Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
53 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

"Saňojöring" - hit letošní zimy

Vydáno dne 21. 01. 2010 (1550 přečtení)

Letos se paní Zima nenechala zahambit a naši republiku, včetně Prahy, už přes týden pokrývá slušná sněhová nadílka. Pražské lesy a parky jsou plné běžkařů, kopce plné dětí i dospělých na bobech a podobných náčiních a nutnou výbavou většiny řidičů parkujících na našich sídlištích se staly lopata a hrablo. I my pejskaři a naši miláčci si užíváme, většině chlupáčů se sníh líbí a procházky si dosyta vychutnávají, pokud se tedy vyhneme prosoleným cestám. .....

Reklama


 

 

  

 

Jednoho večera se zrodil v chytré hlavičce Martiny "Goofíkové" báječný nápad, a to - pes, postroj a sáně. Na místním fóru se rozjela žhavá diskuze a tak začal vznikat, alespoň pro nás, nový a zajímavý sport - saňojöring. Jako každý správný sport i saňojöring zakrátko získal své logo, za které vděčíme Barushce a jejímu talentu ;o). A abych i já přispěla svou troškou do mlýna, objevila jsem ve sklepě dlouho nepoužívané sáně…, a tak nic nebránilo tomu, všechno to, co bylo napsáno, vyzkoušet v praxi :o).

 

Jednoho krásného dne jsme se vydali s psiskama do Modřanské rokle, která je pro sáně jak dělaná. Dlouhé široké cesty, relativně rovné a bez významného převýšení - prostě ráj pro saňojöring. Samozřejmě to není o tom, že zapřáhnete psa, sednete na sáně a jedete. Jsou pejskové, kterým to moc vysvětlovat nemusíte a okamžitě pochopí, co po nich chcete, a naopak jsou jedinci, kteří potřebují ukázat, co mají dělat. I my jsme strávili procházku tím, že jsme se plácali na menším prostoru a učili jsme chlupáče, jak mají tahat. O to nádhernější bylo projet se psím spřežením Modřanskou rokli téměř celou.

 

A protože HafBO fóristi jsou pejskaři podnikaví, vydali jsme se v neděli v hojné účasti a za vydatného sněžení do Prokopského údolí si "zasáňkovat". I přesto, že tamní cesty byly neprošlápnuté a místy dosti úzké, užili jsme si to všichni, jak páníčci, tak pejskové. Pěkně jsme se projeli, prošli i proběhli a i přesto, že večer budeme pravděpodobně ulehat bolaví a unavení, někteří i s modřinami, vyváží to ty báječně prožité chvíle na sněhu ;o).

 

Troufám si říct, že po dnešku získal saňojöring ještě větší oblibu a sáně budou za chvíli nedostatkovým zbožím :o). Na saních se totiž venčí nejlíp :o).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Lenka Rambousková | Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 5.11.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.

23.08.2017: Semináře, přednášky...
Seminář - Nosework s Terezou Hladkou
Kdy: 17.9.2017
Přihlašování: ZDE!
.......................................
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
471  (471 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
354  (354 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
330  (330 hl.)
Odčervuji nepravidelně
321  (321 hl.)
Neřeším to
320  (320 hl.)

Celkem hlasovalo: 1796


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie