Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
36 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Chery z Mokropeské zahrady

Vydáno dne 03. 04. 2010 (1491 přečtení)

Jednoho dne, konkrétně 18. 4. 1996, se v jedné chovatelské stanici v Černošicích narodila banda malých kuliček německých ovčáků. Jedna z nich, malá celočerná chlupatá holčička jménem Chery, se dostala z Černošic do Černolic, kde našla domov u mých prarodičů. Mně bylo v té době 10 let, a kdyby mi tenkrát někdo tvrdil, že tahle černá kulička bude za pár let moje, že bude spát u mé postele a hlídat náš pražský byt, rozhodně bych mu to nevěřila.....

Reklama


 

Cherinka celých 8 let spokojeně žila na malé vesničce, na zahrádce u baráčku, kde měla svůj kotec a boudu. V roce 2004 však v krátké době po sobě babi s dědou zemřeli. A nastala velká otázka, co s pejskem??? O postarší psí dámu bohužel nikdo moc velký zájem neměl, a tak bylo naprosto jasné, že se jí musíme ujmout my. Jediný, pro nás zpočátku nepředstavitelný problém byl náš pražský byt, přece tam nezavřeme takhle velkého psa! Po všelijakých hokusech pokusech, kdy jsme se snažily Cherince zachovat prostředí, na které byla zvyklá - to znamená zahradu a boudu - jsme ji přestěhovaly na naši chalupu (kterou jsme měly ve stejné vesnici, kde bydleli babi s dědou), kam jsme dojížděly pravidelně každý víkend, krmení a venčení bylo zajištěné od příbuzných z vesnice. Tato situace však nevydržela ani měsíc… ta Cherušky ohromná radost a nadšení, když jsme v pátek přijely, a naopak smutek a zklamání, když přišla neděle a my měly odjíždět, nás přesvědčily situaci znovu přehodnotit. A tak po rodinné poradě jsme takhle jednou v neděli neodjížděly domu tři holky, ale už čtyři :o). Ano, toho psa, který byl 8 let zvyklý bydlet celoročně v horku, v dešti, v mrazu, ve sněhu venku v boudě jsme přestěhovaly do bytu 3+1 na pražském sídlišti… obavy jsme měly, ale už jsme se nemohly dívat dál na to, jak pejsek z našeho odloučení trpí. Bály jsme se, jak to bude zvládat, jak zareaguje na to, že teď nebude mít k dispozici celý den zahradu. Nebude štěkat, když půjdeme pryč? Nebude se v bytě venčit? Nezdevastuje byt? Mamka si vzala týden dovolenou, aby jí pomohla si přivyknout na nové podmínky. Ale abych řekla pravdu, obavy vůbec nebyly na místě. Cherinka byla tak neskutečně vděčná a šťastná, že je s námi, a na byt si zvykla neuvěřitelně rychle, nikdy nic nezničila, od první chvíle pochopila, že venčit se chodí ven a ne na koberec, a nechávat ji doma samotnou nebyl už vůbec žádný problém, většinu času prospala… takže mámy dovolená ani nebyla potřeba :o)… ten pejsek byl prostě strašně vděčný a šťastný, že je mezi svými… :o)

 

A od té doby jsme nebyly doma tři ženské, ale čtyři :-)… Cherinka díky dědově výchově zvládala základní poslušnost - povely k noze, sedni, lehni, zůstaň a podobně ovládala celkem slušně, takže nebyl problém ji mít venku na volno. Akorát byla nutnost být furt ve střehu, Chery neměla zrovna dvakrát v lásce mladé, běhavé psy a děti, byla to přeci jen už starší dáma a měla ráda svůj klid… ale i přes tuto skutečnost se mnou absolvovala několik dětských táborů, které proběhly naprosto v klidu a bez problémů, když se ujasnila pravidla a správný přístup… Byl to miláček, o kterém jsem na 100 % věděla, že by mě, sestru i mamku ochránil, kdyby bylo třeba. Svou rodinu milovala a nejradši měla všechny na jednom místě, byla nervózní, když jsme se jí rozdělily.

 

Jak šel čas a léta přibývala, začaly bohužel zdravotní problémy :o(… V březnu 2007 proběhl u Cherinky akutní zánět dělohy, na operační stůl se dostala doslova za pět minut dvanáct… ale všechno dopadlo dobře, rekonvalescence probíhala na výbornou. Přesně o rok později, v březnu 2008, bylo nutné provést další operaci, tentokrát pro nádory na mléčných žlázách, naštěstí 98 % nádoru bylo benigní. V prosinci téhož roku se Cherince z nevysvětlitelného důvodu začaly ucpávat mazové žlázy v kůži, tvořily se ošklivé hnisavé boláky, kožní ateromy, které bylo nutné chirurgicky odstranit. Vánoce 2008 s námi naše černá holčička oslavila už bez stehů, ale bohužel s dalšími nalezenými boláky. Dva dny před koncem roku přišla poslední rána - ošklivá směsice záchvatů, které radši popisovat nebudu. Cherinka po nich sama neměla sílu se postavit na nohy, a když jsme jí na nohy pomohly, hrozně špatně chodila a napadala na jednu stranu - diagnóza pravděpodobně mozková mrtvice nebo epilepsie… a kdybyste viděli ty její oči… říkaly: „Pomozte mi, já už takhle nemůžu, byla jsem zvyklá běhat, takhle nemůžu žít…“ Bylo to opravdu těžké rozhodnutí, ale myslím, že jsme rozhodly správně, pouštět se v tomto věku do zdlouhavé léčby epilepsie, kdy dalším záchvatům bychom zpočátku určitě nezabránily (a ty by ještě více zhoršovaly její hybnost), nám přišlo jako týrání… nahoře jí bude určitě líp… 29. 12. 2008… po necelých 13 letech, troufnu si říci, šťastného života naše Cherinka usnula věčným spánkem… v tuhle chvíli se prohání někde nahoře se svými čtyřnohými přáteli, kouká na nás dolů a hlídá nás :o)… Cherinko, myslíme na tebe a nikdy nepřestaneme… :o)
Ztráta Cherinky byla, dá se říci, nečekaná a o to více bolestná. Už na veterině jsme si s holkami říkaly, že žádného pejska zatím nechceme. Ale kdo je pejskař tělem i duší dobře ví, že toto tvrzení nám moc dlouho nevydrželo. To ticho a prázdno bylo potřeba někým zaplnit, Chery by to tak určitě chtěla :o)… A tak jsme si 9. 1. 2009 přivezly domů zrzavou holčičku maďarského ohaře a opět v tom pražském bytě bydlí čtyři holky ;o)… ale to už je jiný příběh… ;o)

 

 

 

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Lenka Rambousková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
689  (689 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
435  (435 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
400  (400 hl.)
Odčervuji nepravidelně
399  (399 hl.)
Neřeším to
387  (387 hl.)

Celkem hlasovalo: 2310


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie