelně
799  (799 hl.)
Neřeším to
778  (778 hl.)

Celkem hlasovalo: 4390


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie