Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
8 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Další šťastný happyend

Vydáno dne 31. 03. 2010 (1397 přečtení)

aneb jak mi jeden dobrý skutek přinesl štěstí a radost do života.

Reklama


 

Ze začátku se vám musím představit, jmenuji se Sára, jsou mi dva roky, v srpnu budu mít narozeniny a budou mi tři. Už si nepamatuji, kdo je moje maminka a tatínek. Když jsem se ptala paničky, bohužel mi na to nedokázala odpovědět, protože sama neví. Jsem křížená fenka, v mé krvi koluje pořádný kus flat coated retrívra. Jsem docela šťabajzna, skoro každý pejsek se za mnou otočí, ale mě ještě moc nezajímají, tak jim to dávám najevo.

Už to bude pomalu rok, co jsem se dostala do takového divného zařízení, byla jsem zavřená v kotci s mřížemi, každý den jsem se těšila na to, až pro mě přijde ten milý pán a my půjdeme na procházku. Kolem mě bylo takových smutných pejsků… radši na to ani nechci vzpomínat… občas se stalo, že pejska odvedli a už se nevrátil, párkrát mi takhle odešlo pár kamarádů… asi dostali nového páníčka. Každý den jsem doufala, že si pro mě přijdou také. Po třiceti smutných dnech se mi můj sen vyplnil. Přišel si pro mě ošetřovatel, nasadil mi vodítko a vedl mě do přijímací místnosti. Nemohla jsem se dočkat, až uvidím toho, kdo tam na mě čeká… byl to úžasný pohled, stál tam jeden kluk a jedna holka. Koukli se na mě, já jsem se před nimi hned začala mazlit a lehla jsem si na zem, aby si mě mohli podrbat a abych si je získala. Netrvalo to ani deset minut a já jsem měla nové páníčky. Byla jsem tak šťastná, konečně budu mít svůj domov a svoje páníčky, kteří mě snad budou mít rádi a nenechají mě na holičkách, jako ti předešlí, vůbec mě nehledali, nebo se mě snad zbavili? Ale na to už vzpomínat nebudu. Hurá vstříc nové budoucnosti.

Můj nový domov se mi hned zalíbil, čekal tam na mě pelíšek, tolik hraček, hlavně balonky, ty já nejradši!, plná miska se žrádlem a různé dobrůtky. Sice nemám tak veliký domov, je to jenom jedna místnost, ale nevadí, s jistotou můžu říct, že je celá naplněná láskou mých páníčků ke mně, a to mi stačí. Páníčkové brzy poznali, jaký jsem talent, nemohli vyjít z úžasu, jak rychle běhám za balonky, jak je umím přinést, jak rychle se učím novým věcem, umím poslouchat. Musela jsem se jim přece ukázat ve své pravé kráse, aby se do mě zamilovali a já s nimi zůstala už napořád. Mně se totiž taky dost líbili. S páníčkem je sranda na procházkách, umí házet balonky tak daleko, vždycky mi najde nějaký klacek a dělá se mnou blbinky. Panička se mnou zase chodí na dlouhé procházky, cvičíme spolu, dostávám od ní granulky a pamlsky. Mám úžasný život. Hned za barákem máme les, kde potkávám každý den kámoše, občas proženu i nějakého zajíce, ale to tam nesmí být panička, jen páníček, ten mi to dovolí. Doufám, že jsem se vám ve zkratce představila, udělali jste si o mně obrázek (kdyby ne, můžete se na mě podívat na fotkách u článku :o))

 

Ráda bych vám povyprávěla, co jsem prožila minulý víkend.
Už začalo jaro, konečně, ta studená bílá hmota už je pryč a já můžu zase začít pořádně řádit. Vyrazila jsem tedy s paničkou na výlet. Dědeček nastartoval takovou stříbrnou věc na kolech, mám takový pocit, že se jí říká „auto“, a my vyjeli. Byla to sranda, panička mi stáhla okýnko a já jsem se koukala ven… za nedlouho jsme zastavili a byli jsme na tak obrovské zahradě, tam bylo takových zajímavých vůní, to mi věřte, nevěděla jsem, co si mám očichat dřív. Když jsem se trošku z té euforie probrala, vyrazili jsme na procházku a hádejte kam… k vodě! Letos poprvé jsem byla u vodičky… už jsem se jí nemohla dočkat. Panička vytáhla balonek a já jsem za ním skákala jak pominutá. Vydržím ho donášet klidně i 2 hodiny. Když jsem vylezla z vody, oklepala jsem se a pořádně vyválela v těch úžasných vůních, které byly kolem mě. Panička sice moc radost neměla, ale já si to užívala. Honila jsem kachny, dokonce u mě přistály i labutě, těch jsem se ale lekla… měly takové velké zobáky… radši jsem jim šla z cesty, mně šli zase z cesty takoví pánové, co měli do vody natažené nějaké klacky, či co, jak říkala panička, chytali tam ryby. Ještě jsme se prošli kolem břehů Berounky, já jsem si hrála, čuchala, pobíhala… po cestě jsme potkali pár pejsků, se všemi jsem si hrála.  Když jsme se vrátili na chatu, lehla jsem si do stínu a koukala kolem sebe. Ta voda byla ale vyčerpávající… Už se těším na léto, až budu běhat celý den venku, koupat se, zzzzzz, co to bylo? Zajíc, ale za plotem… zzzzzzz, až budeme jezdit s paničkou a pánečkem na výlety, na drbání na bříšku a na pořádnou misku žrádla… už se mi chce spát, tak se s vámi rozloučím, kdybyste mě chtěli někdy potkat, tak mi napište přes paničku, ta mi to vyřídí :o).

 

 

Pac a háf, Sára

 

 

 

 

 

 

 


[Akt. známka: 1,89] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Lucie Krausová | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1198  (1198 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
902  (902 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
683  (683 hl.)
Odčervuji nepravidelně
787  (787 hl.)
Neřeším to
768  (768 hl.)

Celkem hlasovalo: 4338


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie