Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
55 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

V. HafBO hory - report - I. díl

Vydáno dne 03. 03. 2010 (2620 přečtení)

aneb Jak bylo v Nízkých Tatrách.

Reklama


 

 

Sobota 23.1.2010, den první:

 

Letošní sněhová nadílka vybízela k uskutečnění pravidelné HAFBO akce o něco dříve než obvykle. Inspirovali jsme se natolik, že myšlenka jet na celý týden nezůstala bez odezvy. Smečka 16 lidí a 17 psů byla sestavena velmi rychle. Po pravdě řečeno, sněhová zpravodajství ze Slovenska nebyla moc příznivá, ale díky našim přátelům jsme měli informace přímo z místa „činu“, a tak nebylo čeho se obávat.

Na místo jsme přijížděli postupně a skoro v plném počtu jsme v podvečer převzali chalupu a těšili se na první společný večer.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale člověk míní a příroda mění. Silné mrazivé počasí si pohrálo s vodou v trubkách a celá chalupa byla bez vody. Ještě, že horský potok nebyl daleko. Fotky budou více vypovídající než text :o).

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Oprava zabrala celou noc a druhý den dopoledne. Alespoň jsme měli náplň na první večer a mohli si říci, že to špatné jsme si už vybrali a „vzhůru ke světlejším zítřkům“ :o).

 

Autor: Míša K.

Fotogalerie

 

 

 

Neděle 24.1.2010:

 

Dnešní ráno jsme zahájili venčením v okolí chaty, někdo dříve někdo později, to podle toho jak se komu chtělo z vyhřátých postýlek a pelíšků. Venku mrzlo až praštilo, takže to byla opravdu jen taková rychlovka. Posnídali jsme, co kdo dal od stolu, a pak ještě každý svou mističku granulí. No a šupky-hupky znovu do peřin dospat včerejšek. Naši dvounozí společníci se vypravili auty kamsi k místním sjezdovkám, obhlédnout podmínky, zjistit ceny za lyžování a typy na výlety.

Spojili to i se společným obědem. My jsme si užívali v teple chaty každý podle svého.
Když se páníkové vrátili, patřičně nás vybavili na prochajdu a mohlo se vyrazit. Někdo dostal zimní kabátek, někdo postroj, jiný zase elektrický obojek a šlo se. V plánu byl menší okruh, ale někde jsme nevědomky sešli z původně plánované trasy a po nějaké době jsme se vrátili tou samou cestou. Vůbec nám to ale nevadilo, procházka byla krásná, tu podél potoka, tu lesem, ale hlavně - všude byla cítit zvěř. Nicméně páníkové byli ostražití a nikomu z nás se nepodařilo podrobněji prozkoumat terén :o), tak jsme si cestu domů krátili aspoň různým pošťuchování, honěním se nebo aportováním míčků a klacíků.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do cílového tábora jsme dorazili příjemně vyčerpaní, trochu promrzlí a s velkým apetitem na večeři. Totiž poctivá revize všech pamlskovníků přítomných na procházce nám tak akorát zalepila dírky v zubech :o).

 

Autoři: RR Creasy a Aiven

Fotogalerie

 

 

 

Pondělí 25.1.2010:

 

Hurá na lyže. Rychlé raní venčení a honem směr lyžařský svah než bude plno. Obklopili jsme půjčovnu a pokladny a za chvíli už se lyžovalo. Podmínky byly ideální, brázdili jsme místní svahy jako draci a to vč. našich začátečníků samouků, protože „pí učitelku“ Báru skolila chřipka. Sněhu sice bylo místy jako v Praze, ale náladu nám to nekazilo. Odvážlivci se vydali lanovkami směr Chopok, ale více už to pro velmi silný a chladný vítr neopakovali.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S vědomím, že nás na chalupě čekají naši čtyřnozí kamarádi končíme naše jízdní radovánky kolem oběda a směřujeme k pokladnám zkusit štěstí obchodníka s nevyčerpanými lístky. Na první pokus jsme byli vcelku úspěšní. Odměnou nám byl oběd v místní restauraci s typickou slovenskou kuchyní.
Je pravda, že někteří spekulovali s myšlenkou po dobrém obědě následuje odpočinek, ale vědomí brzkého stmívání nás hnalo ven s pejsky. Po zkušenostech z nedělní ledové stezky jsme se vydali již správným směrem. A protože nejsme bábovky, rozhodli jsme se zdolat celý kopec až na Vrbické pleso. Bylo tam nádherně. Celé pleso zamrzlé a zasněžené. Podělte se o tu atmosféru s námi .....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na cestu zpět jsme měli další výzvu. Franco je skvělý tahoun, ale směrem z kopce to nepřináší kýžený výsledek. Být v lese kolem Prahy, najít pneumatiku by těžké nebylo, ale tady? Větev v lese už je úkol mnohem snazší, ale najít tu správnou v haldách sněhu něco málo námahy dalo, ale byli jsme šikulové, a tak i cesta zpět proběhla naprosto v pořádku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A jestlipak uhádnete, co bylo večerním programem?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přesně tak : „Hádám, kdo jsem“... oblíbená hra HAFBáků.
Po příjemně stráveném dni přišel zasloužený spánek.

 

Autor: Míša K.

Fotogalerie

 

 

 

Úterý 26.1.2010:

 

Ráno začalo stejně jako pondělní a musím konstatovat, že se to vyplatilo. Sníh na svahu ideální a také sluníčko na sebe nenechalo dlouho čekat. Bára se mohla věnovat instruktorským povinnostem a my ostatní jsme si mohli užívat nádherných lyžařských podmínek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O dobrém obědě snad ani nemusím psát. Neboť nás čekal odpolední program, zdržování nebylo na místě a zbývalo ještě rychlé venčení a následná příprava na přednášku. Podařilo se mi zajistit odbornou přednášku o lavinách prostřednictvím slovenské Horské záchranné služby. Pan Roman Švanda je odborníkem nejen na laviny, ale úzce spolupracuje i se záchranáři - kynology.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dověděli jsme se hodně zajímavého o sněhu, lavinách, prevenci a způsobu vyhledávání. Dostalo se i na příběhy ze Silvestra a bohužel i neradostné snímky z některých zásahů. Všichni doufáme, že získané informace nebudeme muset nikdy zúročit v praxi.

Tím však den nekončil. Měli jsme mezi sebou dva oslavence, což se nemohlo obejít bez řádné oslavy. To byste nevěřili, kolik lidí se vejde na pár metrů čtverečních. Ale stálo to za to.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Míša K.

Fotogalerie

 

 

 

 

 


Související články:
HafBO hory 2012 - Mladé Buky (03.10.2011)
V. HafBO hory - report - II. díl (12.03.2010)

[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1200  (1200 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
906  (906 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
686  (686 hl.)
Odčervuji nepravidelně
794  (794 hl.)
Neřeším to
774  (774 hl.)

Celkem hlasovalo: 4360


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie