Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
55 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Opožděná nadílka

Vydáno dne 05. 01. 2010 (1566 přečtení)

aneb jak hledáme E-lišce nový domov

Reklama


 

Připadala jsem si jako v té slavné reklamě….“ne,ne, já nemušim, já už ho vidim…“
Na vycházce před rodinnou návštěvou jsme naše čubajzny vyvezli do nádherného lesa plného stopiček a psí zábavy. Sluníčko svítilo a na zamrzlých lesních cestách jsme si připadali jako v pohádce. Nálada stoupala spolu s myšlenkou, že po té dnešní návštěvě, nám konečně začnou ty pravé vánoční svátky plné lenošení a odpočinku…

Náhle páníček zahlásil: „ hele prase“!!! Naše odvážné lovkyně se ale nezalekly a rozhodly se, že tomu divočákovi řádně proženou prasečí faldíky a řeknou mu něco, co si zřejmě za štětiny nedá…

Ten prasák byl ale v kondici (asi se na Vánoce nepřežíral jako my) a tak se holky po chvilce znuděně vrátily. Když se mi uklidnily nervy, že se žádnému protagonistovi nic nestalo, ozval se z křoví pár metrů od nás šílený pískot, kňukot, prostě zvířecí vyděšený pláč. Úplně mi zatrnulo. Hlavou mi projeli snad všechny reportáže obzvláště TV Nova, jak divoké prase někoho sežralo a při nejmenším ožralo, a jak tam leží malý pruhovaný čuník a volá vyděšeně zpátky svojí silnou maminku… (i když v tuto dobu?). Co teď? Vzít nohy na ramena než si nás dá sviňucha k obědu? Páníček měl ale pro strach uděláno a tak se vydal na průzkum. V křoví leželo na zádech malé, vyděšené něco, co připomínalo nejvíce malou lištičku a strašně naříkalo. Po chvilce zkoumání jsme ale zjistili, že, je to malá psí slečinka. Hned jsme ten chlupatý klepající se uzlíček dali pod bundu a přemýšleli, co dělá tady v lese, tak daleko od lidského obydlí…

Všechno naznačuje tomu, že se toto bezmocné stvoření stalo nevhodným vánočním dárečkem a obdarovaní se jí zbavili tímto krutým způsobem….

Samozřejmě jsme pak ještě pátrali po okolí a ptali se v okolní vesnici, zda někomu neschází, ale bylo nám místními jen potvrzeno, že ji někdo vyhodil u silnice.
Páníček této štěnici vymyslel pracovní jméno E-liška, tzn. E - jako internet a liška, protože vypadá jako liška obecná.

Dnes už je E-lišce určitě o mnoho lépe, konečně se napapala, ukázala nám jak hezky čůrá a kaká, byla už i u pana doktora, protože po dni či dnech v lese nastydla a tak je na antibiotikách. Má teplý a bezpečný pelíšek, ale zatím nemá domov… Další čubajznu si už nechat nemůžeme.

Proto prosíme vás všechny, pomozte nám E-lišce najít nový domov, ve kterém jí budou mít rádi a ukážou jí, že je život vlastně prima.


 

 

Hezký zbytek svátků a do nového roku všem a obzvláště pak E-lišce, šťastný domov a hodně zdraví.
 

Kačka, Pavel, Agátka, Mimínek, Igelitka, Indulona a E-liška

 

 

 

 

 


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Kačka | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1266  (1266 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
966  (966 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
733  (733 hl.)
Odčervuji nepravidelně
849  (849 hl.)
Neřeším to
827  (827 hl.)

Celkem hlasovalo: 4641


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie